Skocz do zawartości

Dobór kolumn


Piorek169

Recommended Posts

32 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Bo w porównaniu do Cantona to jest inne granie. To nie chodzi o wielkosc pomieszczenia. Oczywiscie kwestia basu wypadała by lepiej. Ale możliwe że to po prsotu nie Twoja bajka

Bardzo warto.

Nowe są po tyle w UK i Anglii nawet taniej.

757 to kolumna spora grająca dzwiekiem zbliżonym do Cantona ale pod kazdym względem lepsza. Jest siła przekazu rozpietość ale przy tym znacznie lepsza kontrola. Bas jest punktowy, w formie. Nie rozlewa sie do czego ma tendencje Canton.

Pisałem także o Bronze 500 chodź to niższa półka. ale dostaniesz nowe.

No albo Silver 10 uzywane.

Heco Celany GT także.

Super. Dzięki za zaangażowanie.

Te 757 mają ok 8 lat czy nie ma ryzyka jakiegoś wypalenia? Nie znam się, dywaguję.

A jeszcze powiedz co sądzisz o Focal Chora 826 nowe. Słuchałem ich ale nie na swoim sprzęcie. Czy ten amplituner by sobie poradził? Cholernie podoba mi się sposób grania Focali i te mogę kupić nowe, prawdopodobnie przed zakupem bym mógł podłączyć do swojego amplitunera tylko nie wiem czy w to się w ogóle angażować. Ktoś pisał, że z Focalami to nie będzie dobre połączenie bo ampli ich nie pociągnie chodziło o 926.

oraz 

Klipsh rp 280f. Co prawda żona na tę markę kolumn marudzi bo jej się nie podobają ale ja ich również słuchałem i też ich charakterystyka mi odpowiada. Też są nowe.

Te Silvery i Celany jak na razie nie do kupienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piorek169 napisał:

Te 757 mają ok 8 lat czy nie ma ryzyka jakiegoś wypalenia? Nie znam się, dywaguję.

Samego wieku nie.

Jesli kupujesz z rynku wtornego to kwestia jak ktoś ich uzywał ale to dotyczy dokładnie wszystkich marek i wiekow sprzetów

1 godzinę temu, Piorek169 napisał:

A jeszcze powiedz co sądzisz o Focal Chora 826 nowe.

Kompletnie mi nie leżą. Jedyny pluas to taki że powinny być teraz z znacznie niższej cenie bo wchodzi nowy model za nie.

Ale to kolumny o dosc ostrych wysokich tonach i słabym przebiegu impedancji.

1 godzinę temu, Piorek169 napisał:

Cholernie podoba mi się sposób grania Focali i te mogę kupić nowe, prawdopodobnie przed zakupem bym mógł podłączyć do swojego amplitunera tylko nie wiem czy w to się w ogóle angażować. Ktoś pisał, że z Focalami to nie będzie dobre połączenie bo ampli ich nie pociągnie chodziło o 926.

Wróć.

Jesli Tobie one się pdobają to to jest to!

Serio. Nie przejmuj się opiniami innych.

Z 8390 będzie dobrze.

1 godzinę temu, Piorek169 napisał:

Klipsh rp 280f. Co prawda żona na tę markę kolumn marudzi bo jej się nie podobają ale ja ich również słuchałem i też ich charakterystyka mi odpowiada. Też są nowe.

Te Silvery i Celany jak na razie nie do kupienia.

Czyli szansa że lubisz takie jaśniejsze granie po prostu.

z Klipscha możesz szukać też coś starszych serii o oznaczeniu RF na przykład 82, 83 były rewelacja. Nie doczekaly się nowego modelu.

Celan GT, Celan Xt od Heco

Magnaty wszystkie modele quantum czy to seria 7 czy 8

Silvery od Monitor audio

Dali Ikony 6 ale w wersji MKII

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Samego wieku nie.

Jesli kupujesz z rynku wtornego to kwestia jak ktoś ich uzywał ale to dotyczy dokładnie wszystkich marek i wiekow sprzetów

Kompletnie mi nie leżą. Jedyny pluas to taki że powinny być teraz z znacznie niższej cenie bo wchodzi nowy model za nie.

Ale to kolumny o dosc ostrych wysokich tonach i słabym przebiegu impedancji.

Wróć.

Jesli Tobie one się pdobają to to jest to!

Serio. Nie przejmuj się opiniami innych.

Z 8390 będzie dobrze.

