Skocz do zawartości

Zestaw do małego pokoju


Tomeknat

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję rady ws zakupu do pokoju ok 22 m kw., jest on połączony z kuchnią wnęką na drzwi. Pomieszczenie jest chyba trochę nietypowe bo pokój to prawie kwadrat gdzie najdłuższa ściana to 65% szkło :/

Zależy mi na jakości dźwięku o ile można to uzyskać w opisanym pomieszczeniu. Nie chcę by sąsiedzi (dokładnie) słyszeli co słucham, takie osiedle bez baletów. Muzyka nie będzie słuchana głośno lub bardzo głośno. A ponieważ na odsłuchu będzie w 70% metal to tym bardziej nie chcę ich torturować :/

Myślałem o zestawie amlituner + odtwaracz cd i oczywiście glośniki. Zestaw będzie głównie odtwarzał płyty bo zamierzam powiększyć kolekcję o albumy które trzeba mieć, trochę YT i spotify. Jakby amplituner obsługiwał radio internetowe to super ale nie będę ginąć za tą funkcję. 

Z wymiarów to amplituner na wysokość max 13 cm wysokości (zostanie 5cm do półki) i kolumny głębokość 25-27 cm by 15 cm zostało z tyłu. Głośniki raczej podstawkowe chyba, że wąskie podłogowe.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Trochę wątków tu przeczytałem, byłem w sklepie Denon...ale im więcej czytam tym bardziej nie wiem w którą stronę pójść.

Budżet, 5000 zł max, może być coś z używek 

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ!

W nie dużym pokoju i nie dużym budżecie, można złożyć przyzwoity zestawik

Jedna, z pierwszych propozycji, może oscylować wokół BLUESOUND POWERNODE EDGE oraz Indiana Line Tesi 261

(co załączamy w filmiku poniżej)

Dostaniesz tu bardzo dużą funkcjonalnosć sieciową, wifi, BT, HDMI do TV i kilka innych. Przy tym będzie to w małym opakowaniu.

Głośniki Indiany, stanowią z tym miłe uzupełnienie. Co prawda zalecalibyśmy sprawdzenie tego zestawu w Twoich warunkach, bo w Twoim pokoju jest trochę szkła :)

W razie czego zapraszamy do kontaku i testów :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli CD jest wymagane, to na pewno spojrzałbym w stronę Taga Harmony HTR-1500CD, ale nie pozostawia to dużo ruchu w kwestii kolumn w przypadku sprzętów nowych. 

W Tadze otrzymujesz streamer ze Spotify i Tidal Connect, odtwarzacz CD i wzmacniacz hybrydowy. Na dniach napiszemy o nim nieco więcej, bo to absolutna nowość. 

Do tego np. Fyne Audio F302 z naszego outletu - https://www.q21.pl/fyne-audio-f302-czarny-outlet.html

Poszukałbym też wśród używanych kolumn, fajnie mogą sprawdzić się Monitor Audio, Acoustic Energy oraz ELACi, ale tu niestety będzie problem z odsłuchem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada. Nie wkładaj żadnego amplitunera czy wzmacniacza do półki. Masz 13 cm szafeczkę ładną w RTV do wsuń tam dekoder. A urządzenie do audio ląduje na szafce.

14 godzin temu, Tomeknat napisał:

Trochę wątków tu przeczytałem, byłem w sklepie Denon...ale im więcej czytam tym bardziej nie wiem w którą stronę pójść.

To normalne

Pisałem o tym już kiedyś.

Ty masz specyficzny pokój. Z takim szkłem to testy tylko w domu. Odsłuch w salonie może wrecz przekłamać to jak to będzie grało u ciebie.

Wypozycz do domu

Powernode, Sonos AMP,

Z wiekszych Cambridge AXR 100, Denon PMA 900

Z monitorów KEF Q 350, ELAC Uni Fi BS,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...