Skocz do zawartości

Dobór kolumn


Piorek169

Recommended Posts

Witam 

Jest to mój pierwszy post. W święcie sprzętu muzycznego jestem laikiem i proszę o wyrozumiałość.

Proszę o pomoc, w którym kierunku mam iść.

Obecny sprzęt, który posiadam to amplituner Onkyo Tx 8390 wraz z Cantonami Gle 470. Gra to w przestrzeni otwartej ok 50 m2. 

W związku z przeprowadzką chciałbym polepszyć jakość odsłuchu i myślałem o zmianie głośników na jakieś mocniejsze i myślałem o Heco Aurora 1000, Pylon Audio Diamond 28, Focal Aria 926. Z uwagi na ograniczenia budżetu i sił wyższych ( czyli żony ) będę szukał używanych kolumn do 5000 zł.

Miejsce odsłuchu będzie bardzo podobne metrażowo tzn ok 50 m2 otwartej przestrzeni 8m x 6 m ale dodatkowo z pustką nad salonem 7m wysokości. Podstawowe miejsce odsłuchu tzn kanapa w odległości 3m. Głośniki tylko do stereo. Telewizor mam jeszcze Pioneera 5090 z satelitami Tannoya i nie będę podłączał do tych głośników. Słuchamy głównie radia internetowego i czasami CD rodzaj muzyki Pink Floyd, The Doors z Marantza

Z głośników słuchałem Klipschow R 8000F, bardzo pozytywne odczucia,  według mnie grają ostro natomiast moja żona ma awersję na te głośniki bo jej się nie podobają ( znowu siła wyższa) i Heco Aurora 700 łagodniejsze, nie wyostrzone ale wydały mi się cichsze. Chyba chciałbym trafić coś pomiędzy. Lubię wysokie tony ale te w Klipschach wydają się jakby miały same wysokie i na dłuższą metę męczące.

Nie wiem czy dobrze opisałem.

Proszę o poradę, w którym kierunku iść.

Amplituner na razie nie do ruszenia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tomasz S. napisał:

zazdroszczę ilości miejsca ale jak wyjdzie nagłośnienie w takiej kubaturze to nie mam pojęcia.

Może najpierw sprawdź jak te cantony się spiszą.

Te Cantony teraz się gubią, tam jeszcze trudniejsze warunki.

11 minut temu, lysy napisał:

Używane kolumny pod w/w amplituner:

Fyne Audio F502

Triangle Borea BR09

Problem będzie z odsłuchem używanych kolumn.

Spróbuję poszukać.

Mam możliwość posłuchać Pylon Audio Diamond 28 tylko nie wiem czy gość pozwoli podłączyć swój ampli. Zresztą u niego w mieszkaniu może to zupełnie inaczej brzmieć. Co myślisz o takich Pylonach w kontekście Twoich propozycji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zgodzę się, na taki metraż Fyne F502 to bardzo ciekawa opcja. Warto też będzie warto sprawdzić Monitor Audio z poprzednich serii, ostatnio widziałem w świetnej cenie gdzieś KEF R900. Przy używanym sprzęcie jednak zawsze będzie problem z odsłuchem :( W razie czego zapraszamy do naszego outletu, chociaż obecnie nie ma tam raczej nic pod ten metraż, może Q950, ale to kwestia dyskusyjna i oczywiście wymagająca odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, zgodzę się, na taki metraż Fyne F502 to bardzo ciekawa opcja. Warto też będzie warto sprawdzić Monitor Audio z poprzednich serii, ostatnio widziałem w świetnej cenie gdzieś KEF R900. Przy używanym sprzęcie jednak zawsze będzie problem z odsłuchem :( W razie czego zapraszamy do naszego outletu, chociaż obecnie nie ma tam raczej nic pod ten metraż, może Q950, ale to kwestia dyskusyjna i oczywiście wymagająca odsłuchu. 

Dziękuję za odzew.

Czy mówimy o Monitor Audio Silver 500 7G?

A co sądzisz o Diamondach 28 i Aria 926 ?

Akurat te są niedaleko mnie tylko tak naprawdę musiałbym raczej brać w ciemno bo jak widzę po zdjęciach to stoją w małych metrażach.

Czy z jakichś względów odpuścić i szukać Fyne F 502 lub Kef R900?

A jak często macie outlety ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outlety mamy na bieżąco, wszystko zależy od zwrotów lub wyprzedaży ekspozycji :) Komplet pod tym linkiem - https://www.q21.pl/category/outlet

Silvery 500 jeśli złapiesz w tym budżecie to świetna opcja, chociaż z Onkyo góra może być nieciekawa. Bez odsłuchu ciężko określić. Diamondy 30 byłyby też genialną opcją, 28 mogą być zbyt małe, chociaż sporo osób wybiera mniejszy model do większych pomieszczeń. Arie są jasną kolumną, musiałbyś ich odsłuchać. Chociaż do takiego metrażu to raczej 948 niż 926. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Q21 napisał:

Outlety mamy na bieżąco, wszystko zależy od zwrotów lub wyprzedaży ekspozycji :) Komplet pod tym linkiem - https://www.q21.pl/category/outlet

Silvery 500 jeśli złapiesz w tym budżecie to świetna opcja, chociaż z Onkyo góra może być nieciekawa. Bez odsłuchu ciężko określić. Diamondy 30 byłyby też genialną opcją, 28 mogą być zbyt małe, chociaż sporo osób wybiera mniejszy model do większych pomieszczeń. Arie są jasną kolumną, musiałbyś ich odsłuchać. Chociaż do takiego metrażu to raczej 948 niż 926. 

Przejrzałem i rzeczywiście w tej cenie nie ma nic z polecanych.

