Skocz do zawartości

Kurtyna dźwiękochłonna


AudioTube

Recommended Posts

Hej

Sytuacja jak na zdjęciu. Poddasze. Zabieram się za przygotowanie pomieszczenia. Muzyka, fotografia. Ma być „cisza”😃

Pompa ciepła. Brzęczy. 
Etap pierwszy - wieszam pochłaniacze i dyfuzory.

Drugi - pomiary. Chciałbym „zobaczyć” jakie częstotliwości wtedy wypuszcza ta pompa. 

Jadę z zamówieniem jak w tytule. 

Mam potrzebę, by upewnić się, że idę w dobrym kierunku. Cel jest ważniejszy niż droga. Cel = akceptowalna „cisza”

Pytanie.

Czy ktoś z kolegów przechodził podobną drogę i osiągnął zamierzony swój cel. I zastosował to jak w tytule.

Proszę na publicznym, lub PW.

Thanx

Adam

F323E8C9-425F-443C-8CBC-723838AE446C.jpeg

DE796643-6879-432E-8C0A-A52249C7D2E1.jpeg

Aha, jeśli masz jakieś uwagi, podpowiedzi to mega będę zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie da porządnej poprawy, po pierwsze potrzebna jest kurtyna nie dźwiękochłonna a dźwiękoizolacyjna. Zazwyczaj taka podbita PCV, jak w teatrach itd. bo dopiero to daje większą izolacyjność, niemniej czy to wystarczy to zależy od tego jak bardzo taka pompa hałasuje. Obawiam się że dopiero obudowanie tej pompy jakąś obudową z GK + wewnątrz wyłożyć wełną da solidny efekt, można również rozważyć wibroizolację pompy - o ile jest to możliwe tj. podłożyć jakąś gumę pod to

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadomość. 
Ile „gęstości”, nie wiem jaki to parametr, powinna mieć tkanina dźwiękoizolacyjna. 
W granicach 2000g/m? Widziałem na necie 2, 3 , 5 i 7 warstwowe. Sporo ważą, ale to nie problem.

Pompa hałasuje, gdy jest aktywna tzn podgrzewa/woda w podłogowym i do mycia itp. Zatem miesiące listopad-luty to parę godzin na dobę tego szumu, brzęczenia. Gdy jest „nieaktywna”, ale wciąż pod prądem, to wydaje brzmienie a’la morskie klimaty/plaża - szum/szszszuuu😃

Poddasze jest golusie. Tak sobie kminię, że gdy wrzucę na ściany trochę wełny, styroduru/dyfuzory, tak na pierwszy rzut, to zmniejszę T30 i wtedy posłucham jak „brzmi” ta cisza.

Wibroizolacja, dzięki, o tym nie pomyślałem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek Chojnacki napisał:

Obawiam się że dopiero obudowanie tej pompy jakąś obudową z GK + wewnątrz wyłożyć wełną da solidny efekt

No tak. Od początku tak myślałem, tylko ta iluzja, że może jednak…

Pomieszczenie ma aż😳 12mtr kw, każdy cal na wagę złota i ta „obudowa G-K zabierze sporo przestrzeni. Cholerka, No i w razie usterki jakoś fachowca muszę tam dopuścić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmniejszysz sobie czas pogłosu, to prawdopodobnie problem będzie bardziej dokuczliwy. Mniejszy czas pogłosu to mniejsze tło akustyczne, więc jeśli zmniejszysz samo tło a pompa zostanie jak była, to będziesz ją bardziej słyszał... w mocno wyciszonym pokoju moim zdaniem kurtyna nie wystarczy, powinna być obudowa. Może w miarę ściśle przylegać do tego urządzenia, więc nie stracisz więcej jak wymiar pompy + 9-10 cm... 2x płyta GK z tych ciężkich i 5 cm wełny

Ciężar - jak największy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...