Skocz do zawartości

Jaki dobry będzie sprzęt kina domowego do mieszkania w bloku?


Darom

Recommended Posts

Dnia 19.04.2023 o 14:26, Darom napisał:

@Piotr Sonido Jak sobie o tym myślałem w nocy no to stwierdziłem, że szkoda że sobie o tym nie myślałem na początku jam sobie urządzałem mieszkanie. A teraz do dupy jest z tym wszystkim. No i chyba, że tak powiem będę musiał obejść się smakiem i zrezygnować by zostać tylko z telewizorem.

No wiem co czujesz. Bo ja myslę o tym w pierwszej kolejności kiedy patrze na pusty układ salonu.

9 godzin temu, Darom napisał:

@tomek72 Właśnie rzecz w tym, że żaden głośnik, nawet mały jakiś nie wejdzie mi pomiędzy witryną, a telewizorem. Tak samo z drugiej strony pomiędzy futryną od drzwi, a telewizorem.

No tam nie wejdzie nic wąskiego nawet.

Dobra to rozwiązanie znasz.

Wróć do nas do tego samego wątku jak temat powróci.

Powodzenia!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten watek i lapie sie za glowe tyle tu  niespojnosci w autorze tematu i w ogole ze az muusialem cos napisac.
Po pierwsze jak bys byl kinomanem to bys sie nie zatsanawial ani chwili tylko wywalil meble i zmienil wszystko zwlaszca czytajac widac ze cie stac. Po drugie jaka to roznica sprzedac meble nawet roczne i w ogole nikt sprzedajac nie da ci stu procent co dales ale mysle ze zawsze czesc ceny bys odzyskal. Dziwi nie tez fakt ze jezeli bylo cie stac na tak drogi tv to wybacz ale mebel za 2 tysiace to pikus przy tym. Co do samego mebla to ile trzeba miec rzeczy zeby nie moc sobie poradzic bez tylko 3 szuflad. Na koniec autorze watku piszesz takie rzeczy ze chyba w ogole nie znasz rynku i myslisz ze chcesz tv 100cali to pojdziesz i kupisz sobie w sklepie. Nawet gdyby byly dostepne to byly w cenie mieszkaia nawet a moim zdaniem jak kogos stac na takie rzeczy to nie mieszka w bloku tylko ma wypasiony domek i prawdziwe kino domowe.  Nie wiem czy sam nie chcesz sie tego pozbyc czy moze zona nie pozwala. Trzeba podjac meska decyzje  i tyle, w tym co masz to tylko soundbar  i nic wiecej tak naprawde. Super to nie bedzie ale basy mysle lepsze niz z tv. Osobiscie jakbym mial taka scianke to bym nic poza szafka i tv tam nie stawial od poczatku majac tyle metrazu.
Sprzedaj mebel troche kasy odzyskasz znajdz miejsce na te rzeczy co tam trzymasz i zrob sobie fajne cenrtrum audio video albo badz z tym co masz. A dziurami w sdcianie sie nie ma co przejmowac przeciez nawet jakby trzeba bylo wiecic ponowniei to i tak byly by schowane za tv i nie widoczne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z tym wcale, bo to kwestia indywidualna i tyle. Jeden bedzie myslal inny zrobi to od reki bo zna swoje priorytety. Dla mnie od dziecka bylo to kino i filny i zawsze jak ustawialem czy meblowalem to w pierwszej kolejnosci musialo byc cemtrum filmowe i do tego potem ustawialo sie meble tak zeby wszystko wspolgralo. Po drugie nieraz sie cos kupi a potem sie nam odmieni czy spodoba innego , to co mamy sie meczyc z tym co mamy niby po co. Sprzedaje sie o odpowiednio nizsza cene i kupuje inne nowe rzeczy, dla mnie to zawsze jest proste. Ale kazdy jest inny ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 29.04.2023 o 12:11, matinek napisał:

tylko wywalil meble i zmienil wszystko

 

Dnia 29.04.2023 o 12:11, matinek napisał:

mebel za 2 tysiace

@matinek Powiem tak. Te meble to są meble drewniane Szynaka Velvet. 2 tysiące i to ponad to kosztowała szafka pod telewizor. Sama ta witryna obok kosztowała mnie 2 i pół tysiąca. A półka nad telewizorem jakieś 800 zł.

Oprócz tego co na zdjęciu pokazałem mam jeszcze przecież w pokoju inne meble velvet.

Myślisz, że jak je kupiłem wszystkie za tyle kasy to teraz je wyrzuce po tak krótkim czasie jakim je mam ? - Albo wystawie na sprzedaż za te 2 tysiące za wszystkie szafki, które mam ? -  Już widzę jak ktoś kupuje odemnie te meble po takiej cenie, żeby mi się opłacało. - Tylko po to by kupić inne meble szajs za 500 zł ? I tylko po to, żeby kupić i postawić tam prawdziwe kino domowe ? Które będę słuchał w odległości od siedziska jednego kroku tylko na początku bo będzie nowe. A potem po 4 czy po 5 latach mi się znudzi i będzie stało i się kurzyło. Bo większości czasu i tak w robocie spędzam czas. 

