Skocz do zawartości

Soundbar (?) do pokoju 11m2


Bolo_2

Recommended Posts

Witam, chciałem zakupić jakiś sprzęt audio do swojej klitki w bloku. Jestem raczej zielony w tej kwestii, więc postanowiłem poszukać pomocy na forum. Otóż, jak widać w tytule, pokój ma ~11m2, więc nie ma gdzie szaleć. Pomyślałem nad jakimś soundbarem, bo coś "konkretniejszego" wydaję się na wyrost. Soundbar chciałem używać, jako audio głównie do PC (muzyka/film) ale również do TV (philips 55pus8007/12). Kwoty na to nie mam jakiejś sztywnej, ale jako, że nie jestem jakimś przesadnym audiofilem, nie chciałbym pakować w to "milionów monet". Jesteście w stanie coś doradzić?

W razie dalszych pytań, jestem do dyspozycji.
Z góry dzięki za pomoc

Bez tytułu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest ustawione niefortunnie. Miało to wyglądać inaczej i wcześniej miał tam stać 43'' na szafce, ale zmieniła się kobieca koncepcja i 43'' poszły do innego pokoju i tu musiałem gdzieś wcisnąć te 55 i padło na ścianę nad biurkiem. A co do tego 5.1 to nawet już sobie wybrałem jedne (Consono 35 Mk3), ale do nich muszę dorzucić amplituner (myślałem o Marantz NR1510) i z 1,5k robi się nagle 4,5k (tak średnio), a nie ukrywam, że liczyłem, żeby się zamknąć w 2-2,5k (3 max). Tylko z drugiej strony amplituner bez problemu podłączę zarówno do PC, jak i do TV. I szczerze mówiąc, myślałem o podłączeniu ich w obu przypadkach kablami HDMI i wiem, że to jest wygodny pomysł, ale czy najlepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomyśleć w takim razie np. o tym - https://www.q21.pl/yamaha-yht-4960.html

Lub zestaw kolumn 5.0 jak Klipsch Reference Theater Pack - https://www.q21.pl/yamaha-yht-4960.html i do tego https://www.q21.pl/onkyo-tx-sr494dab-czarny-outlet.html

Powinien być to przyjemny zestaw, chociaż w przyszłości wsparłbym go subwooferem. 

Warto też spojrzeć na możliwości ustawienia, poniżej załączam grafikę, jak to powinno wyglądać (patrz bardziej na kąty niż ustawienie na obrazku):

image.png.1a8980ea129d3fd7404493ad9f7af476.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/

Coś tu nie pykło. Najpierw stereo poleciacie stereo potem system kinowy Yamahy ktory jest kompletną mizerią.

Ale zostawmy to.

Jesli będzie to kino to

Dnia 30.08.2023 o 12:25, Bolo_2 napisał:

A co do tego 5.1 to nawet już sobie wybrałem jedne (Consono 35 Mk3), ale do nich muszę dorzucić amplituner (myślałem o Marantz NR1510) i z 1,5k robi się nagle 4,5k (tak średnio

Consono nie znam. Canton Movie dostaniesz za 1500 zł?

Poluj do niego na Yamahe 6A albo Denona na Amazonie które wyjda 2800 zł.

Masz fany system 5.1 za 4500 jak mówiłeś. Ale warto

Nie to idź w stereo. Nie znam tych wyższych ediferów. Wypozycz posłuchaj. albo aktywne Elaci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do wątku, bo szczerze, to miałem już zamawiać tę Yamahę, ale po poście Piotrka odpuściłem, potem brak czasu, zmiana koncepcji i jednak postawię na jakiś zestawik stereo. Wydaje mi się, że zda to egzamin na źródło dźwięku dla PC i TV, bo do kompa podłączę je po kablu, a z TV się mogę po bluetooth połączyć. I tylko teraz zadam pytanie, za które pewnie zostanę zjedzony, ale jednak to zrobię - w tym momencie głośniki z wieży mam ustawione jak na zdjęciu i czy jest sens brać jakieś głośniki typu Edifier s2000 (przykładowo) i ustawić je w taki sam sposób?

