Skocz do zawartości

Yamaha rx v6a


Maykel

Recommended Posts

No właśnie niewiadomo czy to będzie działać w ten sposób. Ale w sumie biorąc pod uwagę że mały smsl q5 pro za kilkaset PLN zapamiętuje ostatnie źródło to chyba tego samego można oczekiwać od Cyrus one/HD. Chociaż ostatnio wyczytałem w opiniach że Cyrus nie zapamiętuje ostatnio wybranej głośności. Więc różnie to bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 29.08.2023 o 17:07, Maykel napisał:

Cześć.

Wracam do tematu po zakupie YAMAHA-RXV6A. Długo zastanawiałem się nad innymi amplitunerami ale ostatecznie wybór padł na ten model. Teraz mam w planach podłączenie do zestawu wzmacniacza po pre out a konkretnie chodzi mi o Cyrus one. Wiem że może pracować on w trybie końcówki mocy. Tylko mam pytanie czy ktoś może korzystał z niego w kinie w ten sposób? Chodzi mi głównie o wybudzanie go jak i wygaszanie czy robi to automatycznie razem z ampli kina? Czy za każdym razem trzeba go ręcznie uruchomić? Widzę że nie ma złącza trigger. 

Cześć. I jak udało się podłączyć wzmacniacz po pre out?

Edytowano przez borek83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Podłączę się do tematu.

Posiadam Yamahe v6a + MA Bronze 200/FX/Sub. Wyjaśnijcie mi proszę co daje podłączenie pod yamahe wzmacniacza PRE Out ? Nigdy się tym nie interesowałem, ale chciałbym wiedzieć co to wnosi i do kogo jest skierowane? Widziałem że pojawiła się w wątku propozycja dwóch małych wzmacniaczy AIYIMA A07 i SMSL Q5 PRO. Przy moim wykorzystaniu głównie do filmów/gier w systemie 5.1 mogę coś uzyskać na korzyść ? 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha podaje w specyfikacji że moc wyjściowa to 100 W na kanał. (20Hz-20kHz, 2-Channel, 8 Ω, 0.06% THD), w innym miejscu że 150 W (1KHZ, 1-Channel, 4Ω, 0.9% THD), jeszcze w innym ze 160 W na kanał (1KHZ, 1Channel, JEITA 6Ω, , 10% THD)

Jak widzisz, 150-160W dotyczy sytuacji w której podłączysz jedną kolumnę i amplituner wypluje z siebie Waty których i tak nie da się słuchać przez duże zniekształcenia THD.

100W na kanał to już realna moc przy podłączeniu dwóch kolumn.

Yamaha nie podaje tego, ale w amplitunerach tej półki moc na kanał spada w zależności od tego ile kolumn podlaczysz. Bardzo ostrożnie 5x45W, 7x30W. Jest to uwarunkowane wydajnością zasilacza końcówek mocy.

Jeśli podłączysz kolumny przez zewnętrzny wzmacniacz to z znosisz obciążenie na pozostałe kanały które w takim przypadku dostaną więcej energii. Nie bez różnicy jest także jakość i moc wzmacniacza który będzie zasilał kanały z pre-out amplitunera, tu także mogą być zyski.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Yamahy plus dobra koncowka/zintegrowany wzmacniacz to poziom ceny amplitunera o klasę albo dwie wyższego. Jak priorytetem jest stereo to może i ma to sens. Jeżeli kino to lepiej te pieniądze wydać na amplituner, centralny albo subwoofer.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadałem z czystej ciekawości, bez dalszych działań. Kilka razy przewinęły mi się różne tematy z opcją pre-out. Byłem ciekaw do którego użytkownika jest najbardziej ta opcja skierowana. Jeżeli w moim przypadku i wykorzystaniu 5.1 (film/gry, odcięcie  80hz) niskim kosztem nic lepiej uzyskać nie można to temat odpuszczam. Dwa wzmacniacze które wymieniłem kosztują kilka stówek, więc uruchomiło się a może by tak…. ? 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc Piotrek to nie mam pojęcia co się kryje za pojęciem: integra, czysta końcówka …. ? Dla mnie znany do tej pory był amplituner lub wzmacniacz, natomiast połączone urządzenie nigdy  nie słyszałem i nie widziałem w warunkach domowych(poza salonem). 
W moim przypadku chciałbym aby dodatkowe urządzenie podłączyć i o nim zapomnieć. Żeby funkcjonowało wl/wyl automatycznie wszystkich urządzeń, korzystać z jednego pilota, ogólnie  całość funkcjonowała jak jeden organizm. Jaki jest minimalny budżet na wymienione przez ciebie urządzenia aby już była słyszalna poprawa i czym ona się objawi ?

