Skocz do zawartości

Yamaha 803d i zewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy


Recommended Posts

Dzień dobry.

Jestem użytkownikiem Yamaha RN-803D. Na ogół korzystam z kolumn, ale zdarza się, że mam potrzebę używania słuchawek. Posiadam słuchawki Beyerdynamic DT770 Pro. Niestety nie jestem zadowolony z tego połączenia. Testowałem wcześniej coś z Sound Magic, ale zrezygnowałem ponieważ tam nie było żadnego basu. Wysokie aż kłuły w uszy. Beyerdynamic z kolei grają ciemno. Owszem jest obszerny i przyzwoity bas, ale mam wrażenie, że brakuje góry. Nie wiem co jest ego przyczyną, ale zastanawiam się nad innymi słuchawkami, bądź zewnętrznym wzmacniaczem słuchawkowym. Problem w tym, że nic nie wiem o takich wzmacniaczach. Nie wiem, czy w ogóle można podłączyć go pod mój wzmacniacz, a jeśli tak, to czy mogę oczekiwać poprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że twój wzmak nie ma wyjścia na zewnetrzny wzmacniacz sluchawkowy. 

Ja używam Denon D9200 słuchawek z wzmacniaczem/przetwornikiem Singxer  a sygnał dostaje z cd transportu Cambridge cxc ładnie i przyjemnie to brzmi.

Możesz spróbować zewnętrznego wzmacniacza z przetwornikiem cyfrowo analogowym jeśli masz cd transport lub jeśli Twoja Yamaha ma taką możliwość ( poczytaj dobrze w instrukcji obsługi ) tylko wzmacniacza np. Taga Harmony ma coś takiego. Shift audio, Topping, SMSL itd

Jeśli twoje sluchawki ci nie odpowiadają to możesz np sprawdź Denon D5200 - słuchałem w sklepie z telefonu i bardzo przyjemny i pełny dźwięk miały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT770 Pro są ciemne, gdy dostają za mało mocy :)
Warto pomyśleć nad zmianą, ale trzeba przemyśleć budżet. Świetną opcją są np. Meze 109 Pro, Hifiman Deva, Sundara, czy Ollo Audio S4R. Szukając cieplejszego brzmienia trzeba sprawdzić HiFiMany HE-R9. To ciepłe słuchawki, ale niczego im nie brakuje. 

Zawsze można też przemyśleć takie rozwiązania jak oddzielny DAC/Amp w zależności od tego, co jest źródłem. Warto do DT770 Pro sprawdzić Toppinga DX3 Pro+, EverSolo DAC-Z6, czy komplet od iFi (Zen Air DAC + Zen Air CAN). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...