Skocz do zawartości

Muzykalny amplituner 2500 - 4000


marmite

Recommended Posts

Cześć, chcę kupić sobie jakiś amplituner/wzmacniacz stereo. W tamtym roku podchodziłem do tematu, ale niestety musiałem sobie go tymczasowo odpuścić, wracam z tematem i zastanawiam się czy coś innego pojawiło się sensownego i znów proszę o poradę ;)

Aktualnie posiadam Kenwood kr-3400 z Indiana line test 261. Gra to nienajgorzej, ale brakuje mi trochę szczegółów, a sam dźwięk wydaje się być trochę płaski i pudełkowy. (Słuchałem też jakiegoś pianocrafta z Bowers & Wilkins 686 S2 no i w tym zestawie brakuje mi trochę bassu i ciepła w muzyce, wydaje się trochę zbyt "czysta"). Z moich obserwacji wolę cieplejsze dźwięki często w większą ilością bassu. Słucham praktycznie wszystkiego: głównie rock, indie rock, rap, lekka elektronika, raczej bez muzyki klasycznej. Fajnie gdyby sprzęt był w stanie dobrze zagrać też ciszej, bo zauważyłem że niektóre zestawy grają naprawdę nieźle ale dopiero gdy się je głośniej podkręci. 

Jako źródła chcę głównie używać Spotify i radio internetowe, ewentualnie telewizor i w przyszłości gramofon. 

W przyszłości pewnie też będę wymieniał kolumny, ale na razie zostają te. Nie dysponuję dużą powierzchnią, kolumny będą umieszczone na szafce RTV o wysokości 50 cm, głębokości 50 cm i długości 220 cm w odległości od słuchacza na kanapie jakoś 2,5 m. 

Poszukuję czegoś w okolicy 2500 zł - 4000 zł.
Takie sprzęty, które chciałbym wstępnie przesłuchać po rozeznaniu się to:

NAD C338 
Advance Paris PlayStream A1 - mało o nim opinii, ale wygląda ciekawie, szczególnie że niby wszystko w sobie ma.
Xindak A-06 z jakimś streamerem
Magnat MR 780 z jakimś streamerem


Co myślicie o tym, co ewentualnie dodać do listy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, w tym Kenwoodzie nie brakuje mi raczej ciepła. On całkiem w porządku gra pod tym kątem, ale mam również wrażenie, że muzyka się tam leje i mało w niej szczegółów.

Natomiast ten drugi zestaw yamaha + b&w jest dla mnie taki zbyt sterylny.
Czy Cambridge nie idzie też czasami w tę stronę jak yamaha?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marmite napisał:

NAD C338 

To sobie odpuść, a zamiast tego warto posłuchać SVS Prime Wireless SoundBase ( znacznie bardziej zaznaczony bas )

10 godzin temu, marmite napisał:

Xindak A-06 z jakimś streamerem

To jest dobry kierunek poszukiwań, a ja dorzucę dodatkowo Musical Fidelity M2si ( z ceny da się pewnie jeszcze coś urwać )

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

23 godziny temu, lysy napisał:

To sobie odpuść, a zamiast tego warto posłuchać SVS Prime Wireless SoundBase ( znacznie bardziej zaznaczony bas )

To jest dobry kierunek poszukiwań, a ja dorzucę dodatkowo Musical Fidelity M2si ( z ceny da się pewnie jeszcze coś urwać )

Dokładnie tak jak zasugerował @lysy warto wziąć pod uwagę Musical Fidelity, fajny, bardzo muzykalny wzmacniacz z odpowiednim zapasem mocy, może wypełnić dół czego jak pisałeś Ci troszeczkę brakowało no i przede wszystkim nie brak mu detalu.

Pozdrawiam,

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2023 o 09:49, marmite napisał:

Czy Cambridge nie idzie też czasami w tę stronę jak yamaha?

Zalezy która Yamaha. Stare modele grały bardzo technicznie, surowo ale przy tym dokładnie.

Cambridge jest jaśniejszy w dźwięku. To inna forma JEDI.

Musical to moim zdaniem jednak kompletnie inna strona grania.

Nie wiem czy tam zyskasz na szczegółach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...