Czyli szansa że lubisz takie jaśniejsze granie po prostu.

z Klipscha możesz szukać też coś starszych serii o oznaczeniu RF na przykład 82, 83 były rewelacja. Nie doczekaly się nowego modelu.

Celan GT, Celan Xt od Heco

Magnaty wszystkie modele quantum czy to seria 7 czy 8

Silvery od Monitor audio

Dali Ikony 6 ale w wersji MKII

 

Dziękuję za poświęcony czas.

Bardzo pomocne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 1.09.2023 o 08:23, Piotr Sonido napisał:

Samego wieku nie.

Jesli kupujesz z rynku wtornego to kwestia jak ktoś ich uzywał ale to dotyczy dokładnie wszystkich marek i wiekow sprzetów

Kompletnie mi nie leżą. Jedyny pluas to taki że powinny być teraz z znacznie niższej cenie bo wchodzi nowy model za nie.

Ale to kolumny o dosc ostrych wysokich tonach i słabym przebiegu impedancji.

Wróć.

Jesli Tobie one się pdobają to to jest to!

Serio. Nie przejmuj się opiniami innych.

Z 8390 będzie dobrze.

Czyli szansa że lubisz takie jaśniejsze granie po prostu.

z Klipscha możesz szukać też coś starszych serii o oznaczeniu RF na przykład 82, 83 były rewelacja. Nie doczekaly się nowego modelu.

Celan GT, Celan Xt od Heco

Magnaty wszystkie modele quantum czy to seria 7 czy 8

Silvery od Monitor audio

Dali Ikony 6 ale w wersji MKII

 

Mam jeszcze prośbę o podpowiedź czy wymiana na wzmacniacz klasy np Rotel a12 dałoby znaczącą poprawę w stosunku do Onkyo, czy raczej musiałbym szukać wyższych modeli.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale jakie kolumny finalnie? Bo pamiętam że rozmowa była o różnych.

Słuchałem Focali Chora 826 ostatnio i było ok. ale poczekam aż skończę budowę i spróbuję może odsłuchać u siebie natomiast gość u którego to było powiedział mi, że najlepiej jakbym wymienił ten ampli na wzmacniacz. On też miał wcześniej amplituner Yamahy i zmienił na poszczególne klocki i jest zadowolony. 

Dlatego tak się zastanawiam czy wymiana na wzmacniacz na poziomie Rotela 12 ma sens, czy żeby uzyskać znaczący przeskok od Onkyo 8390 musiałbym celować w mocniejsze klocki?

Słuchałem Heco Celan Xt 702 też  fajnie brzmiały. Tak szlachetniej od Focali, w której góra jest ostrzejsza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nieco Celany to jest dwie klasy wyżej.

Uważam że wzmacniacz powinien być dobrany do kolumn. Dlatego wybór teraz jak jeszcze ich nie masz może wrecz utrudnić wybór poźniej.

Na to przyjdzie czas. Najpierw kolumny.

 

 

ok

No to będzie któryś z Celanow

A xt i gt w Celanach to jakaś różnica np xt 702 a gt 702 i czy 902 gra znacząco lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie fine audio f502. Sam gram na takich w dużym pomieszczeniu (około 60m) i jest nieźle. Basu na pewno nie jest za dużo. Jeśli słuchałeś ich w 20m a Ty masz 50 to taki odsłuch jest bez sensu. Warto do nich wrócić. 

Wiem że kolumny są duże i branie ich na odsłuch do swojego pomieszczenia może być kłopotliwe, ale warto odsłuchać je u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Webster.brd napisał:

Jeszcze odnośnie fine audio f502. Sam gram na takich w dużym pomieszczeniu (około 60m) i jest nieźle. Basu na pewno nie jest za dużo. Jeśli słuchałeś ich w 20m a Ty masz 50 to taki odsłuch jest bez sensu. Warto do nich wrócić. 

Wiem że kolumny są duże i branie ich na odsłuch do swojego pomieszczenia może być kłopotliwe, ale warto odsłuchać je u siebie.

Jak mi się uda to może tak zrobię. W tych 20m2 był dramat. Sporo osób je poleca. Jak byś określił ich granie w tych 60m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2023 o 09:32, Piorek169 napisał:

ok

No to będzie któryś z Celanow

A xt i gt w Celanach to jakaś różnica np xt 702 a gt 702 i czy 902 gra znacząco lepiej?

XT to jest poprzednia seria.

