Skocz do zawartości

Monitory - kolumny podłogowe. Charakter danej linii.


Songs for Pilots

Recommended Posts

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Po testuj dłużej.

No teraz wypada w końcu tak zrobić. Będę też mógł sprawdzić R-N2000A vs A-S1100. Trochę mi się wydaje – tak za szybko, dość ostra góra w R-N2000A. Ale to są wstępne testy, w międzyczasie wymieniłem listwę zasilającą na taką spełniającą chociaż przeciwpożarowe wymogi i jutro muszę dokupić ostatni kabel głośnikowy. Także na szybko KEF R7 wydaje mi się ma mniejszą rozdzielczość niż B&W703 i lepszą kontrolę basu. Ale to są pierwsze obserwacje.

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Marantz też nie należy do łagodnych w górze wzmacniaczy. Ten 40n.

No 40n z Evoke 30 – góra była dość ostra, choć też środek dość podbity. Ale już z B&W czy KEF nie miałem poczucia, że czegoś za dużo i za jasno w górze z Marantzem. 

A jakie wzmacniacze należą do łagodnych w górze? Z takich w granicach 15-20 tys.?

PS. Tutaj podłączona Yamaha R-N2000A. A w kolumnie odbijają się budżetowe zasilacze w drodze do piwnicy.

IMG_8983.jpeg.9c7081c7b5db873a9d06be8d78bc14fa.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lpomis napisał:

Np. Hegel H190/H390. Bardzo gładkie wysokie tony, lekko uproszczone nawet bym powiedział.

A ten tańszy Hegel H95 lub 120?

 

2 godziny temu, Songs for Pilots napisał:

Także na szybko KEF R7 wydaje mi się ma mniejszą rozdzielczość niż B&W703 i lepszą kontrolę basu.

Uzupełnie – KEF R7 na szybko wydaje mi się jest mniej szczegółowy i ma gorszą kontrolę basu. Ale to 10 minut słuchania jedynie. Bardzo ostatnio zarobiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

dość ostra góra w R-N2000A

A jednak

20 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

Także na szybko KEF R7 wydaje mi się ma mniejszą rozdzielczość niż B&W703

Na pewno

20 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

A jakie wzmacniacze należą do łagodnych w górze? Z takich w granicach 15-20 tys.?

Musical, Unison, Leema, Atoll

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A jednak

Na razie jednak muszę tydzień-dwa posłuchać porządnie wszystkiego. Dopiero skompletowałem wszystko (poza streamerem/DACiem do Yamaha A-S1100). Nie wiem czy ostra góra, na pewno inne proporcje ma R-N2000A niż Marantz 40n i stąd może pierwsze wrażenie. Ale będę raportował.

Pewnie nowe zakupy jednak dopiero w 2024 – pierwsze na liście Dynaudio Contour 20 lub Contour 30 (w zależności od budżetu) – choć jeszcze codzą mi po głowie testy Evoke 50. I pewnie w drugiej kolejności jakieś Accuphase. Ale może się zmieni lista. Najłatwiej będzie mi testować pewnie monitory, choć jednak kolumny podłogowe mają zdecydowanie lepsze proporcje różnych pasm.

Będę więc testowałem na KEF R3 Meta – Yamahę A-S1100, Yamahę R-N2000A i Marantza 40n.
I też podbny zestaw wzmacniaczy na R7 i B&W.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...