Skocz do zawartości

Rozbudowa do Dolby Atmos


beerserker

Recommended Posts

23 minuty temu, burz napisał:

Atmos - dałbym cztery, będzie zdecydowanie lepiej niż dwa (wiem, bo już to przerabiałem). Rozstaw mniej więcej jak zaznaczyłem, ale oczywiście musisz zrobić zgodnie ze sztuką (kąty).
No i jednak zaryzykowałbym dwa tylne, mimo odległości, kalibracja to wyrówna.

Rada ogólna - boczne (i ew. tylne) efektowe koniecznie na wysokości głowy siedzącego słuchacza, niech cię nie podkusi dawać wyżej.

Rozstawpokoju2.jpg.b69fca1d290ece6206f0fbf8d048345d.jpg

Ooo super! To

mi się podoba 😁

21 minut temu, PanKlor napisał:

Tylko, że wybrany przez autora wątku Pioneer tego już nie pociągnie. 

@Bartłomiej Dytwiński - teraz zauważyłem, że wybrałeś 504. Zgadzam się z @emigrant - kup możliwie najnowszy model. Nawet jeżeli uważasz, że teraz nie potrzebujesz 8k/4k@120 itp. No i nie ma Diraca który podobno jest Świętym Gralem korekcji 😉

Ok, czyli wybór amplitunera nadal otwarty, jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Butler napisał:

Nie musi robić skrzynek.

Przecież to właśnie napisałem - albo skrzynka albo ramka z kg. 

10 minut temu, Bartłomiej Dytwiński napisał:

Ooo super! To mi się podoba 😁

Tylko uzgodnij budżet ze sponsorem przedsięwzięcia. ;) Już teraz potrzebujesz 11 kanałów wzmocnienia. Najtańsza opcja chyba to X3800 + końcówka mocy. 

 

13 minut temu, Bartłomiej Dytwiński napisał:

Ok, czyli wybór amplitunera nadal otwarty, jakieś sugestie?

 

Będzie można coś doradzić jak się określisz z liczbą kanałów i budżetem. Bo w sumie to doradzam Denona A1-H 😉 

 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PanKlor napisał:

Najwidoczniej na wybrzeżu większe upały niż w stolicy

Przedwczoraj się totalnie spaliłem jak basen dzieciakom ogarniałem, chodzę jak kukła teraz :D

Ale kawka dobry pomysł przed fajrantem. 

A na czym stanęło? 7.2.4? To tak 25 koła lekko na to pójdzie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jeszcze jakie parametry powinny mieć te boczne głośniki? 
Znalazłem takie np i czy któreś się nadadzą?

Głośnik sufitowy Klipsch CS-16W czarny


TAGA Harmony Głośniki instalacyjne do domu 240W

Kolumna głośnikowa dwudrożne Polk Audio VS625 RT
 

Kolumna głośnikowa dwudrożne Indiana Line Tesi Q

Najlepiej aby później można było dokupić resztę głośników tej samej marki i modelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bartłomiej Dytwiński napisał:

Podpowiedzcie jeszcze jakie parametry powinny mieć te boczne głośniki? 

Nie ma to większego znaczenia. Kup takie żeby Ci się podobały i zmieściły.

 

23 minuty temu, Bartłomiej Dytwiński napisał:

Najlepiej aby później można było dokupić resztę głośników tej samej marki i modelu.

Co chcesz później dokupić? Jeżeli LRC to bym od tego zaczął. Surround są mniej istotne i nie muszą być z tej samej linii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PanKlor napisał:

Left Right Center 

:) te już na razie mam (opis na górze), ale chciałbym dokupić pozostałe czyli boczne, tylne, które będą w ścianie i 4 sufitowe do dolby jednej dobrej marki, a później wymienić LRC na takie też do zabudowy. Muszę podzielić wydatki bo jeszcze czeka mnie zakup amplitunera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo marek do wyboru. Magnat, Taga, Heco, Kef, Klipsch, Focal, Canton... W swojej jaskini oparłem wszystko na Klipsch w zestawieniu 7.2.4. Synowi robie teraz pokój i postawiłem na instalacyjne Magnat w układzie 5.1.2. 

Uwaga do układu x.x.4 z czterema Atmosami. Zwróć uwagę by sufitowe miały możliwość pochylenia membrany w kierunku odsłuchu, lub wręcz fabrycznie były ukośne jak Klipsch PRO-180RPC LCR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Butler napisał:

Masz sporo marek do wyboru. Magnat, Taga, Heco, Kef, Klipsch, Focal, Canton... W swojej jaskini oparłem wszystko na Klipsch w zestawieniu 7.2.4. Synowi robie teraz pokój i postawiłem na instalacyjne Magnat w układzie 5.1.2. 

Uwaga do układu x.x.4 z czterema Atmosami. Zwróć uwagę by sufitowe miały możliwość pochylenia membrany w kierunku odsłuchu, lub wręcz fabrycznie były ukośne jak Klipsch PRO-180RPC LCR

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartłomiej Dytwiński napisał:

:) te już na razie mam (opis na górze), ale chciałbym dokupić pozostałe czyli boczne, tylne, które będą w ścianie i 4 sufitowe do dolby jednej dobrej marki, a później wymienić LRC na takie też do zabudowy. Muszę podzielić wydatki bo jeszcze czeka mnie zakup amplitunera. 

OK jeżeli zamierzasz zamienić wolnostojącego głośniki to nawet że względów estetycznych rozglądałbym się za czymś z tej samej serii. Jeżeli nie będziesz czekał nie wiadomo ile to raczej nie beddie problemu z dokupieniem reszty do zestawu. 

Jeżeli większość czasu to kino to poszukaj jak najlepszego centralnego do zabudowy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...