Z resztą nie po to spędziłem tyle czasu przy kupnie mieszkania nowego, żeby znaleźć te meble i je kupić, żeby je teraz wyrzucać tak jak mi tutaj wszyscy tak piszecie czy sprzedawać komuś za marne grosze.

I to nie jest kwestia tego czy jestem kinomaniakiem czy też i nie. Tylko jest to raczej kwestia dotycząca mojego wyboru i wyglądu pokoju. Jakbym postawił obok telewizora po lewej i po prawej stronie dwie duże kolumny na podłodze to i tak pewnie pełnej mocy bym ich nie wykorzystywał nigdy. 

Faktycznie tak jak pisałeś gdybym miał dom to taki sprzęt w dużym salonie by miał sens. Ale w mieszkaniu w bloku w pokoju 20 metrów kwadratowych ?

Dnia 29.04.2023 o 12:11, matinek napisał:

myslisz ze chcesz tv 100cali to pojdziesz i kupisz sobie w sklepie. Nawet gdyby byly dostepne

@matinek Widziałem w sklepie stacjonarnym telewizor 100 cali. I wiem, że są obecnie modele nowszej generacji 115 cali.. Chciałem kupić ten telewizor odrazu wtedy stu calowy ale nie mogłem znaleźć szafki pod ten telewizor od tego producenta mebli. 

Dnia 29.04.2023 o 12:11, matinek napisał:

A dziurami w sdcianie sie nie ma co przejmowac przeciez nawet jakby trzeba bylo wiecic ponowniei to i tak byly by schowane za tv i nie widoczne.

@matinek Nie ma tak wysokich telewizorów, żeby zasłonić dziury po półce. Więc byłyby one widoczne. 

Podsumuwując to:

Dnia 1.05.2023 o 08:47, Piotr Sonido napisał:

To się tak mówi na początku, ale potem wychodzi co innego :D

I to jest prawda. Jak tylko kupiłem sobie nowe mieszkanie to chciałem mieć kino domowe, żeby mi się super oglądało i słuchało.  Ale jak tylko zacząłen malować ściany, kupować futryny,drzwi do pokoi, panele do pokoi, meble itd. Zacząłem urządzać to mieszkanie to wszystko się zmieniało w trakcie.  

Więc może kiedyś jak mi się ten telewizor co mam zepsuje i nie będzie działał to pomyślę o nowym. Wtedy może też pomyślę o innych meblach i kinie domowym. Kto wie. - Póki co cieszę się tym co mam. 

I nie sądziłem, że dokupienie do tego co mam czegoś na miarę kina domowego będzie takim dużym problemem i wyzwaniem. 

Soundbar też mi się nie zmieści na tej szafce przed telewizorem bo nie zmieści się na szerokość. 

Edytowano przez Darom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tenfilip napisał:

Ja bym te soniacze zobaczyl, najwyzej odeslesz.

@TenfilipTeż się nad nimi zastanawiałem. Ale 8 tysięcy za 4 głośniki plastikowe ? Bez subofera. - Musiałbym do nich dokupić subofer. I już jest 10 tysięcy. - Raczej kiepsko. 

Ciekawy jestem co takiego jest w fych 4 głośnikach, że cena ich jest 8 tysięcy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrabiaja przetwarzaniem sygnalu i korekcja dzwieku, kazdy ma tez wlasne zasialnie. Nie mowie, ze to idealne rozwiazanie, ale bym sprawdzil, bo chwala sie, ze wlasnie do takich trudnych przestrzeni to sie nadaje. Wez pod uwage, ze w tych 10k juz masz kompletny system, z komendami glosowymi, streamingiem etc. Najwyzej zwrocisz i tyle.
Jedyne problemy o jakich wiem to rozlaczanie sygnalu, ale to juz pewnie zalezy od tego co sie w eterze u Ciebie dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Darom napisał:

 

@matinek Powiem tak. Te meble to są meble drewniane Szynaka Velvet. 2 tysiące i to ponad to kosztowała szafka pod telewizor. Sama ta witryna obok kosztowała mnie 2 i pół tysiąca. A półka nad telewizorem jakieś 800 zł.

Oprócz tego co na zdjęciu pokazałem mam jeszcze przecież w pokoju inne meble velvet.

Myślisz, że jak je kupiłem wszystkie za tyle kasy to teraz je wyrzuce po tak krótkim czasie jakim je mam ? - Albo wystawie na sprzedaż za te 2 tysiące za wszystkie szafki, które mam ? -  Już widzę jak ktoś kupuje odemnie te meble po takiej cenie, żeby mi się opłacało. - Tylko po to by kupić inne meble szajs za 500 zł ? I tylko po to, żeby kupić i postawić tam prawdziwe kino domowe ? Które będę słuchał w odległości od siedziska jednego kroku tylko na początku bo będzie nowe. A potem po 4 czy po 5 latach mi się znudzi i będzie stało i się kurzyło. Bo większości czasu i tak w robocie spędzam czas. 

Z resztą nie po to spędziłem tyle czasu przy kupnie mieszkania nowego, żeby znaleźć te meble i je kupić, żeby je teraz wyrzucać tak jak mi tutaj wszyscy tak piszecie czy sprzedawać komuś za marne grosze.

