Skocz do zawartości

Telewizor


Marksolo

Recommended Posts

Jestem na etapie zakupu nowego telewizora. Proszę o poradę. Ma być nowoczesny i w pełni funkcjonalny. Chodzi przede wszyskim o jak najlepszą możliwość korzystania z
tego co oferuje internet. Najlepiej gdyby nie był zbyt duży, ok. 55 cali. 
Wiem, że ten temat był już poruszany, ale dawno temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na reddicie r/4ktv ma aktualizowane listy i na co zwrócić uwagę. Bywa że z całej gamy na dany rok JEDEN TV jest w ogóle wart uwagi od danego producenta, a reszta to szajs gorszy niż poprzednio.

Musisz zdecydować czy OLED, czy nie-OLED. OLED jest inną planetą niż cokolwiek innego (niech nie zmyli QLED nazwa dla zmyłki). Jest to elegancka, wybitna w prostocie, wyrafinowana, niesamowita technologia. Za to jaśniejsze są panele LCD, no i sporo tańsze odpowiednio do wielkości.

Jak 55" to myślę że warto iść w OLED, chyba że oglądasz po 12h wiadomości z paskiem.

PS. sam kupiłem LCD Sony 75" bo w tym rozmiarze OLED to byłoby kilkanaście tysięcy, i mam jasny salon, i 4m od kanapy (stąd rozmiar).

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomieszczenie nie jest zbyt jasne albo masz możliwość jego zaciemnienia to zdecydowanie oled. Lg, Samsung, Sony. Wybierasz model a potem patrzysz czy był testowany na rtings.com. Trzeba też zwrócić uwagę czy ten sam model to dokładnie ta sama specyfikacja na różnych rynkach, ale to z tego co zaobserwowałem najczęściej dotyczyło klasycznych LCD (IPS vs VA np.).

 

Przeciwskazanie dla oled to długo wyświetlany statyczny obraz. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...