Skocz do zawartości

Sony TA-AN 1000


Marbo62

Recommended Posts

2 godziny temu, Mumble napisał:

Ja tych reklam nie wytrzymalem i mam premium na rodzinke :) Ale fakt, Sony ze Sony sie dogadywać będzie najlepiej. W sumie jestem na etapie wyboru nowego TV, i bralem pod uwage jakis Oled od Sony, na razie poluje na okazje, tez myslalem o LG G3, ale poki co drogie.

Marzę o przesiadce na OLED znowu Sony ale kurczę fortuna za rozmiar który mam dziś w LCD - 75"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2023 o 18:38, Mumble napisał:

Ja tych reklam nie wytrzymalem i mam premium na rodzinke :) Ale fakt, Sony ze Sony sie dogadywać będzie najlepiej. W sumie jestem na etapie wyboru nowego TV, i bralem pod uwage jakis Oled od Sony, na razie poluje na okazje, tez myslalem o LG G3, ale poki co drogie.

Właśnie się narobiłem z teściem i zamontowaliśmy sufitowe głośniki .2 identyczne do surroundów.

Sony OŻYŁ! Naprawdę świetna kalibracja, jakoś lepiej działa nawet materiał w zwykłym 5.1, jest mniej oczywiste z którego głośnika idzie dźwięk, a o to też chodzi w dobrym kinie.

W 5.1.2 - czyli maximum dla niego, ale też dla naszego mieszkania ;) - radzi sobie świetnie, a kalibracja wzięta z ich fancy soundbarów w "nie-oszukanym" prawdziwym atmosie wyszła doskonale.

Po przesiadce ze starego Denona miałem mieszane uczucia, ale teraz TA-AN1000 mnie do siebie przekonał w stu procentach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość podłączenia Denona z kalibracją XT lub XT32, Yamahy z Ypao lub Onkyo z DIRAC ? Ciężko znaleźć testy i porównania a ten Sony ma sporo ciekawych cech istotnych dla mnie jak funkcje HDMI wykorzystujące PS5 czy LDAC przez BT. Tylko jakość i efekty kalibracji są sporą niewiadomą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 24.12.2023 o 23:35, Yacko napisał:

Masz możliwość podłączenia Denona z kalibracją XT lub XT32, Yamahy z Ypao lub Onkyo z DIRAC ? Ciężko znaleźć testy i porównania a ten Sony ma sporo ciekawych cech istotnych dla mnie jak funkcje HDMI wykorzystujące PS5 czy LDAC przez BT. Tylko jakość i efekty kalibracji są sporą niewiadomą.

Jedyne porównanie to mój poprzedni Denon AVR-2113 z 2011 r. z Audyssey'em - MultEQ XT.

Ale tak jak mówię w ogóle inny charakter brzmienia, więc ciężko porównać samą tylko kalibrację. Efekty przestrzenne są dobre, demo Atmosa z aplikacji Dolby na Xbox jest obłędne. Nawet materiał w 5.1 jakoś lepiej brzmi. Na pewno jestem zadowolony z jej precyzji i łatwości. Ale porównania do Audyssey+Atmos po prostu nie mam.

Kalibracja jest o tyle ciekawa, że mikrofon jest stereo - lewy i prawy, "słucha" wzdłuż i w poprzek (obracamy), wymaga więcej pomiarów pomieszczenia, ale zamiast 8 miejsc pomiarowych mamy dwa.

Jeden minus: Audyssey to jednak ma trochę ustawień, których w Sony mi brakuje. Takich szczegółowych. Np. Dynamic Volume ma 3 stopnie (High-Medium-Low-Off), a w Sony - tryb do cichego odsłuchu on/off, a różnica IMO mniejsza. DynamicEQ, czy różne kalibracje Audyssey. Akurat dopasowanie do frontów, Off i Full Flat też jest w Sony, ale chyba za mało się bawiłem tym żeby stwierdzić.

Na pierwszy rzut oka, w Denonie po prostu mamy więcej opcji żeby dopasować kalibrację pod siebie, a one mają większy wpływ na dźwięk. Dzięki wyświetlaczowi na Denonie robiłem to nawet na "ślepo" gdy grał już film. 

Z drugiej strony, Sony oferuje klasyczne EQ frontów, czyli basy i treble w dużym szczególe, dzięki czemu "ociepliłem" jego super jasne granie.

Uwaga, problem w grach: oba systemy kalibracji przy włączonych ulepszaczach podbijają Surroundy i to, co w grze jest "za nami" jest BARDZO głośne, szkoda że nie ma jakiegoś zapisanego na 1 przycisku profilu żeby wszystko wyłączyć, bo ręcznie to robiłem za każdym razem. W Sony po podłączeniu 5.1.2 - problem zniknął, kto wie dlaczego, ale jest zbalansowany może dzięki wykorzystaniu sufitowych głośników (mam wrażenie, że wykorzystuje je nawet w 5.1 w mądry sposób).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, trafiłem na Wasze forum, ja kupiłem ze stanów STR-AN1000, za jakieś 7 tygodni będzie u mnie, teraz muszę ogarnąć zmianę napięcia, pisałem do Sony ale kazali mi kontaktować się z Sontronic ale 2 maile napisane i mają mnie gdzieś, ogarniał ktoś taką zmianę transformatora?, może wystarczy przepięcie kabli?/

