Skocz do zawartości

Ustawienie pokoju do odsłuchu


TheKleszcz

Recommended Posts

Cześć,

właśnie jestem w trakcie projektowania mieszkania. Pomyślałem, że warto zasięgnąć opinii na samym starcie, więc proszę o rady w sprawie zaaranżowania salonu. Ma dość charakterystyczny kształt - prostokąt, ale w środku są dwie "ścianki" lekko wcinające się w pokój. Mają charakter nośny i nie da się ich usunąć. Planuję, że z boku będzie zamówiony drewniany regał, który będzie jedną ściankę obejmować z obu stron. Mogę tam ustawić wzmacniacz i kolumny, aby były zwrócone w stronę kanapy, albo w drugą stronę, aby muzyka towarzyszyła przy pracy.

Jest to pierwszy projekt mieszkania i na razie wszystko ruchome można zmienić. Regał będzie robiony na zamówienie i może mieć dowolną długość i szerokość. Kanapę także można dostosować, jak i wystrój i elementy w salonie. Zależy mi na radach, które pozwolą ustawić kolumny podstawkowe tak, aby jakość dźwięku była najlepsza siedząc gdzieś na kanapie. Chętnie się bym dowiedział także, czy powinienem zainwestować w jakiś dywan czy cokolwiek na ścianie. Jeśli tak, to gdzie? Podłoga ma być drewniana, obok kanapy jest zasłona + firanka, w drugiej części salonu będą rolety. Do kuchni powyżej prowadzą wysuwane drzwi. Będę wdzięczny za opinie.

Kolumny to Elac Vela BS403, wzmacniacz to Yamaha A-S3200.

Pozdrawiam!

Obraz.png.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TheKleszcz napisał:

proszę o rady w sprawie zaaranżowania salonu

A co na to kochana małżonka?

14 godzin temu, TheKleszcz napisał:

Zależy mi na radach, które pozwolą ustawić kolumny podstawkowe tak, aby jakość dźwięku była najlepsza siedząc gdzieś na kanapie.

Rozumiem ten wpis. Nie wiem, czy podobnie jak Ty. Gdy już się wprowadzisz, to zachęcam byś postawił gdziekolwiek i dał sobie/Wam czas na długie odsłuchy. Ale najpierw uradujcie się nowym miejscem i zapamiętajcie proszę te wszystkie momenty radości😃

14 godzin temu, TheKleszcz napisał:

Chętnie się bym dowiedział także, czy powinienem zainwestować w jakiś dywan czy cokolwiek na ścianie.

Twoja żona tylko czeka na tego typu pytania😉

Powodzenia i do usłyszenia.

Adam

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, TheKleszcz napisał:

Zależy mi na radach, które pozwolą ustawić kolumny podstawkowe tak, aby jakość dźwięku była najlepsza siedząc gdzieś na kanapie.

„Jakość dźwięku”. To słowo klucz. 
„Jakość” to miara subiektywna.

W wypadku audio na pewno. To Ty określisz, czy tą jakość masz i na jakim poziomie. 

Tu nie ma żadnych reguł. Jednemu z radyjka kuchennego, drugiemu z podstawek, trzeciemu z Gryphona, D’Agostino itp 

Wbrew temu rysunkowi, tak naprawdę trudno jest „dziś” o porady, których oczekujesz. 
Porady z których cokolwiek wyniesiesz, cokolwiek dobrego. 

Ja przeczytałem całą zakładkę Akustyka na forum Audiostereo. Prawie całą na tym forum. Tego nikt mi nie zabierze. Zachęcam Ciebie do zaznajomienia się z podstawami Akustyki, jeśli je masz, to do skonsultowania Twoich przemyśleń z dyplomowanym „Akustykiem”, wiarygodnym z doświadczeniem itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudzysłów oznacza pewien skrót. Także myślowy. 
Na tym forum pomógł mi Bartek Chojnacki. Swoimi poradami. Jestem mu wdzięczny, ponieważ jego porady polepszyły mi w pewnym sensie jakość życia. Odczuwam przyjemność, gdy siedzę w fotelu i słucham brzmienia.
Jego porady są ogólnie dostępne na tym forum w dziale Akustyka.

I za jego ogólnodostępne porady nic nie zapłaciłem.

 

Wiem, że jest conajmniej jeden kolega z tego forum, który współpracował z panem Bartkiem zdaje się na zasadach usługi. Przepraszam, jeśli się mylę.

 

Na forum Audiostereo korzystam z ogólnodostępnych porad jednego „akustyka”. Mieszka w Polsce północno-wschodniej.

 

I na samym końcu. Mam przyjemność korzystać z porad jeszcze jednej osoby o wykształceniu znacznie wychodzącym poza tematykę „Akustyki”. 

Jednak najwiecej „roboty” włożyłem w przeczytanie dzięsiątków postów także na tym forum. Notatki, zadawałem sobie pytania, szukałem odpowiedzi - wiarygodne źrodła No i w końcu mówiłem sprawdzam. Zacząłem tą „wiedzę” stosować. To proces, który bardzo mnie wzbogacił duchowo a efekty bardzo usatysfakcjonowały. Spełniłem swoje potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Jest pewna rozbieżność między tym, jak moje głośniki brzmią w aktualnym mieszkaniu, a tym, jak brzmiały w salonie, stąd jestem ciekaw, czy na starcie ktoś zobaczy coś, co będzie pomocne w aranżacji wnętrza. Zgadzam się oczywiście z tym, że nie jest to samo, co profesjonalna usługa i poświęcenie czasu na to, aby samemu się wczytać. Z drugiej strony, jakby to była teraz jedyna właściwa opcja, to można zamykać tę część forum, bo wszystko już jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...