Bez tytułu.png

Edytowano przez Bolo_2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim prosimy o real foto sciany z TV. Rysunek przedstawia tylko plan umeblowania pokoju. Strzelam że nie zachowałeś żadnych proporcji odległości, wielkości mebli itp. Ocenimy jak wygląda układ biurko, TV, szafa i szafka i ile jest między nimi miejsca. TV wisi czy stoi na biurku? Jeśli wisi to można go odrobinę przesunać w lewo, dać na ścianę uchwyty i zamontowac po obu stronach niewielkie monitorki. Zrobić 2.0 albo 2.1, suba schować pod biurkiem. Lub postawić we wnęce po lewej pomiędzy biurkiem a szafką. A jeśli można biurko odsunąć tak żeby zrobić miejsce po obu stronach to standy i monitory na standach i masz fajne stereo. A na pewno lepsze niż toto co masz teraz :) Sprzęt to sprawa w tym momencie drugoplanowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, na rysunku totalnie nie były zachowane żadne proporcje. Telewizor, jak widać wisi na ścianie i ma po 24cm z obu stron do szafy i względem boku szafki po lewej (taka sama jest jednocześnie przestrzeń między bokiem biurka, a frontem szafki). a sub między biurkiem a szafką nie będzie za bardzo "zabudowany"? . Prędzej suba będzie można wrzucić w tę wnękę w szafce, bo służy mi ostatnio wyłącznie jako podnóżek :D20230906_200234.jpg.05678a346b7170fb49200a00c4d21dc1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chce się rozrządzać, twój pokój i twój wystrój :) Ale pod kątem audio/video to ja bym zrobił tak: 1. TV dobre pół metra niżej. Taka wysokość jest nieakceptowalna, nie słuchaj pierdół typu że im dalej tym można wyżej, pochylić itp. Bzdura. TV jak najbardziej na linii wzroku. Środek mniej wiecej na wysokości oczu. Tutaj obniżamy na maxa ile się da.

2. To co stoi na biurku to co to? Figurki? Zdjecia? Pocztówki na ścianie? Stojak z płytami CD? Nie mam pojecia. Ale widze ze masz chyba wolną szafkę po lewej na to, bardzo duża wnękę. Przenosisz to wszystko tam :)

3. Monitor na środek biurka. Podziekują Ci za to i oczy i caly kręgosłup. Od odcinka lędzwiowego po szyjny. TV wieszasz maksymalnie wtedy jak najnizej i masz cetralnie monitor i nad nim zaczynajacy sie TV. Monitor Ci wtedy pieknie zamaskuje kable. Wtedy po obu stronach monitora a zarazem i TV wieszasz kolumienki 2.0 lub zestaw 2.1. Biurko masz krótsze więc aby maksymalnie szeroko rozmieścić kolumny to byś musiał w tej wnece umieścić stojak i na nim kolumnę, wtedy drugą na blacie biurka, ale to pewnie wysokości by były różne, dlatego najprościej wieszasz obie. Suba stawiasz na podłodze pod biurkiem i masz grajacy podnóżek. Ważne żeby lewa kolumna byla na wysokości wnęki bo wyzej to nie otworzysz drzwiczek od szafki :) to jest max co z tego wyciśniesz.

Edytowano przez 60d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w tym pokoju jest trochę chaosu, fakt. Pokój wyglądał sporo inaczej, ale wieloma małymi zmianami, wyewoluowało to w coś takiego. Ale nie ruszałem tego na razie, będę myślał robiąc tam remont

1. TV może faktycznie powiesiłem trochę za wysoko. Spieszyłem się z wieszaniem go i z tego co pamiętam, to otwory zostały wywiercone w miejscu dokąd miał sięgać TV i wyszedł pod samym sufitem (zrobione było wtedy tak i póki co zostało). Tak 40 cm, to max co mogę obniżyć, bo się nie zmieści monitor. A to obniżenie nie wiem czy mi zrobi aż taką różnicę, bo TV i tak oglądam tylko leżąc w łóżku (sprawa do przemyślenia, bo i tak w kwestii głośników niewiele zmienia).

2. Na biurku jest taka półeczka, na której są płyty, a wyżej figurki, które wcześniej zbierałem i stoją tu z sentymentu (dobre oko BTW, bo zdjęcie raczej słabe). Faktycznie płyty mogę przenieść teraz w tę wnękę, nawet spoko pomysł.

3. No przy biurku siedzę (a bardziej pół leże, bo siedzę bokiem równolegle do linii biurka z nogami w tej wnęce) raczej mało ergonomicznie i o ile szyjny nie narzeka, to lędzwiowy czasem się delikatnie potrafi odezwać i faktycznie możnaby o niego bardziej zadbać. A ta szafka z wnęka jest prawie 40 cm jeszcze od ściany, także raczej z otwarciem tak czy siak nie powinno być problemu. Poza tym do poziomu drzwi też jest 60 cm także też raczej luz.

Kurde, napisałem post o audio, a zaraz przemebluje pokój :) ale może potrzebowałem jakiegoś motywatora, żeby zrobić trochę porządku tutaj.