Chyba ostatnie pytanie bo znalazłem obok siebie Fyne 502 za 5000 zł para. Jesteś pewien, że ten mój ampli poradzi sobie z nimi bo czytając specyfikację to dosyć potężne kolumny przeznaczone do dużych pomieszczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piorek169 napisał:

Aria 926

Kef R900?

Te kolumny sobie odpuść, ponieważ są bardzo wymagające w stosunku do elektroniki.

38 minut temu, Piorek169 napisał:

Chyba ostatnie pytanie bo znalazłem obok siebie Fyne 502 za 5000 zł para.

Są potężne, ale mają przyjazną impedancję oraz wysoką skuteczność, także warto posłuchać z Twoim amplitunerem.

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R900 faktycznie będa wymagające, Nie pod ten amplituner mimo że to spoko model.

926 raz ze nie sa wybitnie weksze od Cantona to one też lubią i zakłuć góra i zejść nisko na impedancji.

Aurora 1000 może tu być złotym środkiem.

Albo Bronze 500 bo pewnie o tym modelu pisali koledzy.

No chyba że kolumny uzywane?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotr Sonido napisał:

R900 faktycznie będa wymagające, Nie pod ten amplituner mimo że to spoko model.

926 raz ze nie sa wybitnie weksze od Cantona to one też lubią i zakłuć góra i zejść nisko na impedancji.

Aurora 1000 może tu być złotymza środkiem.

Albo Bronze 500 bo pewnie o tym modelu pisali koledzy.

No chyba że kolumny uzywane?

 

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Dzisiaj jestem umówiony na odsłuchanie Fyne.

Chciałbym znaleźć coś mocniejszgo od Cantonów, żeby jednak odczuć różnicę.

Te Aurory już wcześniej chodziły mi po głowie. Spróbuję ich posłuchać.

Jeżeli nie znajdę znaczącej różnicy od Cantonów to sobie odpuszczę wymianę.

W głównej mierze szukam używek za parę do 5000 zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piorek169 napisał:

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Dzisiaj jestem umówiony na odsłuchanie Fyne.

Chciałbym znaleźć coś mocniejszgo od Cantonów, żeby jednak odczuć różnicę.

Te Aurory już wcześniej chodziły mi po głowie. Spróbuję ich posłuchać.

Jeżeli nie znajdę znaczącej różnicy od Cantonów to sobie odpuszczę wymianę.

W głównej mierze szukam używek za parę do 5000 zł. 

Mocniejszego w  jakim sensie?

Głośniejszego? Bardziej basowego? Jaśniejszego?

Z uzywanych wybór będzie wiekszy.

Poszukaj starszych Monitor Audio Silver 10, Heco Celan GT, albo Metasy XT701

Magnaty Quantum 757

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Q21 napisał:

To kolumny do większych pomieszczeń, w 20m2 będzie zdecydowanie co innego niż Twoich 50m2. 

To tych kolumn bez odsłuchu u siebie bym się nie zdecydował kupić. 

Mam znajomego, który ma Focale Sopra i to jest dźwięk. Bas nie przytłacza, a jest dopełnieniem, wokale, scena, po prostu w nich mi wszystko pasuje, bajka.

Czy niższe serie Focala lub starsze mają podobną charakterystykę grania?

Mam jeszcze koło siebie Magnaty Quantum 757, mogę odsłuchać. Ktoś już o nich wspominał.

Co o nich sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Piorek169 napisał:

Mam znajomego, który ma Focale Sopra i to jest dźwięk. Bas nie przytłacza, a jest dopełnieniem, wokale, scena, po prostu w nich mi wszystko pasuje, bajka.

No w takim razie musisz się przygotować na duży większy wydatek, jeżeli chcesz uzyskać taki dźwięk.

A można wiedzieć do jakiej elektroniki są podpięte te kolumny u znajomego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lysy napisał:

Dziękuję za informację.

Elektronika również z dużo wyższej półki niż posiadany przez Ciebie amplituner.

 

No wiem. U niego wszystko jest z kosmosu.

Ty pisałeś o Magnumach Quantum 757.

Mogę za nieduże pieniądze je kupić.

Jak to gra w porównaniu z moimi Cantonami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Piorek169 napisał:

Na razie słuchałem Fyne 502 i nie moja bajka, co prawda stały w pomieszczeniu ok 20 m2 ale dla mnie za dużo basu, a właściwie sam bas. Sluchanie tych głośników z 2-3 m było ciężkie, dżwięk nie otaczał, a raczej taki przygnieciony basem, wokale nie były na pierwszym miejscu. 

 

 

 

Bo w porównaniu do Cantona to jest inne granie. To nie chodzi o wielkosc pomieszczenia. Oczywiscie kwestia basu wypadała by lepiej. Ale możliwe że to po prsotu nie Twoja bajka

18 godzin temu, Piorek169 napisał:

Mam jeszcze koło siebie Magnaty Quantum 757, mogę odsłuchać. Ktoś już o nich wspominał.

Co o nich sądzisz?

Bardzo warto.

17 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Sopra swoje kosztuje ale używane Aria 948 da się dostać za 10 tys.

To nie to samo oczywiście

Nowe są po tyle w UK i Anglii nawet taniej.

757 to kolumna spora grająca dzwiekiem zbliżonym do Cantona ale pod kazdym względem lepsza. Jest siła przekazu rozpietość ale przy tym znacznie lepsza kontrola. Bas jest punktowy, w formie. Nie rozlewa sie do czego ma tendencje Canton.

Pisałem także o Bronze 500 chodź to niższa półka. ale dostaniesz nowe.

No albo Silver 10 uzywane.

Heco Celany GT także.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...