Skocz do zawartości

Smsl DP5 brumienie


T Z6

Recommended Posts

Smsl DP5 brumi na wyjsciu rca.Sprawdzone na kilku róznych przewodach i kilku wzmacniaczach.Wymieniałem przewod zasilajacy i bez zmian.Na jednym wzmacniaczu brumienie w kolumnach slychac dopiero przy wiekszym natęzeniu dzwieku a na innym juz od małych poziomów głosnosci.Czy ten typ tak ma czy to moze wina wyjscia rca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mozliwe, gniazda RCA bywaja podlej jakosci jesli chodzi o ich konstrukcje i montaz do PCB na przyklad. Na szybko, testowo i z nalezyta ostroznoscia mozesz sprobowac bez uziemienia. XLRy nie wchodza w gre?

Jesli RCA sa jednak sprawne masz jeszcze fikimiki z przestawianiem faz do dyspozycji, jesli to samo gniazdo i niefiltrowana listwa nic nie wnosza.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2023 o 16:04, Mariusz Kopacki napisał:

Mozesz sprobowac pseudozbalansowane polaczenia, z XLR na RCA. Ale tu najlepiej skonsultowac sie z instrukcja jak widzi to producent, jaki pin-out bedzie stosowny.

Smsl DP5 na wyjsciu zbalansowanym to 5 V.Chyba troche za duzo zeby wyprowadzac sygnał na wejscie rca przejscówką do wzmacniacza gdzie powinno być bodajże 2V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japier🤭Wszystko jest ok z wyjsciem rca.Te przewody zasilające które podłaczałem były walnięte.Dokładnie 3 takie kabelki.W tym oryginalny od Smsla.Dzis znalazłem jeszcze jeden z szuflady bodajże od starego komputera i nic nie brumi.Przewód z uziemieniem jak tamte pozostałe.I jak sie okazuje trafiłem na felerne przewody.Teraz jest juz cisza.Poza muzyką oczywiscie 😋.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...