Skocz do zawartości

Yamaha AV RX-V6A + Elac DEBUT 2.0 B5.2


smektor

Recommended Posts

Witajcie.

Na początku chciałbym nadmienić, że jestem kompletnie zielony w tym temacie, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem wyżej wymieniony amplituner w okazyjnej cenie. Chciałbym go używać na co dzień do słuchania radia (jest u mnie włączone praktycznie cały dzień), okazjonalnego wieczornego słuchania muzyki oraz chciałbym to również podłączyć pod TV.

Mój tata ma kolumny Elac DEBUT 2.0 b5.2 i słuchając u niego muzyki jestem z nich zadowolony. Nie ukrywam, że poza dźwiękiem ogromnym ich plusem jest to, że są małe, niedrogie i ogólnie zgrabnie wyglądają. Łatwiej przekonać drugą połówkę do takiego wydatku.
Mój budżet na kolumny to do 2000zł. Oczywiście im taniej tym lepiej, z doświadczenia wiem, że nie ma co się rzucać na rzeczy, kiedy nie ma się odpowiedniej wiedzy i chciałoby się najpierw delikatnie zagłębić się w temacie.

Z czasem planuje dokupić coś do tego zestawu, jako pierwsze najprawdopodobniej bezprzewodowe satelitki do kina domowego, które ustawie za kanapą.

W związku ze wszystkim co napisałem powyżej mam pare pytań:

1. Czy kolumny Elac b5.2 i Yamaha AV RX-V6A (amplituner już posiadam) to sensowna para w tym przedziale cenowym? Jeżeli nie to co innego?

2. Lepiej w moim przypadku myśleć o używanych czy nowych kolumnach? Jak tutaj wygląda rynek, jest sens w ogóle kupować używane kolumny?

3. Czy polecacie jakieś małe bezprzewodowe satelitki do zestawu kinowego?

4. Jakieś inspiracje w jaki jeszcze sposób mogę powiększać taki zestaw?

Dziękuję ślicznie, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przede wszystkim, jak rozumiem, planujesz kino domowe w połączeniu z tą Yamahą? ELACi to fajna opcja do niej, podobnie KEFy Q350 - https://www.q21.pl/kef-q350.html

Na ich bazie możesz zrobić kino, które bardzo fajnie zabrzmi, a do tego zdecydowanie dogadują się one z Yamahą. Jako bezprzewodowe surroundy możesz wykorzystać te głośniki - https://www.q21.pl/yamaha-musiccast-20-czarny.html

Do pełnego KD na pewno przyda się też centralka oraz subwoofer. Z KEFa jest Q250c oraz Q650c, oba są bardzo dobre brzmieniowo. Jako subwoofer propozycji jest już sporo :) Np. Klipsch SPL-120, Magnat Alpha RS12, niedrogie Taga Harmony TSW-212. Chociaż na subie i centralce nie powinno się oszczędzać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, smektor napisał:

Witajcie.

Na początku chciałbym nadmienić, że jestem kompletnie zielony w tym temacie, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem wyżej wymieniony amplituner w okazyjnej cenie. Chciałbym go używać na co dzień do słuchania radia (jest u mnie włączone praktycznie cały dzień), okazjonalnego wieczornego słuchania muzyki oraz chciałbym to również podłączyć pod TV.

Mój tata ma kolumny Elac DEBUT 2.0 b5.2 i słuchając u niego muzyki jestem z nich zadowolony. Nie ukrywam, że poza dźwiękiem ogromnym ich plusem jest to, że są małe, niedrogie i ogólnie zgrabnie wyglądają. Łatwiej przekonać drugą połówkę do takiego wydatku.
Mój budżet na kolumny to do 2000zł. Oczywiście im taniej tym lepiej, z doświadczenia wiem, że nie ma co się rzucać na rzeczy, kiedy nie ma się odpowiedniej wiedzy i chciałoby się najpierw delikatnie zagłębić się w temacie.

Z czasem planuje dokupić coś do tego zestawu, jako pierwsze najprawdopodobniej bezprzewodowe satelitki do kina domowego, które ustawie za kanapą.

W związku ze wszystkim co napisałem powyżej mam pare pytań:

1. Czy kolumny Elac b5.2 i Yamaha AV RX-V6A (amplituner już posiadam) to sensowna para w tym przedziale cenowym? Jeżeli nie to co innego?

2. Lepiej w moim przypadku myśleć o używanych czy nowych kolumnach? Jak tutaj wygląda rynek, jest sens w ogóle kupować używane kolumny?

3. Czy polecacie jakieś małe bezprzewodowe satelitki do zestawu kinowego?

4. Jakieś inspiracje w jaki jeszcze sposób mogę powiększać taki zestaw?

Dziękuję ślicznie, pozdrawiam.

Witaj,

Łączenie przez Nas Yamahy RXV6 z Elac Debut jest dość częste. Uważamy to za interesującą propozycję w kierunku klientów, którzy poszukują zdecydowanego i zbilansowanego dźwięku. Osobiście proponowałbym VI posłuchać takiej kombinacji w 2.0 oraz 5.0 żeby przekonać się, co możesz również zyskać w kinie:)

Zapraszamy Cię do kontaktu jakbyś chciał sprawdzić;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...