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rafeo napisał:

Witam, trafiłem na Wasze forum, ja kupiłem ze stanów STR-AN1000, za jakieś 7 tygodni będzie u mnie, teraz muszę ogarnąć zmianę napięcia, pisałem do Sony ale kazali mi kontaktować się z Sontronic ale 2 maile napisane i mają mnie gdzieś, ogarniał ktoś taką zmianę transformatora?, może wystarczy przepięcie kabli?/

Rafał

Nie wiem jak z przepięciem kabli, ale najprościej to użyć zewnętrznej przetwornicy (konwentera) napięć, byle była na tyle mocna, że obsłuży pobór mocy z tego AVRa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Lepiej zastosować zewnetrzną przetwornice.

Ale szczerze co Cie podkusiło do takiego wystepku?

 

 cena czyni cuda 🙂 w kupiłem całkowicie nówka z przesyłką (morska więc ok 7 tygodni, lotnicza była by 80 $ drożej) za 2680 zł, wiem że teraz pokazały się gdzieś w promocji za 3800 ale to jak sami pisaliście jest sprzęt troszkę uboższy, zobaczymy co z tego wyjdzie, mam jeszcze inną opcję do tej pory używam STR-DE3400 ES i coś kudraczy mi się (nie mam przejścia przez HDMI, niektóre jak by wejścia audio tez przestały działać) więc może z niego transformator się uda przełożyć, mocowo są bardzo podobne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rafeo napisał:

 cena czyni cuda 🙂 w kupiłem całkowicie nówka z przesyłką (morska więc ok 7 tygodni, lotnicza była by 80 $ drożej) za 2680 zł, wiem że teraz pokazały się gdzieś w promocji za 3800 ale to jak sami pisaliście jest sprzęt troszkę uboższy, zobaczymy co z tego wyjdzie, mam jeszcze inną opcję do tej pory używam STR-DE3400 ES i coś kudraczy mi się (nie mam przejścia przez HDMI, niektóre jak by wejścia audio tez przestały działać) więc może z niego transformator się uda przełożyć, mocowo są bardzo podobne.

 

Faktycznie w Polsce 4000, no i bardzo fajny amp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No tak, to znaczy że mu krzywdy nie  zrobi.

Cła Ci nie doliczyli?

 

załatwia mi to znajomy co zajmuje się sprowadzaniem części (brałem już kilka razy części do motocykla od niego), taka cenę mi podał więc tyle przelałem, myślę że w tym już wszystko jest wliczone.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, 

Jestem absolutnym profanem sztuki i posiadałem Harmann-Kardon sprzed wielu lat, który wreszcie raczył umrzeć ze starości. Na wymianę wybralem Sony TA-AN 1000 (min czytając Państwa opinie). Czy mogliby Państwo mi podpowiedzieć, czy będzie współpracował z głośnikami JBL studio 270 (8 om) studio 225C (8 om) ? 

Dziękuję za przeczytanie mojego posta i ewentualna podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eljhal napisał:

Mam JBL 270 i 225C subwoofer: 250P, zdecydowałem, że kupuję Sony TA-AN 1000 (dzięki waszym opiniom i wsparciu).

Planuję rozbudowę systemu o głośniki z tyłu i/lub na suficie, czy coś polecacie?

Zdecydowanie warto dać na sufit i zrobić 5.1.2. - w moim przypadku Sony "ożył", jakoś wszystko jest lepsze. Ja mam Cabridge Audio Minx i są świetne w tym zastosowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2024 o 14:25, Gumowe Ucho napisał:

Zdecydowanie warto dać na sufit i zrobić 5.1.2. - w moim przypadku Sony "ożył", jakoś wszystko jest lepsze. Ja mam Cabridge Audio Minx i są świetne w tym zastosowaniu.

Dziękuję, a coś z tyłu?

PS czy głośniki bezprzewodowe mają sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Eljhal napisał:

Dziękuję, a coś z tyłu?

PS czy głośniki bezprzewodowe mają sens?

Ja mam surround też Minxy. Nie, nie mają sensu. Mega drogie + płacisz za wzmacniacz i procesor żeby działało bezprzewodowo, którego nie potrzebujesz bo ten prąd zapewni Sony po kablu właśnie + jesteś ograniczony do 1 marki. W absolutnej ostateczności IMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

Ja mam surround też Minxy. Nie, nie mają sensu. Mega drogie + płacisz za wzmacniacz i procesor żeby działało bezprzewodowo, którego nie potrzebujesz bo ten prąd zapewni Sony po kablu właśnie + jesteś ograniczony do 1 marki. W absolutnej ostateczności IMO.

Bardzo dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eljhal napisał:

Upewniając się: Z tyłu Minx 22 na suficie Minx 12? Czy jakas inna konfiguracja?

ja mam oba 12, ale gdybym kupował od nowa to dałbym 22 na surround a 12 na sufit jak mówisz. Bo 22 ma niskotonowy głośniczek chociaż, a tak to całość musi uzupełniać subwoofer.

Dobry tip: używki z Zachodu, kupiłem parę na sufit za 40 euro :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...