Skocz do zawartości

Wymiana dwóch subwooferów na jeden


Dawid Szumilas

Recommended Posts

Witam

Posiadam dwa subwoofery Klipsch Reference R-112SW ale za nic nie mogę ich ustawić by grało to tak jak sobie wymarzyłem. Wpadłem na niecny plan zamiany tej dwójki na jeden z kalibracją co może mi pomóc w ustawieniu go. Czy ma to sens? Mój budżet to okolice 6k może być nowy luz tańszy używany. Pomieszczenie ma 20m^2. Do tej pory miałem SVS sb 1000 oraz rel HT 1205 (obydwa trochę wydawały mi się za ciche a rel dodatkowo urządzał sobie spacery po pokoju) , 2 sztuki magnatów, jakieś jamo, nawet  legendarny subwoofer VK na początku u mnie gościł i nigdy nie byłem w pełni zadowolony. Niestety nie mogę sobie pozwolić na wędrówki z subwooferem i ma on swoje z góry ustalone miejsce. Do tej pory zastanawiałem się nad SVS PB2000 Pro (używka), Paradigm DSP 3400 (używka, bo nowych brak), Definitive Technology Descend DN12 (wiem, że nie ma kalibracji ale ma jakieś tam tryby pracy), Martin Logan Dynamo 1500X ( używka), Magnat Omega CS 12, ELAC Sub 2070. Zdaje sobie sprawę, że do niektórych musiałbym jeszcze dokupić mikrofon PBK za jakieś 600 zł. Subwoofer w połowie do muzyki (D'n'B, House, Hardstyle, Trance ) w połowie do filmów. Nadmienię, że uwielbiam słuchać muzyki bardzo głośno. Proszę o odpowiedź czy takie coś ma w ogóle sens. Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Pokaż rozkład pomieszczenia oraz gdzie stawiasz suby.

Będę w domu to zrobię schemat lub zdjęcie.

 

47 minut temu, STELVIO napisał:

Kurcze, aż dziwne. Dwa r-112sw były też u mnie trochę czasu i byłem zadowolony. I w filmach i w muzie. Pomieszczenie 17m2 ale to mała różnica. Ważniejsze co tam u Ciebie w pokoju jest. Bo tu akustyka może marna jest.?

Tak, to zdecydowanie problem z akustyką ponieważ nawet w mniejszym pomieszczeniu jak zabrałem subwoofer do kolegi to grało to lepiej, ba jego subwoofer od soundbara gra lepiej, dlatego właśnie wpadłem na pomysł modelu z kalibracją by mi ten problem z akustyką chociaż trochę wyeliminował.

 

Dziękuję Wam za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie ciężko będzie. Oprócz sofy to tam nic dobrego nie ma, żeby akustyka w miarę była. Te klipsch wybitne nie są ale jak warunki będą to trochę zaskoczyć mogą na początku. Przy tym biurku taki sub otwarty to też chyba nie za bardzo. Ten przedni prawy i kolumna też przysłonięta sofą. Nie mają czym oddychać. No trzeba popróbować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, STELVIO napisał:

No to faktycznie ciężko będzie. Oprócz sofy to tam nic dobrego nie ma, żeby akustyka w miarę była. Te klipsch wybitne nie są ale jak warunki będą to trochę zaskoczyć mogą na początku. Przy tym biurku taki sub otwarty to też chyba nie za bardzo. Ten przedni prawy i kolumna też przysłonięta sofą. Nie mają czym oddychać. No trzeba popróbować. 

Na drugiej ścianie są meble, na których jest pełno gier planszowych w kartonach. Na czas seansu filmowego kanapa jest obracana o 90 st i nic nie zasłania kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

REL Ci chodził?

HT1205 miałem i nigdzie mi nie wędrował .... ciekawe.

Zmiana na przeciwległa sciane powinno pomoc.

A z drugiej strony zapytam skąd oglądasz filmy? z Sofy?

Zmien układ sofa stoł. Przecież to nie gra dobrze w takim układzie.

 

Tak chodził, reklamowałem to ale dowiedziałem się, że ten typ tak ma. Jak już pisałem wcześniej ma czas seansu kanapa jest obracana o 90 st. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ewidentnie tu jest problem z jakimiś modami, ja mam 30 metrów salon o wysokości 3,5 metra, jeden sub r112sw, który jest ustawiony na połowę wzmocnienia z tyłu bo więcej to po prostu jest za dużo basu względem reszty dźwięku Klipsch RP280 (a przyznam, się, że używam go sporadycznie właśnie z powodu tego, że tego basu mam najzwyczajniej w świecie za dużo ) :) sub z dsp może faktycznie coś tam pomóc, ale z drugiej strony to co by o tych Klipschach nie powiedzieć( bo nie są to wybitne suby) to wręcz mega mega dziwne jest, że u Ciebie tego basu brakuje. ale boję się, że DSP aż takich braków w akustyce możesz nie nadrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

Kurde ewidentnie tu jest problem z jakimiś modami, ja mam 30 metrów salon o wysokości 3,5 metra, jeden sub r112sw, który jest ustawiony na połowę wzmocnienia z tyłu bo więcej to po prostu jest za dużo basu względem reszty dźwięku Klipsch RP280 (a przyznam, się, że używam go sporadycznie właśnie z powodu tego, że tego basu mam najzwyczajniej w świecie za dużo ) :) sub z dsp może faktycznie coś tam pomóc, ale z drugiej strony to co by o tych Klipschach nie powiedzieć( bo nie są to wybitne suby) to wręcz mega mega dziwne jest, że u Ciebie tego basu brakuje. ale boję się, że DSP aż takich braków w akustyce możesz nie nadrobić.