I to nie jest kwestia tego czy jestem kinomaniakiem czy też i nie. Tylko jest to raczej kwestia dotycząca mojego wyboru i wyglądu pokoju. Jakbym postawił obok telewizora po lewej i po prawej stronie dwie duże kolumny na podłodze to i tak pewnie pełnej mocy bym ich nie wykorzystywał nigdy. 

Faktycznie tak jak pisałeś gdybym miał dom to taki sprzęt w dużym salonie by miał sens. Ale w mieszkaniu w bloku w pokoju 20 metrów kwadratowych ?

@matinek Widziałem w sklepie stacjonarnym telewizor 100 cali. I wiem, że są obecnie modele nowszej generacji 115 cali.. Chciałem kupić ten telewizor odrazu wtedy stu calowy ale nie mogłem znaleźć szafki pod ten telewizor od tego producenta mebli. 

@matinek Nie ma tak wysokich telewizorów, żeby zasłonić dziury po półce. Więc byłyby one widoczne. 

Podsumuwując to:

I to jest prawda. Jak tylko kupiłem sobie nowe mieszkanie to chciałem mieć kino domowe, żeby mi się super oglądało i słuchało.  Ale jak tylko zacząłen malować ściany, kupować futryny,drzwi do pokoi, panele do pokoi, meble itd. Zacząłem urządzać to mieszkanie to wszystko się zmieniało w trakcie.  

Więc może kiedyś jak mi się ten telewizor co mam zepsuje i nie będzie działał to pomyślę o nowym. Wtedy może też pomyślę o innych meblach i kinie domowym. Kto wie. - Póki co cieszę się tym co mam. 

I nie sądziłem, że dokupienie do tego co mam czegoś na miarę kina domowego będzie takim dużym problemem i wyzwaniem. 

Soundbar też mi się nie zmieści na tej szafce przed telewizorem bo nie zmieści się na szerokość. 

Kazdy ma swoje i robi jak chce ale wiekszosc tutaj by wywalila ten slupek. I prosze nie wyolbrzymiaj problemow bo nikt ci nie kazal wszystkich mebli wyrzucic tylko jeden slupek ktory psuje wyglad sciany audio-video tak w skrocie mowiac. I nikt za bezcen tez nie mowi ze masz sprzedac. Isie powtorze jakbym mial tyle kasy to bym sie 2 tysiacami nie przejmowal wrecz tylko tysiacem nawet gdybys za polowe ceny sprzedal slupek, takie moje zdanie ;)

Jak zawsze im ktos bogatszy tym bardziej stac go to bardziej skneruje i chcialby wiecej dostac niz dal wybacz bezposredniosc i bez obrazy ale zawsze mowie co mysle ;)

Nie wiem gdzie widziales taki tv i ciekawe za ile go widziales ale takiej wielkosci tv zwlaszca oled to kwoty rzedu stu tysiecy pare lat wstecz byly wyzsze jescze. Wiec jak stac cie na taki tv to wybacz. Jakby mnie bylo stac na taki tv to tysiac zlotych przy tych kwotach to jak 10zl przy tysiacu czyli nic ;)

Sorry ale to jest kwestia nie tylko wlasnego widzimisie ale i tego co kto lubi co jest priorytetem, kinoman  najpierw mysli o sprzecie audio video niz meble. A kto nie jest to ma jakis tv i od czasu do czasu go wlaczy. Dla mnie to tylko meble cos wrzucic i tyle nie musza byc stalowe i wieczne. Po kilku latach mozna zmienic jak sie bedzie chcialo.

Tv 100 cali wieszajac np na scianie spokojnie by zakryl stare dziury to naprawde jest duzy rozmiar, ale co ja bede tu sie wypowiadal jak sie znasz lepiej i dziury w scianie powoduja tak wielki problem.

Jak nie masz czasu bo siedzisz tylko w robocie to o czym tu mowic, ja wole spedzac milo czas na ogladaniu filmow niz siedzeniu w robocie. Rzycie to nie tylko praca praca i jeszcze raz praca ale kazdy robi jak chce ;).

Dalsza dyskusja nie ma raczej sensu bo kazdy ci tu dobrze radzil ale widac ze znajdziesz problem na kazdym kroku wiec miej co masz i nie narzekaj. A wystarczylo by faktycznie dac kolumny po bokach i odbior dzwieku zmienil by sie diametralnie. :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2023 o 00:10, Darom napisał:

@TenfilipTeż się nad nimi zastanawiałem. Ale 8 tysięcy za 4 głośniki plastikowe ? Bez subofera. - Musiałbym do nich dokupić subofer. I już jest 10 tysięcy. - Raczej kiepsko. 

Ciekawy jestem co takiego jest w fych 4 głośnikach, że cena ich jest 8 tysięcy ?

To jest absolutna abstrakcja. Bał bym się to brac na testy.

Po co?

Weź sobie jakiś tani soundbar pod ten TV tylko aby zastąpił Ci głosniki z TV i tyle.

Na przeczekanie na lepsze czasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...