Skocz do zawartości

Wzmacniacz/amplituner do gramofonu


mati_rom

Recommended Posts

Witam, 

To mój pierwszy post na tej grupie także proszę o wyrozumiałość z powodu mojej małej wiedzy.

W zeszłym roku dostałem w prezencie gramofon Obergransad z Ikei który ma wbudowany przedwzmacniacz (jestem świadomy, że to nie jest idealny sprzęt i w tej cenie można kupić coś o wiele lepszego- ale jak pisałem dostałem go jako prezent) i postanowiłem poszukać kolumn. Na początek przygody chcę postawić na kolumny Yamaha NS-F51 lub w zestawie z NS-P51 z powodu korzystnej ceny i w przyszłości mam plany na kino domowe, a opinie jakie znalazłem są korzystne. Nie chcę dużo inwestować, bo nie wiem czy zajawka się utrzyma i jako student niestety mam ograniczony budżet :) 

Potrzebuje porady jaki wzmacniacz (a może podejdzie jakiś amplituner) będzie najlepszy do wspomnianego zestawu. Póki co moją uwagę przykuły: wzmacniacz Yamaha A-S201, Pioneer A-10AE ewentualnie Amplituner Onkyo TX-8220 lub Denon RCD-M41.

Bardzo dziękuję za porady i propozycję jak uzupełnić zestaw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli dobrze zrozumiałem, to rozważasz fronty Yamahy NSF51 i głośniki na centralny i tył NSP51. 

Wirc wspomniane przez Ciebie wzmacniacze stereo ,umożliwią Tobie podłączenie wyłącznie samych przednich głośników F51.

Proponowałbym Ci rozejrzeć za amplitunerem wielokanałowym na którym w trybie stereo będziesz mógł słuchać muzyki.

Jaki ustaliłeś sobie maksymalny budżet na cały zestaw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...