Skocz do zawartości

Marantz MCR612 - pisk ze wzmacniacza.


Misinx

Recommended Posts

Dzień dobry.

Od prawie pół roku jestem posiadaczem amplitunera Marantz MCR-612, Jestem z niego zadowolony. Podpiąłem go do kolumn Indiana Line Tesi 561. Gra to wszystko wg mnie pięknie. Problem jest jednak taki, że zauważyłem, że wzmacniacz wydaje po włączeniu ciągły pisk. Jest on cichy, ale słyszalny (przynajmniej dla mnie).  Co może powodować taki dźwięk ? Czy jest to taka "uroda" tego modelu ? Sprzęt jest na gwarancji, ale nie wiem, czy z tego powodu warto go wysyłać do serwisu, czy serwis tego nie "oleje" i odeśle mi sprzęt w takim stanie. Szukałem w necie jakiś informacji o takim defekcie w tym sprzęcie, ale nic nie znalazłem.

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Ja bym najpierw powylaczal wszystkie urządzenia ktore sa w pobliżu z gniazdek. Może coś mu przeszkadza. Zostaw tylko amplituner podłączony do sieci i sprawdź. 

Sprawdziłem. Odłączyłem cały inny sprzęt w pobliżu, ale pisk nie ucichł :( To niestety nie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artur Charicki napisał:

Ten pisk pojawią się od razu po włączeniu urządzenia? Przed włączeniem muzyki? Zwiększa się zwiększając głośność czy jest jednostajny? On jest na pewno z amplitunera czy z głośników?

Pojawia się od razu po włączeniu urządzenia. Jest jednostajny. Dochodzi z urządzenia, a nie z głośników. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alden1224 napisał:

Miałem kiedyś identyczny problem z amplitunerem Denona, dałem na serwis i dali mi nowy, nie było tego samego, u mnie był to bardzo cichy pisk ale jak się przyłożyli ucho do niego lub była totalna cisza w domu to było słychać. 

To pewnie chodzi o ten sam efekt. Ja najbardziej słyszę to wieczorem jak jest ciszej w otoczeniu, przy spokojnej muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i sytuacja wygląda tak, że sprzęt był w serwisie. Z wpisu wynika, że wymieniono mu końcówkę mocy, ale niestety po powrocie znów piszczy. 
Brak słów :( 

Wygląda na to, że trzeba będzie go wysyłać kolejny raz i znów czekać dwa tygodnie. 

Liczyłem, że wymienią mi na inny egzemplarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...