Skocz do zawartości

Sieciowy zestaw stereo do salonu 36-38m2


kostek_mg

Recommended Posts

23 godziny temu, Daniel09 napisał:

Nie wiem czy sprzedawca A.M. życzył by sobie abym reklamował jego sklep , ale myślę że jak podam miasto Kraków w którym zakupiłem to się nie  obrazi 😉 

Ja jestem z Krakowa.

Audiotrend? HiFi station?

Myslę że się nie obrazi. Zrobi sobie reklamę ze można dostać u niego dobre ceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, bardzo, bym chciał. Niestety, trochę wstrzymały mnie pracę wykonczeniowe w domu. Mam coś pecha ostatnio do odsluchow... Byłem nawet w ostatni weekend w Łodzi, ale niestety nie było możliwości załapać się na jakiekolwiek testy :(

Mam trochę czasu, postaram się podjąć decyzję na chłodno... Trochę liczę że jeszcze coś się pojawi w tym wątku. Jak zapadnie decyzja na pewno dam znać 😉

Edytowano przez kostek_mg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Daniel09 napisał:

Audio Mix , sprawnie , przystępnie ,miło 😀

Kalwaryjska. :)

Myślałem przez chwile że się zwineli bo szyld zdjęli.

Ale fakt dobre ceny na niektore produkty robią.

12 godzin temu, kostek_mg napisał:

Mam trochę czasu, postaram się podjąć decyzję na chłodno.

koniecznie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...


Wracam do Was z małym updatem. Po wielu nieprzespanych nocach, rozciąganiu na tablicy, czerwonej nitki zależności... Wybór padł na kolumny: Focal Aria 936 🥳 Czas na ostatnie decyzje... Wzmacniacz...

Słowa klucz to lekka v-ka, dynamika, bass. Wstępnie upatrzyłem sobie Arcama SA30 (oprócz dzwięku kusi tu mnie strasznie DIRAC i HDMI ARC 😜), jednak myślę jeszcze nad odsluchem innych urządzeń, np. Roksan Atessa i powrot do odsłuchu Cambridge CXA81... Chciałbym też poznać Wasze opinie jako niezastąpionych ekspertów. Czy warto poszukać czegoś innego, czy na coś szczególnego powinienem zwrócić uwagę?

No i ostatnia kwestia... Kabelki wiem, że będę potrzebował na pewno 2x 1,5 lub 2m kable głośnikowe... tylko jakie. Może ktoś już podobny setup konfigurował i zna model, który sprawdziłby się najlepiej? Nie chce mi się wypożyczać pół roku kabli, aż znajde te właście (awarynie mam jeszcze z 2x1,5 QED Reference Silver Anniversary XT z poprzedniego zestawu). Wiem, że miłośnicy audio z tak ogromną wiedza jak wy, napewno pomdopowiedzą mi jaki model idealnie podkreśli charakter zestawu 😈

Edytowano przez kostek_mg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zakup z Francji jak rozumiem?

Z kabelków unikaj Silverów. Absolutnie. Moim zdaniem Kimber 4/8 PR, Cardas 101 albo Van Den Hull się tu dobrze sprawdzą.

Co do wzmaka

CXA81 - będzie sporo jasnej góry. Momentami zbyt obficie. Brzienie dokładne, nieco agresywne. Dół mocny, szybki

Attessa - nieco odwrotnie. góra będzie ładnie stonowana, nie stracisz na detalach z Focala a nie będa już tak atakować. Dół będzie cieplejszy niecowolniejszy

Arcam SA30 - zalezy jak ustawisz na Diracu :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak :) co prawda nie slyszalem w pelni Arii, robilem odsluchy Chory i Vesti, Arie slyszalem tylko na wystawie, ale to dość zblizone granie. Z czego Aria jest modelem wyższym. Przy polowie ceny vesti wybór był oczywisty :D 

Właśnie najbardziej zastanawiam się między tymi 2 wzmacniaczami tj. Roskan i Arcam, bede musiał posłuchać. Chociaż na papierze Arcam jest lepszy i nawet obecnie w lepszej cenie :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kostek_mg napisał:

Dokladnie tak :) co prawda nie slyszalem w pelni Arii, robilem odsluchy Chory i Vesti, Arie slyszalem tylko na wystawie, ale to dość zblizone granie. Z czego Aria jest modelem wyższym. Przy polowie ceny vesti wybór był oczywisty :D 

Właśnie najbardziej zastanawiam się między tymi 2 wzmacniaczami tj. Roskan i Arcam, bede musiał posłuchać. Chociaż na papierze Arcam jest lepszy i nawet obecnie w lepszej cenie :D 

Aria gra lepiej od Chory znacznie i trochę od Vestii. Ale to wciaż obfite granie w górnym zakresie.

Arcam ma Diraca więc tam sobie to i tak ustawisz. Powiedzmy że Attesa domyślenie będzie pasowac.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowany)

Hej wszystkim, chciałem trochę odświeżyć temat. Powiedziec, na czym obecnie staneło i zadać kolejne pytanie
Po odsłuchach ,testach, zakupach i zwrotach. Zakupiłem wzmacniacz ARCAM SA30 + kolumny Focal Aria 948, wszystko spiete kablam Cardas Crosslink 1S. Jest to dokładnie moje granie i to, czego oczekiwałem, niczego nie jest ani za dużo ani za mało. Jestem bardzo zadowolony. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za porady i sugestie, które doprowadziły mnie do tego etapu. Przede wszystkim Piotrowi Sonido, bez którego w ogóle nie wiem, czy bym doszedł do tego etapu, jego cierpliwość i wiedza są nieocenione. Dzięki wielkie jeszcze raz!

Chciałem jeszcze podpytać o jedną kwestię, czasami mam problemy u siebie z dostępem internetowym, co nie zawsze pomaga w słuchaniu muzyki. Zacząłem więc myśleć o transporcie. W sumie najbardziej rozchodzi się o USB, aby podpiąć dysk z plikami FLAC, a że mam jeszcze parę płyt to tak pomyślałem, czy może warto kupić jakiś CD/DVD z portem USB. Wstępnie zastanawiałem się między: Arcam cds50, Denon DCD-900NE albo używanym Marantz CD60... Jak myślicie, czy warto, jak to który? Klasyczne pytanie o własne sugestie. Chyba że bez sensu i lepiej po prostu stawiać serwer DLNA na PC i z sieci domowej puszczać pliki? Floor is yours! :)

Edytowano przez kostek_mg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...