A wracając do clou tematu, to co pójść w Klipsch ProMedia Heritage 2.1 czy co tu można ewentualnie ciekawego wrzucić w takim razie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na wizję artystyczną jak to miałoby wyglądać :D

Przemeblowanie? Praktycznie zerowe, to co tutaj jest to zwykła kosmetyka, wywiercenie raptem 4-5 otworów pod wieszak na TV,+2 otwory na półkę nad TV na te figurki i płyty CD oraz po 1-2 otworki na wieszaki dla kolumn. Dla dwóch chłopa to raptem 2-3 godzinki roboty przy przysłowiowym piwku, trudności zero, jedynie ładnie to wymierzyć i wywiercić. Tym samym zyskujesz piękny porządek na biurku, część swoich przedmiotów chowasz po lewej w witrynce, a na płyty CD czy tam figurki masz półkę nad TV. Widze ze na szafie też coś masz, więc to by się pięknie wszystko komponowało na tej samej wysokości. I co najważniejsze masz wygospodarowane miejsce na fajne 2.1. Co do tych Klipsch ProMedia Heritage 2.1 to nie wiem jak to gra, ale zapewne szkoła Klipscha została zachowana czyli dźwięk żywy, dynamiczny z dobry basem, do tego z subem. Stawiam w ciemno, ze w twoim pomieszczeniu to zrobi robotę na 200% i będziesz ukontentowany.

20230906_200234.jpg.05678a346b7170fb49200a00c4d21dc1.jpg

Edytowano przez 60d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bolo_2 napisał:

Wrócę do wątku, bo szczerze, to miałem już zamawiać tę Yamahę, ale po poście Piotrka odpuściłem

Czemu?

Po prostu nie ten zestaw.

o to mi chodziło.

14 godzin temu, 60d napisał:

Nie. Nie ma to żadnego sensu. Jeśli ma tak być jak na rysunku to pozostań przy tym co masz bo szkoda kasy.

Zgadzam się.

59 minut temu, 60d napisał:

Pozwoliłem sobie na wizję artystyczną jak to miałoby wyglądać :D

Sub bedzie Ci przeszkadzał. Nie będzie miejsca na nogi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to oczywiście jest propozycja. Zdjęcie nie oddaje niczego, nie wiadomo ile tam kolega ma miejsca, on sam to doskonale wie. Zawsze może wyszukać w necie wymiary suba, pójść po metrówkę i za chwile będzie miał pogląd na to ile to miejsca zajmie. Lat temu 20 człowiek upychał pod nogami tekturowe suby pod biurkiem od Creativów czy innych Logitechów oby tylko łupało i nikt się wygodą nie przejmował :D Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto tak nie robił, a jak nie robił to i tak mu nie wierzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 60d napisał:

Pozwoliłem sobie na wizję artystyczną jak to miałoby wyglądać :D

Zrozumiałem jak to ma wyglądać, nie musiałeś się bawić w to zdjęcie (nawet dziwie się, że Ci się chciało :) masz chyba też zacięcie do dekorowania wnętrz)

1 godzinę temu, 60d napisał:

Przemeblowanie? Praktycznie zerowe

Bardziej chodziło mi o to, że sam już sobie zacząłem wymyślać nad tym, że jak już coś tu ruszę, to już żeby zrobić w pokoju jakiś większy porządek. Półkę z płytami i resztę szpargałów z biurka wrzucę sobie we wnękę po lewej, a z głośnikami zmieszczę się na biurku razem z monitorem bez problemu, więc wiercenie pod wieszaki nie będzie konieczne.

 

40 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Czemu?

Po prostu nie ten zestaw.

o to mi chodziło.

Wiem, że chodziło o ten zestaw, ale i tak uznałem, że raczej nie ma większego sensu do tak małego pokoju wrzucać jakiegoś kina 5.1 i postanowiłem po prostu na pójść w jakieś stereo

 

41 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Sub bedzie Ci przeszkadzał. Nie będzie miejsca na nogi.

hmm no nie wiem. Patrząc chociażby po wymiarach tego Klipscha, nie zająłby mi on tam nawet 1/4 miejsca, więc coś tego miejsca pod biurkiem zostanie. Poza tym, przeważnie siedząc przy biurku i tak nie chowam nóg pod biurko, więc raczej ten problem chyba też magicznie znika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawdę poza przewieszeniem TV niżej i zrobieniem porządku na biurku nie musisz nic robić, no to się tylko cieszyć. Na upartego i TV nie musisz ruszać jeśli tak Ci pasuje.

Przy seansie w fotelu to już masz naprawdę fajnie, bo masz rozmieszczone symetrycznie kolumny na w miarę prawidłowej wysokości. Juz idzie i posłuchać muzyki i obejrzeć film. Wiadomo ze z łóżka najwygodniej, ale wtedy Ci ucieka cała "scena" bo nie jesteś w centrum odsłuchu, ale coś za coś. Jeśli nie ma problemu dla Ciebie z subem pod biurkiem to temat masz już jasno i wyraźnie nakreślony, zestaw 2.1. Będzie o niebo lepiej niż soundbar. A co wybierzesz to już tak naprawdę kwestia ceny, i doradztwa. I ewentualnie odsłuchów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...