GT Moim zdaniem gra mocniej. ale różnica może byc znacząca w cenie wówczas bym się zastanowił.

Dnia 15.09.2023 o 11:10, Piorek169 napisał:

Jak mi się uda to może tak zrobię. W tych 20m2 był dramat. Sporo osób je poleca. Jak byś określił ich granie w tych 60m2?

Przy takim pomieszczeniu to warunki akustyczne są kluczowe. U jednego może zagrac dobrze u innego dramatycznie źle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2023 o 07:20, Piotr Sonido napisał:

XT to jest poprzednia seria.

GT Moim zdaniem gra mocniej. ale różnica może byc znacząca w cenie wówczas bym się zastanowił.

Przy takim pomieszczeniu to warunki akustyczne są kluczowe. U jednego może zagrac dobrze u innego dramatycznie źle.

 

No i nabyłem....

....Fyne 502. 

Już nie będę mówił co się wydarzyło ale się spodobały. Ale potężne.

I w jakim kierunku z wzmacniaczem się kierować nowy, a jaki używany ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piorek169 napisał:

No i nabyłem....

....Fyne 502. 

Już nie będę mówił co się wydarzyło ale się spodobały. Ale potężne.

I w jakim kierunku z wzmacniaczem się kierować nowy, a jaki używany ?

W kierunku brzmienia jaśniejszego ale nieostrego z dobra kontrolą dolnego pasma.

Cambridge Audio czy to modele CXA czy EVO, Faktycznie wyższe modele Cyrus, Yamahy od modelu AS 1100 w górę. Seria 1200 raczej unikaj bo są drogie.

Roksan K3, całkiem udanie takze brzmią z Marantzem PM 8006. A ten będzie tańszy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piorek169 napisał:

Widzialem używane CA 81 i Roksan K3 za 3500zl, a jak nowy to myślę że ok 5000-6000 zł.

Jeżeli chodzi o nowe wzmacniacze to:

Denon PMA-1700NE ( cena jest spokojnie do zbicia )

Nad C368 masz w cenie 4000 PLN w Top Hi-Fi

Można wypożyczyć wzmacniacze ( porównać je na swoich kolumnach ) i posłuchać u siebie w domu przede wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2023 o 07:35, Piotr Sonido napisał:

No to jest sztos cenka. Bierz

Albo ten.

Ale nie przebije 3500 za K3

 

Pomęczę Cię jeszcze jeżeli można.

Ten K3 jest daleko więc muszę szukać dalej.

 A co myślisz o CA 80 duża różnica z 81? Te 80 są w dobrych cenach.

A Cyrus 8.2?

Słuchałem go mnie się podobał w stosunku do mojego. Dużo większa scena, przestrzeń, więcej szczegółów, nagle pojawiły się w nagraniu dzwoneczki tylko nie mam porównania do innych wzmacniaczy.

I jeszcze pytanie, które z polecanych mają regulacje tonów? Wolałbym chyba mieć taką funkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2023 o 10:56, Piorek169 napisał:

Pomęczę Cię jeszcze jeżeli można.

Mozna. Ola się ucieszy :)

Dnia 4.10.2023 o 10:56, Piorek169 napisał:

A co myślisz o CA 80 duża różnica z 81? Te 80 są w dobrych cenach.

Mała. A różnica w cenie dużo i 80 ma możliwość edycji bas i sopran a 81 nie

Dnia 4.10.2023 o 10:56, Piorek169 napisał:

A Cyrus 8.2?

lubie.

Starsza konstrucja ale udana.

Klasa D z klasycznym zasilaniem na toroidzie.

Dnia 4.10.2023 o 10:56, Piorek169 napisał:

I jeszcze pytanie, które z polecanych mają regulacje tonów? Wolałbym chyba mieć taką funkcję.

80tka :)

Ale cyrus......... hmmm do manuala siegnij nie pamiętam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Uuuu to jest kiler pytanie w PL.

Odpowiedź jest. Polecam bo mam.

Nie sprawdzałem ale podobno z One Cast nie osiągnie się takiego dźwięku jak z 8.2

 

A odtwarzacz sieciowy z tidalem i internetem jaki polecasz kupić. Musi być firmowy od CA, Roksana, Cyrusa czy może być noname?

I jeszcze mam zamiar posłuchać Vincent SV 228. Co o nim myślisz do 502? 

Widzę, że gustuję w szerokiej scenie i przejrzystości, żeby można było usłyszeć każdy instrument.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...