To nie tyle go brakuje co jest rozłożony bardzo nierównomiernie, jest go najwięcej i jest najlepszej jakości tam gdzie nikt nie siedzi/słucha ( z tyłu pokoju, przy prawej ścianie) a tam gdzie siedzę/siedzimy to jest albo buczenie albo całkowity brak. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dawid Szumilas napisał:

To nie tyle go brakuje co jest rozłożony bardzo nierównomiernie

Zrób tak jak napisałem. Teraz set mam trochę inny, ale pierwotnie było tak jak poniżej i nawet Trinnov nie potrafił z dwóch SVS SB3000 wydobyć basu który mi się by podobał.

1702396514_20221205_221800(Kopiowanie).thumb.jpg.4397e4c2bffe3e293cf3fe79e3238a90.jpg

Przestawiłem jednego za sofę i cuda panie, cuda się stały. Zrób jak piszę, domyślam się w czym się męczysz. U mnie przy dwóch subach na przodzie najniższe Hz brzmiały fajnie, chodzi o te typowe kinowe niskie zejścia. A muzyka? Udpalam ulubione kawałki, czekam na "ten" moment i ... WTF? Gdzie to uderzenie w klatę? Sub poszedł na tył, i ta zmiana była spektakularna w moich warunkach. Docelowowo pewnie będą cztery, żonie nie podoba się... Asymetria i dwa obok TV dobrze wyglądały :D

20230116_225709.jpg.ea54b6b1d42c249efa67962d179c0174.jpg

20230413_113233(Kopiowanie).jpg.863e8d3a0e62b302f6c705455d0bdef0.jpg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Zrób tak jak napisałem. Teraz set mam trochę inny, ale pierwotnie było tak jak poniżej i nawet Trinnov nie potrafił z dwóch SVS SB3000 wydobyć basu który mi się by podobał.

1702396514_20221205_221800(Kopiowanie).thumb.jpg.4397e4c2bffe3e293cf3fe79e3238a90.jpg

Przestawiłem jednego za sofę i cuda panie, cuda się stały. Zrób jak piszę, domyślam się w czym się męczysz. U mnie przy dwóch subach na przodzie najniższe Hz brzmiały fajnie, chodzi o te typowe kinowe niskie zejścia. A muzyka? Udpalam ulubione kawałki, czekam na "ten" moment i ... WTF? Gdzie to uderzenie w klatę? Sub poszedł na tył, i ta zmiana była spektakularna w moich warunkach. Docelowowo pewnie będą cztery, żonie nie podoba się... Asymetria i dwa obok TV dobrze wyglądały :D

20230116_225709.jpg.ea54b6b1d42c249efa67962d179c0174.jpg

20230413_113233(Kopiowanie).jpg.863e8d3a0e62b302f6c705455d0bdef0.jpg

Po pierwsze to bardzo spójne pomieszczenie. Gratuluję i trochę zazdroszczę. Jeśli chodzi o zmianę położenia subwoofera to spróbuję, nic to nie kosztuje. Tak tylko czytam, że piszecie o tym, że te subwoofery Klipsch do cudów nie należą. To nie lepiej w sumie je sprzedać, dołożyć i kupić 1 lepszy? pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dawid Szumilas napisał:

subwoofery Klipsch do cudów nie należą

Suby Klipscha są jednymi z najlepszych w swojej cenie, szczególnie do zastosowań kinowych. Z muzyce mogą trochę... "mulić", ale dużo zależy od typu słuchanej muzyki i oczekiwań. Moim zdaniem Klipsch wypełnia lukę między tańszymi dobrymi konstrukcjami typu Magnat, a teoretycznie wyżej pozycjonowanymi jak SVS i REL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w swojej cenie te modele nie miały zbyt dużej konkurencji, inna sprawa, że te suby już masz, przy sprzedaży możesz stracić a zmiana ustawień może tu dużo zmienić na plus, sam osobiście mam taki jeden sub jak pisałem wyżej i naprawdę na moje potrzeby to spisuje się idealnie. ten model 12 calowy też jest fajnym kompromisem między niskim zejściem a szybkością bo faktycznie wersja 15 calowa jest odczuwalnie wolniejsza ale też schodzi niżej. 

Pamiętaj, że jeden lepszy sub w Twoim wypadku może wyjść gorzej, bo tu ustawienia, które proponuje butler może zdziałać większe cuda niż jeden lepszy sub :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...