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Łukasz P. napisał:

integra, czysta końcówka ….

Dla ułatwienia - integra to wzmacniacz zintegrowany czyli masz samodzielne urządzenie które jest w stanie zagrać sygnal z CD, gramofonu, streamingu. Czysta końcówka to tylko sekcja wzmacniająca. Bez przedwzmacniacza czy DAC. 

 

24 minuty temu, Łukasz P. napisał:

W moim przypadku chciałbym aby dodatkowe urządzenie podłączyć i o nim zapomnieć.

Wzmacniacz zintegrowany (niektóre) mogą działać jako końcówka mocy. Wtedy też o nim zapominasz. Żeby tak było to i integra i końcówka muszą mieć trigger-in albo autosense. Podpinasz trigger-out z V6A do trigger-in w końcówce/wzmacniaczu.

 

26 minut temu, Łukasz P. napisał:

Jaki jest minimalny budżet na wymienione przez ciebie urządzenia aby już była słyszalna poprawa i czym ona się objawi ?

Za nowe pewnie 2k+ PLN (Atoll MA100). Używane - niech ktoś inny coś poleci. Będzie lepsza kontrola na basie, trochę wyraźniej i mniej ostro na górze (moje doświadczenia z Focalami+Atoll). Uważam dalej, że jeżeli celem jest prostota to lepiej będzie kupić lepszy amplituner. Zyskujemy nie tylko lepsze wzmocnienie ale też zazwyczaj lepszy przedwzmacniacz, lepszą kalibrację (ta potrafi zdziałać moim zdaniem więcej niż końcówka mocy), trochę więcej mocy oraz otwierają nam się kolejne możliwości (więcej kanałów itp.) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie po prostu się zastanów czy chce Ci się w to wchodzić, bo tak w kinie dźwięk się poprawi, będzie więcej dynamiki to jedno, drugie da Ci w przyszłości rozbudować taki zestaw o stereofoniczną sekcję muzyczną, jakiś streamer, CD, gramofon które będą wpięte bezpośrednio do tego wzmaka i będzie go działać z pominieciem amplitunera, który w kinie jest całkiem spoko ale w stereo gra słabiej i tu faktycznie odczujesz wielką różnicę...ale znam osoby w swojej rodzinie, które mają amplituner kina domowego spięty z dwiema kolumnami i też cieszą się słuchaniem muzyki i np jak przyjdą do mnie to słyszą różnicę, ale szkoda im kasy na takie rozwiązanie co osobiście bardzo szanuje :)

Teraz kluczowe pytanie, czy jesteś zadowolony czy Ci czegoś brakuje, czy słyszałeś np u znajomego jakieś typowe stereo i to Cie zaintrygowało :) Bo jeżeli chcesz to robić na zasadzie bo mozna, bo chcę, to finalnie wpakujesz się w duże wydatki, trochę skomplikujesz sobie system( jeżeli do tej pory puszczasz muzykę przez Yamahę  w formie streamingu, nie wiem cd czy gramofonu  i Ci to odpowiada, to ciesz się tym co masz :D Portfel  Ci podziękuje :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brakuje obecnie niczego, widziałem wątki poświęcone takiej rozbudowie aż przyszła myśl zapytać o co z tym chodzi ? 

Odnośnie „nie brakuje niczego” Miałem uprzednio Denona + Taga (5.1) i też twierdziłem że po co mi coś więcej …🙂 Gdy zmieniłem na Bronze + Yamaha to się okazało dla mnie sporym przeskokiem, dopiero wtedy zrozumiałem o co chodzi z pojęciem „scena”. Wracając do mojego zapytania, w tym wątku wrzucone były dwie propozycje niskobudżetowych urządzeń i wtedy się zapaliła lampka… a co gdyby ? Dzięki wszystkim za wyjaśnienie pojęć i możliwości rozbudowy. Narazie zostawiam sobie chłodną głowę .. ale wiemy jak to bywa 😉

Wisienką na torcie jest dla mnie Arcam 11 ale obecnie poza zasięgiem finansowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PanKlor napisał:

Trzeba zaznaczyć że do wzmaka podlaczy więcej źródeł do końcówki niekoniecznie.

tak, dlatego też zasugerowałem wzmacniacz, oczywiście taki, który może pracować jako końcówka mocy bo dzięki temu realnie można rozwinąć sekcję stereo i unikać amplitunera kina domowego w odsłuchu muzyki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...