Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego 3.1


Elrohil

Recommended Posts

Niestety zmiana sofy nie wchodzi w grę.

Bok kanapy ma około 50 cm wysokości, więc sporo kolumn podłogowych miałoby wszystkie głośniki powyżej tego poziomu. W związku z waszymi radami, zastanawiam się teraz ewentualnie nad Dali Oberon w systemie 5.1 lub nawet 5.1.2

 

Front: Dali Oberon 5 lub 7

Centralny: Dali Oberon Vokal

Boczne: Dali Oberon On-Wall

Opcjonalnie jako Atmos: Dali Alteco C-1

Do tego jakiś sub.

 

Boczne głośniki byłyby zawieszone na bocznych ścianach powyżej poziomu uszu. Czy taki zestaw zagrałby dobrze w kinie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie pisałem wczesniej by kupic kolumny ktorych głośniki beda wyżej niz ta sofa. Te Oberony to troche niskie kolumny sa? Będzie pasowało? 

Tymi platformami mozesz je ewentualnie kilka cm unieść.

Co do tylnich głośników, jesli nawet będą trochę wyżej, niz poziom uszu to może się da je trochę w dół  skierować/ nakierować.

Tutaj masz te platformy. Eleganckie i ładnie wykonane. Może by się dało, wkręcając wyższe kolce, unieść je jeszcze wyżej.

chrome_screenshot_1690711386958.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz. Budujesz kino, masz mało miejsca. Glosniki i tak odetniesz na 80 Hz. pchanie tam kolumn podłogowych to bez sensu wydane pieniądze oraz szukanie na siłę problemów z ich ustawieniem. Dodatkowo zabierasz sobie opcje ustawienia subwoofera. Nie jest powiedziane ze zagra dobrze tam gdzie teraz planujesz  go ustawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest bez sensu, jednak spróbowałbym tam postawić coś wazszego , tak 16 - 17 cm i nie tak głębokiego ( choć nie sądzę by nie dało się ich ewentualnie kilka centymetrów do przodu przesunąć)

Dali Oberon 7 to dość głębokie konstrukcje - 340mm.

Nie sprobuje, nie będzie wiedział.

Niech testuje to co mu wpadnie w ręce - to też czesc tego hobby.

Ja też nie mam dużo miejsca i koledzy niektórzy się dziwią że muzyka gra bez zakłóceń lub zniekształceń. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie myślę że mogę zrobić tak, że na razie zdecyduję się na podstawkowe, a w razie gdybym przeniósł kino do jakiegoś przestronniejszego miejsca to mógłbym je wykorzystać jako tylne, a na front dokupić podłogówki. Co sądzicie o takich opcjach, kolejność przypadkowa. Fronty byłyby na półkach/regałach koło telewizora, a surround powiesiłbym na bocznych ścianach koło sofy

1. Monitor Audio Silver 100 / C250 / FX

2. Dali Oberon 3 / Vokal / On-Wall (lub Alteco S-1 - pytanie czy dobrze zagrałyby jako surround)

3. Klipsch RP-600M / RP-504C (lub RP-500C) / RP-502S

4. Monitor Audio Bronze 100 / C150 / FX

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Elrohil napisał:

W sumie myślę że mogę zrobić tak, że na razie zdecyduję się na podstawkowe, a w razie gdybym przeniósł kino do jakiegoś przestronniejszego miejsca to mógłbym je wykorzystać jako tylne, a na front dokupić podłogówki. Co sądzicie o takich opcjach, kolejność przypadkowa. Fronty byłyby na półkach/regałach koło telewizora, a surround powiesiłbym na bocznych ścianach koło sofy

1. Monitor Audio Silver 100 / C250 / FX

2. Dali Oberon 3 / Vokal / On-Wall (lub Alteco S-1 - pytanie czy dobrze zagrałyby jako surround)

3. Klipsch RP-600M / RP-504C (lub RP-500C) / RP-502S

4. Monitor Audio Bronze 100 / C150 / FX

 

Tu nie ma moim zdaniem złej opcji ;) 

Silvery są najwyższą półką, chociaż centralny z Klipscha wg wielu pozycjonowany jest wyżej. Są to też opcje z jaśniejszą, bardziej zaznaczoną górą, ale też fajną energią. Dali są tu najspokojniejsze, ale to też solidna opcja. Bronze z Monitor Audio są łagodniejszą, gęstszą wersją Silverów 100. Dalej fajna dynamika, ale mniej szczegółów. 

