Skocz do zawartości

Konwersja audio HDMI > RCA


Dmitrij Miłowanow

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza blu-ray Sony do odtwarzania CD oraz SACD. Ale jest problem – taki odtwarzacz ma wyjścia HDMI oraz coaxial digital audio. Mam wzmacniacz Sony z 1977 toku, który oczywiście nie ma HDMI, a tylko cinch RCA. Na rynku są konwertery HDMI>RCA. Pytanie czy nie degradują dźwięk? Druga opcja – przesyłać cyfry do DAC przez ten coaxial. Z tym że też nie wiem czy jest to możliwe bez degradacji dźwięku. Dylemat powstał bo padł mi stary CD player Marantz CD5003, gubi ścieżki na wszystkich CD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

Druga opcja lepsza, taki konwerter hdmi na rca to nic innego jak DAC :) Zdecydowanie lepszą opcją będzie po prostu dobry DAC :) 
Inna opcja, nie lepiej kupić po prostu dobry odtwarzacz CD albo SACD? 

Zastanawiam się nad tym blu-rayem bo jest dosyć tani. DAC mam niezły, stary ale jary, Aune S16. Z kolei nie wiem czy można szukać używki CD/SACD czy tylko nowego. Bo mój Marantz ma z 15 lat, odtworzył kilkaset płyt, albo i mniej. I padł. Więc obawiam się używki. Mam sporą kolekcję CD, z 1500 sztuk, ale słucham z komputera przez DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dmitrij Miłowanow napisał:

Zastanawiam się nad tym blu-rayem bo jest dosyć tani. DAC mam niezły, stary ale jary, Aune S16. Z kolei nie wiem czy można szukać używki CD/SACD czy tylko nowego. Bo mój Marantz ma z 15 lat, odtworzył kilkaset płyt, albo i mniej. I padł. Więc obawiam się używki. Mam sporą kolekcję CD, z 1500 sztuk, ale słucham z komputera przez DAC.

No ja się przyznam, że z używkami jest różnie, ja osobiście mam na chwilę obecną denona który nie ma co prawda SACD, ale użytkowany jest latami, kupiłem go od kuzynkaa, który tylko z CD korzystał więc przesłuchał ogrom płyt i jest ok. z używkami jest zawsze jakieś ryzyko, ja je podejmuje świadomie, bo jednak w budżecie 1500 zł można kupić naprawdę wysokiej klasy CD, który biorąc cene zakupu powinien byćlepiej traktowany niż jakiś niższy model ( oczywiście to nie jest gwarant tego ) 

Co do DAC Aune to się nie wypowiadam bo go najzwyczajniej w świecie nie znam :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szukaniach odtwarzacza CD/SACD oraz porównania go z odtwarzaczami blu-ray zakupiłem jednak używkę Sony BDP-S780. Bo jak się okazuje nowe blu-ray'e w większości nie mają nawet wyświetlacza. Oraz są to tylko transporty – brak konwerterów D>A. Czyli wszystko ma się konwertować w ampfli albo nawet w TV. Ten zakupiony Sony ma wyświetlacz oraz ma konwertery cyfra>analog. Ma również wyjścia cyfrowe koaksjalne  oraz optyczne. Podłącze więc go na trzy sposoby do wzmaka. Minus – jest używka. Jutro/pojutrze dotrze do mnie – zdam relacje z odsłuchu oraz ergonomii. Nie wiem czy zrobiłem słusznie, próbuję oszczędzać. Ale czasem skąpy wydaje podwójnie. Zobaczymy. 

Edytowano przez Dmitrij Miłowanow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...