Skocz do zawartości

Stereo do otwartego salonu z aneksem 25m2


victo

Recommended Posts

Witam, 

Chciałbym skompletować swój pierwszy zestaw grający z prawdziwego zdarzenia w budżecie około 8 tys zł(jestem w stanie dołożyć trochę jeśli warto). Obecnie używam głośników aktywnych JBL Control X więc każdy zestaw ze wzmacniaczem to będzie kilka klas wyżej, bo z tych dźwięk jest zwyczajnie słaby, jakby słyszany zza ściany niekiedy. NIe ma praktycznie możliwości słuchać na nich muzyki czy oglądać filmów ciszej, bo w pewnym momencie mało co słychać, a na kolejnym poziomie jest już za głośno... 

Poszukuję czegoś wyraźnie grającego z nisko schodzącym i szybkim basem, ale też dobrze słyszalną średnicą i górą. Zależy mi też na wyraźnie słyszalnych wokalach oraz tekstach filmowych. 

Prześledziłem już trochę forum, youtube i różne recenzje. W pierwszej kolejności chciałbym podjąć decyzję co do rodzaju kolumn.

W przypadku podstawkowych chciałbym je umieścić na szafce tv - głębokość 40 cm co przy niektórych głośnikach pozwoliłoby zachować zaledwie kilkucentymetrowy odstęp od ściany, natomiast w przypadku kolumn podłogowych możliwe jest uzyskanie odstępu rzędu kilkunastu cm może nawet 20 przy czym z jednej strony jest ściana boczna i zasłona okienna. Wnęka w tym miejscu licząc już zasłonę ma wymiary 60x40cm czyli kolumna podłogowa byłaby w stanie wejść, ale odstęp od ściany bocznej byłby maksymalnie 40 cm przy wąskiej kolumnie. Co do rozstawu to szafka ma 180 cm więc jeśli kolumny podstawkowe umieściłbym na końcach szafki to uzyskałbym 140 cm. Przy kolumnach podłogowych byłoby to przynajmniej pełne 180 cm. Odległość od tv do kanapy to około 4 metry. 

Moje typy to 

Podstawkowe - Monitor Audio Silver 100, Pylon Diamond Monitor, Polk Audio R200, Dali Oberon 3(to jest chyba klasa niżej, ale nie wiem czy jest sens dopłacać). 

Podłogowe - Monitor Audio 300, Pylon Diamond 25, Polk audio R500/600(nie wiem jaka będzie różnica), Dali Oberon 5/7, Klipsch RP 6000F

Seria reserve od polk audio zbiera bardzo dobre opinie w USA, ale to produkcja chińska. Wydaje się mieć przez to dobry stosunek jakości do ceny, tak samo jak Pylon produkowany w PL. 

Co do sprzętu grającego, to doszedłem do wniosku, że w najbliższym czasie nie planuję rozbudowywać zestawu więc chciałbym zwykły wzmacniacz stereo z funkcjami sieciowymi. Wstępnie zainteresował mnie Denon pma-900hne. 

Proszę o pomoc i wypowiedzenie się w temacie. Nie wykluczam, że wybiorę się na odsłuchy jak trochę zawężę krąg poszukiwań. 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polki z serii Reserve nie są złe - faktycznie nieźle wycenione kolumny w stosunku do swoich możliwości.
Na Monitor Audio, a już w szczególności na Dali Oberon 3 szybkiego basu nie dostaniesz. To misie na dole pasma, ciepłe, mocno zaokrąglone.
Z podstawek dorzuciłbym do listy odsłuchowej Audio Physic Classic 3 lub wyprzedawane obecnie podłogowe Classic 5. Do monitorów proponuję mimo wszystko standy.
Odnośnie Denona z serii 900 - bardzo fajny piecyk jak za te pieniądze, grający delikatną V-ką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i propozycje. 
W pierwszej kolejności jednak chciałbym podjąć decyzje czy lepiej iść w monitory czy kolumny podłogowe, a potem już skupić się na konkretnych modelach.

Podstawki jak dla mnie mają średni sens plus dochodzi ryzyko ze dziecko je przewróci, wiec nawet nie biorę tego pod uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, victo napisał:

Poszukuję czegoś wyraźnie grającego z nisko schodzącym i szybkim basem, ale też dobrze słyszalną średnicą i górą. Zależy mi też na wyraźnie słyszalnych wokalach oraz tekstach filmowych.

Moje typy pod wyżej napisane preferencje to kolumny marki Triangle:

Triangle Borea BR07

Triangle Borea BR08

Masz dosyć duże pomieszczenie i dodatkowo małe dziecko, więc stawiam na podłogówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też szedłbym w stronę podłogówek, zwłaszcza takich z "pajączkiem" u dołu. Właśnie Polk Audio R600, Monitor Audio Bronze 500, Triangle też mają dość szeroką podstawę, KEF Q950, a także Fyne Audio F501. Te ostatnie raczej z outletu, bo nówki zostawiają niewielkie pole manewru na wzmacniacz. https://www.q21.pl/fyne-audio-f501-czarny-outlet.html

Pod Twoje wymagania najbardziej moim zdaniem wpasują się Fyne i Polki, potem KEF, Triangle i na końcu Monitor Audio, choć warto przesłuchać wszystkich, bo każde mogą się spodobać. w zależności od dobieranego wzmacniacza. 

A skoro o wzmaku mowa, to szukając all-in-one zacząłbym właśnie od Denona PMA-900HNE, bo to bardzo uniwersalny i dobrze grający sprzęt w tym budżecie. Nieco drożej warto sprawdzić Cyrus One Cast - https://www.q21.pl/cyrus-one-cast-outlet-27669.html oraz Audiolaba 6000A Play. Denon i Cyrus są cieplejsze, Audiolab ma lżejsze brzmienie. Bardzo dobrze zgra się z F501. Warto też rozważyć zwykłego 6000A + WiiM Mini/Octavio Stream. 

W razie czego zapraszamy do naszego salonu na odsłuchy, po wypożyczenia i oczywiście indywidualne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...