Do kina wszystkie się bdb nadają :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2023 o 11:22, Elrohil napisał:

Front: Dali Oberon 5

Unikaj

Dnia 12.08.2023 o 11:22, Elrohil napisał:

Opcjonalnie jako Atmos: Dali Alteco C-1

Dasz je na sufit?

13 godzin temu, Elrohil napisał:

W sumie myślę że mogę zrobić tak, że na razie zdecyduję się na podstawkowe, a w razie gdybym przeniósł kino do jakiegoś przestronniejszego miejsca to mógłbym je wykorzystać jako tylne, a na front dokupić podłogówki. Co sądzicie o takich opcjach, kolejność przypadkowa. Fronty byłyby na półkach/regałach koło telewizora, a surround powiesiłbym na bocznych ścianach koło sofy

1. Monitor Audio Silver 100 / C250 / FX

2. Dali Oberon 3 / Vokal / On-Wall (lub Alteco S-1 - pytanie czy dobrze zagrałyby jako surround)

3. Klipsch RP-600M / RP-504C (lub RP-500C) / RP-502S

4. Monitor Audio Bronze 100 / C150 / FX

 

Zdecydowane opcja numer 1

W 3 faktycznie centralny robi robote.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2023 o 22:04, Piotr Sonido napisał:

Dasz je na sufit?

Bardziej myślałem, żeby zawiesić je na ścianie pod sufitem nad frontowymi głośnikami

Dzięki za wszystkie rady, w takim razie pozostało mi zdecydować się na któryś zestaw.
Czy orientujecie się może, w jakim okresie ceny są najniższe? Czy można liczyć na realne obniżki na Black Friday?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Elrohil napisał:

Bardziej myślałem, żeby zawiesić je na ścianie pod sufitem nad frontowymi głośnikami

Nie jest to najlepsza opcja niestety, nie daje takiego efektu, jak powinno. 

21 minut temu, Elrohil napisał:

Czy orientujecie się może, w jakim okresie ceny są najniższe? Czy można liczyć na realne obniżki na Black Friday?

Napisz do nas na PW, podziałamy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2023 o 17:55, Elrohil napisał:

Bardziej myślałem, żeby zawiesić je na ścianie pod sufitem nad frontowymi głośnikami

Czyli nie Atmos a Front high?

Dnia 16.08.2023 o 17:55, Elrohil napisał:

Czy można liczyć na realne obniżki na Black Friday?

Złote pytanie.

Duża szansa że ceny będa spadać.

Na razie w Polsce dzieje sie to bardzo ospale, ale amazon działa mocno prężnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli nie Atmos a Front high?

Myślałem o Atmos Enabled lub właśnie Front height. Atmos enabled prawdopodobnie odpadnie, bo ostatecznie zdecydowałbym się na podstawkowe głośniki w regale. W każdym razie to już raczej nieważne, bo prawdopodobnie zdecyduję się na razie na 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Elrohil napisał:

Myślałem o Atmos Enabled lub właśnie Front height. Atmos enabled prawdopodobnie odpadnie, bo ostatecznie zdecydowałbym się na podstawkowe głośniki w regale. W każdym razie to już raczej nieważne, bo prawdopodobnie zdecyduję się na razie na 5.1

Atmos to kolumny na suficie grające z góry,

Przednie górne to front high. ale racja zamiast kombinować postaw na solidne/lepsze 5.1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...