Skocz do zawartości

Jaki amplituner do stereo i kina salon 20m


Davidbeat

Recommended Posts

Witam mam salon 20m połączony z kuchnią i na końcu jest odzielona strefa multimedialna. Moje edifiery 2.0 r1280db 42w w pokoju 10m dawały radę ale po przeprowadzce już niestety za słabe. Przerobiłem już kilka soundbarów w tym 3.2.1 samsung q700 ale to niestety nie to i potrzebuje dobrego stereo z kolumn. Mój priorytet to głównie słuchanie muzyki i czasami oglądanie filmów więc chciałbym postawić na kolumny stereo a dodatkowo mieć opcje obejrzeć film w 5.1 ale to tylko dodatek a nie stricte kino domowe. Wszystko ma być podłączone do tv które ma wyjście optyczne i hdmi e arc i chciałbym regulować głośność pilotem od tv. Myślałem żeby kupić amplituner 5.1 kupić na razie kolumny podstawkowe (nie jakieś wielkie podłogowe) po 50W na kanał i subwoofer aktywny a potem dokupić jakiś centralny i surroundy. Czy mógłby mnie ktoś naprowadzić jakie kolumny ile w ile Ohm żeby dały radę w tym salonie i czy konwerter z optycznego na hdmi e arc ma sens za jakieś 150-200 zł gdyby amplituner nie miał tego złącza czy lepiej szukać droższego z tym złączem. Mój budżet to 1200 zł rozglądam się za używanym apli za jakieś 400-500 zł a reszta albo używane albo nowe. Pozdrawiam 

Edytowano przez Davidbeat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje, albo zwiększasz budżet, albo decydujesz się na coś jak te klocki powyżej. Ceny nowych są jakie są, teraz by złożyć kompletne nowe kino trzeba wysypłać 8-9 tysięcy i to jest poziom entry.

Moja rada jest taka byś kupił najmłodszy amp jak się da bo to sprzęt który technologiczne najszybciej się starzeje. Kolumny mogą być starsze, ewentualne naprawy to raczej ułamek kosztów potencjalnej usterki AVR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Miras23 napisał:

a nie lepiej poczekać, zwiększyć budżet i kupić coś nowego i bierzącego?
Np. Najtańsza jest chyba Yamaha RXV4a - za 2000 zł?
Albo na raty jak już nie możesz uciułać?

 

Tu nie chodzi o to że nie mam tylko czy chce tyle wydawać na system audio do domu. 

5 godzin temu, Butler napisał:

Masz dwie opcje, albo zwiększasz budżet, albo decydujesz się na coś jak te klocki powyżej. Ceny nowych są jakie są, teraz by złożyć kompletne nowe kino trzeba wysypłać 8-9 tysięcy i to jest poziom entry.

Moja rada jest taka byś kupił najmłodszy amp jak się da bo to sprzęt który technologiczne najszybciej się starzeje. Kolumny mogą być starsze, ewentualne naprawy to raczej ułamek kosztów potencjalnej usterki AVR.

Czyli od którego roku już będzie w miarę bezpiecznie? I jak rozpoznałeś że ten co wysłałem jest z 2010 bo nie widzę tam nigdzie daty ani nie było w opisie nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Davidbeat napisał:

Czyli od którego roku już będzie w miarę bezpiecznie? I jak rozpoznałeś że ten co wysłałem jest z 2010 bo nie widzę tam nigdzie daty ani nie było w opisie nic.

Nie ma czegoś takiego że w miarę "bezpiecznie". Zwykły rachunek prawdopodobieństwa - młodszy to mniej potencjalnych problemów, chyba że ogólnie model będzie wadliwy (a były takie). Masz auto? A kupiłbyś 20-letniego rzęcha bo na forum ktoś napisał że to dobry model? No nie... W audio jest podobnie. Po prostu jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz. Amplitunery kina to dość skomplikowane urządzenia z rozbudowaną sekcją cyfrową. Usterki związane z przegrzaniem układów, utratą obrazu via HDMI to już klasyka gatunku. Ja naprawdę rozumiem że kogoś nie stać na nowy sprzęt, ale z czystego poczucia uczciwości osobiście wolałbym chwilę oszczędzić i za te minimum 2000zł kupić coś z drugiej ręki co będzie jeszcze miało fabryczną gwarancję, a nie kupę złomu którą Janusz przytargał z Niemiec bo jakiś Helmut wystawił to przed dom za darmo do oddania. Zrobisz jak uważasz, może ktoś inny się wypowie w kontrze i zaproponuje jakiś używany sprawdzony sprzęt, ja odpadam.

31 minut temu, Davidbeat napisał:

I jak rozpoznałeś że ten co wysłałem jest z 2010 bo nie widzę tam nigdzie daty ani nie było w opisie nic.

Bo to model 2010. https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/3822-onkyo-tx-sr508

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pomijając kwestie amplitunera jakich potrzebuje kolumn podstawkowych aby zagrały w tym salonie. https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-taga-harmony-azure-b-40-v2-gratis-kable-z-bananami-nakamichi-CID99-IDWSJfr.html

Czy coś takiego da radę? Schodzą do 40hz to może obeszło by się bez subwoofera. Na co głównie zwrócić uwagę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Davidbeat napisał:

To już pomijając kwestie amplitunera jakich potrzebuje kolumn podstawkowych aby zagrały w tym salonie. https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-taga-harmony-azure-b-40-v2-gratis-kable-z-bananami-nakamichi-CID99-IDWSJfr.html

Czy coś takiego da radę? Schodzą do 40hz to może obeszło by się bez subwoofera. Na co głównie zwrócić uwagę ?

Z ampli 5.1 nigdy nie obejdzie się bez subwoofera. 

Wybacz ale jak kupisz sprzęt w tej kwocie, to gwarantuje Ci, że szybko się zrazisz do audio. Chłopaki wyżej mają rację, budżet jest za mały na sam amplituner a co dopiero na ampli plus głośniki. Inna sprawa, że głównie chcesz słuchać muzyki a dodatkowo czasem filmu. wg mnie to kompletnie nie tędy droga, jeśli chcesz słuchać głównie muzyki to kup sobieużywany amplituner stereo (jeżeli niezbędne jest to HDMI i sterowanie pilotem z TV głośnością)/wzmacniacz stereo dokup jakieś używane kolumny ale to i tak podwojenie budżetu to absolutne minimum. Jeżeli nie chcesz serio zwiększać budżetu to zostań przy tym co masz bo po prostu szkoda wydawać więcej kasy. Myślę że kino domowe z frontowymi kolumnami  w zakładanym budżecie nie zagrają lepiej od tych Twoich edifierów 2.0 r1280db

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...