Skocz do zawartości

Kolumny do pianocraft 560


Barrtlomiej

Recommended Posts

Hej,

Buduje sobie małe audio do codziennego słuchania w salonie.

Mam Yamahę pianocraft która kiedyś kupiłem do wynajętego mieszkania bo wpadła mi w ucho jak na takie podstawowe audio.

Chciałbym wymienić jej kolumny bo. Na razie mam oryginalne ns bo 182 na coś lepszego a w przyszłości wymienię ją na cyrrus one, bo uważam że w tej cenie ciężko o lepszy sprzęt. 

Póki co źródło to Logitech squezebox na zasilaczu od tomanka połączony cyfrowo oraz stary gramofon telefunken (dual)

Myślałem o:

Tannoy F2- 900 zl

Tannoy Mercury 7.2- 1200 zl

Magnat q 673- 1000 zl

Magnat 503- 1100 zł.

 

Moje duże audio to lyngdorf + audiovector lub audiophysic virgo 3 ( na razie kolumny sprzedałem i czekam na koniec budowy)

Ale to brzmienie było dla mnie ok. Dużo powietrza dużo detali i piękna średnica no i do tego dążę w małym audio oczywiście w mniejszej skali. 

Wysokie- nie za ostre ale nie schowane

Średnica - dużo detali śmiało wyeksponowana

Bas- oby był kontrolowany i nie musi być niski bo w nowym domu akustyka w salonie jest słaba więc głównie ma być zwarty bo pomieszczenie i tak tym basem zniszczy całość 

Pomożecie ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem monitor audio bronze 100 i nie wiem sam co myśleć o tej średnicy, niby fajnie że jest jej dużo ale czy ona nie zniekształca już całego przekazu? Nie staje się trochę papierowy dźwięk wg Was ? Dali Oberon 3 też przez chwilkę słyszałem całkiem inne granie ale nie  mogę powiedzieć że źle graly

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Charicki napisał:

@Barrtlomiej Może Zensor 3? Pylon Pearl Monitor?

Nigdy nie słyszałem Pearl monitor. Zensor 3 grają jak dla mnie podobnie do oberona 3. Podoba mi się ten dźwięk ale boje się że bas jest trochę za miękki i może za mocno podbarwiac instrumentu no i buczeć przy słabej akustyce pomieszczenia. Nawet te malutkie o lumienkie tej Yamahy na bp182 potrafią tak zabuczec i zejść nisko że ciężko to wysłuchać a bas mam na -2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2023 o 13:17, Barrtlomiej napisał:

Posłuchałem monitor audio bronze 100 i nie wiem sam co myśleć o tej średnicy, niby fajnie że jest jej dużo ale czy ona nie zniekształca już całego przekazu? Nie staje się trochę papierowy dźwięk wg Was ? Dali Oberon 3 też przez chwilkę słyszałem całkiem inne granie ale nie  mogę powiedzieć że źle graly

papierowy? To akurat ostatnia rzecz jaką bym o nich powiedział :P

Słuchałeś w domu?

A nie no AS 301 to nie do nich. To bardzo słabe połączenie.

To nie, Nie miałeś dobregoo obrazu

Zensor 3 i Oberon 3 grają podobnie. Pearl monitor to przeskok jednak nieco wstecz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, Yamaha to średnia opcja do nich. Warto byłoby podpiąć Cambridge Audio AXA35, Toppinga MX5, może spodobać się też Taga Harmony w połączeniu z Bronzami. Do Twojej Yamahy może jeszcze Q350? Szukając lżejszego basu Q150, może spróbować też z Q Acoustics i Acoustic Energy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Barrtlomiej napisał:

Nie nie, ale moja pianocraft też nie brzmi jakoś super. Gra w V-ke, później ja na coś w stylu cyrrus one cast zamienię. 

Muszę przyznać za na razie zawezilem poszukiwania do dali oberon 3 a ale 100, a może ae300? 

Muszę koniecznie ich posłuchać

Zapraszamy w takim razie :) Może znajdzie się też kilka niespodziewanych opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...