Skocz do zawartości

Biały subwoofer kino/muzyka 50/50.


Chris_

Recommended Posts

Dnia 8.09.2023 o 11:23, ninum napisał:

Piotr,

w cenie jednego Jl Audio d110 mogę mieć dwa REL HT1205, ale czy to faktycznie będzie lepsze rozwiązanie? 

Jak psiał Butler. o kwestia akustyki pomieszczenia. Ale bardzo ale to bardzo często okazuje sie ze dwa mniejsze, nawet słabsze suby ale odpowiednio ustawione dają po prostu lepsze rezultaty.

Wiec w ciemno powiedział bym TAK.

1:1 no to wtedy oczywiście JL

Dnia 8.09.2023 o 21:10, Butler napisał:

Ja do dziś bdb wspominam Magnat Cinema SUB 300-THX. Z tych co testowałem zrobił na mnie chyba największe wrażenie. No może nie wrażenie... Zaskoczenie in plus. Kupiłem 2 x SVS SB3000 tylko dlatego że dostałem bdb cenę na nie.

Dokładnie. Troche pomijany sub a ja go tez bardzo lubię.

8 godzin temu, BristolBristol napisał:

sb 1000pro,SB 2000pro i 3000 micro.

SB2000

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BristolBristol napisał:

Siema grupo :)

Przeglądałem forum i natrafiłem na ten wątek. Mam podobny problem. Mianowicie szukam subwoofera do salonu (wymiary 5m/3m). Mam monitory Kali LP-8 podłączone do dac Topping e30. Szukam czegoś do muzyki, filmów i gier. Mam ograniczone miejsce na subwoofer ( od tv po lewej stronie na długiej ścianie i krótka ściana też po lewej stronie. Dodam zdjęcie). Chciałbym aby czuć było że ten bass istnieje, ponieważ ewidentnie brakuje mi dołu. Mam sąsiadów od strony ściany gdzie jest tv i nie chciałbym żeby ich budzić basem  ;) Szukam czegoś co da poczucie że ten sub gdzieś jest. Mocno zastanawiam się nad SVS 3000 micro, tylko obawiam się czy spełni moje oczekiwania (gabarytowo bardzo mi odpowiada)… drugą opcją jest svs sb2000pro tylko tu niestety jest dość większy :/ Pytanie czy warto brać SVS 3000 micro czy np próbować upchać sb2000 pro. Nie chce również żeby mi wszystkie szyby i komody w domu latały tylko chce czysty głęboki bass :)

Nie jestem żadnym specem w tej dziedzinie. 

 

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi. Może macie inne sugestie co do wyboru subwoofera :)

 

dzięki :)

1694372023787203068247700424326.jpg

O dedykowanym subie z Kali nie myślałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Wypożyczasz coś?

Nie. Mam opcję w sklepie zwrotu do 30 dni. Byłem nastawiony mocno na svs sb 3000 micro ale teraz idę w stronę svs sb 1000 pro. Jak ktoś tu wcześniej zauważył że na wielkość mojego pokoju taki będzie wystarczający. Ciągle grzebie w internecie, czytam recenzję plus oglądam co znajdę na YT i przede wszystkim  słucham opinii ludzi bardziej doświadczonych na tym jak i na innych forach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ale tu nie chodzi o samą wielkość. 1000 nie jest niczym wyjątkowym. Ale ok. No jest dużo tańszy. Sprawdź.

Ale 3000 też będziesz miał na testach?

 

Źle się wyraziłem, nie będę wypożyczać tylko chcę kupić i jest poprostu opcja zwrotu do 30 dni. Teraz po zagłębieniu się dalej w temat nie wiem czy nie wybrać SVS PB 1000. Jeżeli chodzi o wielkość to mam na myśli że poprostu mam dość mały salon (5m na 3.5m) na takiego "kolosa" (który de facto nie jest wielki jak na suba) jednak mam ograniczone miejsce i po pierwszej przymiarce mam tak naprawdę jedno miejsce gdzie mogę go ustawić. Masz doświadczenie z którymś z tych subów? Co sądzisz o SVS PB 1000 na takim metrażu (5m/3,5m)? 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BristolBristol napisał:

Źle się wyraziłem, nie będę wypożyczać tylko chcę kupić i jest poprostu opcja zwrotu do 30 dni. Teraz po zagłębieniu się dalej w temat nie wiem czy nie wybrać SVS PB 1000. Jeżeli chodzi o wielkość to mam na myśli że poprostu mam dość mały salon (5m na 3.5m) na takiego "kolosa" (który de facto nie jest wielki jak na suba) jednak mam ograniczone miejsce i po pierwszej przymiarce mam tak naprawdę jedno miejsce gdzie mogę go ustawić. Masz doświadczenie z którymś z tych subów? Co sądzisz o SVS PB 1000 na takim metrażu (5m/3,5m)? 

 

 

 

Teraz znowu PB wchodzi w gre?

No to jest typowo kinowa konstrukcja. W kinie fajna.

9 godzin temu, maciek72 napisał:

Jest spora różnica 1000 vs 2000 

Zgadzam się.

Prześlismy przez SB3000 micro -> SB1000 PRO -> PB1000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Teraz znowu PB wchodzi w gre?

No to jest typowo kinowa konstrukcja. W kinie fajna.

Zgadzam się.

Prześlismy przez SB3000 micro -> SB1000 PRO -> PB1000

Taka dokładnie była droga. Tak jak pisałem wcześniej zagłębiłem się w te trzy. Szukałem po forach, czytałem artykuły i recenzje, obejrzałem powiązane filmiki na YT plus porozmawiałem ze znajomymi. Po prostu szala zwycięstwa przechyla się w stronę PB 1000 pro. Po prostu z tego co się dowiedziałem będzie mi brzmieniowo pasować do muzyki i do filmów i do gier. Przeraża mnie trochę rozmiar tego bo jednak trochę miejsca zabierze i nie wiem czy to nie jest przyrost formy nad treścią w takim pomieszczeniu.  Lepiej szukać, pytać niż później narzekać na to co się kupiło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...