Skocz do zawartości

Magnat MC 400 vs Denon Ceol N11 + Kolumny


Johnny Lynch

Recommended Posts

Dzień dobry, szukam zestawu all in one, moja sytuacja mieszkaniowa się ostatnio zmieniła i finalnie muszę wybrać zestaw jak najbardziej uniwersalny do dosyć małego salonu (13m2). 

Szukam amplitunera, który będzie miał na pokładzie CD oraz funkcje sieciowe. Kwota w jakiej chciałbym się zamknąć to 8000zł.

Rozważam przede wszystkim Magnat MC 400 oraz Denon Ceol N11. Chciałbym kolumny podłogowe jeśli da radę takie złożyć z tymi amplitunerami. I teraz mam takie pytania:

1. Czy warto dopłacać do Magnat MC 400 względem Denon Ceol N11?

2. Czy możecie polecić jakieś kolumny podłogowe do Denon Ceol N11, które dałyby radę z takim sprzętem? Myślałem o Dali Oberon 5.

3. Jakie polecacie kolumny podstawkowe do Denon Ceol N11 jeśli uważacie że kolumny podłogowe się nie nadają do tego sprzętu? Myślałem o Q ACOUSTICS 3030i.

4. Jakie polecacie kolumny podłogowe do Magnat MC 400? Z tego co widzę nie ma dużo tematów na tego amplitunera więc nie mam typów.

5. Czy polecacie jakieś alternatywy do wyżej wymienionych zestawów? Szukam przede wszystkim jednego urządzenia. Wiem że nie jest to idealne rozwiązanie, ale aktualnie nie mam wyboru ze względu na brak miejsca. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Johnny Lynch napisał:

. Czy warto dopłacać do Magnat MC 400 względem Denon Ceol N11?

Zdecydowanie tak.

12 godzin temu, Johnny Lynch napisał:

2. Czy możecie polecić jakieś kolumny podłogowe do Denon Ceol N11, które dałyby radę z takim sprzętem? Myślałem o Dali Oberon 5.

Ceol z Dali gra mega słabo. Jeśli Ceol to Monitor Audio Bronze 200, Magnaty Signature 507, może QA 3050i ale moim zdaniem szkoda ich to tej elekotrniki.

12 godzin temu, Johnny Lynch napisał:

3. Jakie polecacie kolumny podstawkowe do Denon Ceol N11 jeśli uważacie że kolumny podłogowe się nie nadają do tego sprzętu? Myślałem o Q ACOUSTICS 3030i.

3030i tak

12 godzin temu, Johnny Lynch napisał:

4. Jakie polecacie kolumny podłogowe do Magnat MC 400? Z tego co widzę nie ma dużo tematów na tego amplitunera więc nie mam typów.

Te same co powyzej z tym że QA 3050i spokojnie dadza rade. Bronze 200 albo 500

12 godzin temu, Johnny Lynch napisał:

5. Czy polecacie jakieś alternatywy do wyżej wymienionych zestawów? Szukam przede wszystkim jednego urządzenia. Wiem że nie jest to idealne rozwiązanie, ale aktualnie nie mam wyboru ze względu na brak miejsca. 

CD jest konieczne? Ile masz płyt?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

jeśli stawiasz na jakość dźwięku, to zdecydowanie z Twoich propozycje zaproponowałbym Ci Magnat MC400. To oczywiście droższa elektronika od Denon, ale wyraźnie lepsza dźwiękowo, nie ma co porównywać. Jako alternatywa spójrz na niedawno wprowadzony do sprzedaży system Taga HTR-1500CD. Jest taniej, ale także bardzo dobrze pod względem dźwięku. Jest jeszcze droższa i na pewno bezkonkurencyjna propozycja - QUAD Artera Solus Play. QUAD zagra już jak bardzo porządny, dobry klasyczny wzmacniacz. 

Kolumny - jeśli podłogówki, to raczej mniejsze w Twoim pomieszczeniu. Moja propozycja to Indiana Line Nota 550X, Kef Q550, świetne duńskie System Audio Saxo 40, jeśli lubisz mocniejszy i jaśniejszy dźwięk, to Polk Audio XT60, może Dali Oberon 5.

Opcji jest wiele, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. To tylko kilka konkretnych propozycji, w naszym salonie znajdziesz setki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać przy dobrej kawie. Zapraszamy.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnat jest zdecydowanie lepszy od tego Denona, sprawdź faktycznie jeszcze tą  Tagę HTR-1500CD jak będzie możliwość porównać te trzy modele między sobą. Uważam, że jeżeli szukasz typowego all in one  to jest to chyba najrozsądniejszy wybór :) co do kolumn to w sumie wszystkie sprzęty graja raczej po tej spokojniejszej cieplejszej stronie więc szedłbym w zależności  od upodobań ale ja osobiście w jaśniejsze kolumny, Monitor Audio Bronze 200  bo 500 mogą się okazać za duże do pomieszczenia. Swoją droga umknęło mi czy nie podawałeś wymiarów pomieszczenia? :)

Edit: 
Ok znalazłem metraż, myślę, że 200 będą optymalne bo 500 mają swój gabaryt, do tego trzeba pamiętać by kolumny miały trochę miejsca dla siebie :)

Możesz podrzucić fotkę tej ściany gdzie planujesz audio ?:>

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Zdecydowanie tak.

Ceol z Dali gra mega słabo. Jeśli Ceol to Monitor Audio Bronze 200, Magnaty Signature 507, może QA 3050i ale moim zdaniem szkoda ich to tej elekotrniki.

3030i tak

Te same co powyzej z tym że QA 3050i spokojnie dadza rade. Bronze 200 albo 500

CD jest konieczne? Ile masz płyt?

 

CD jest konieczne, razem z dziewczyną mamy około 100-120 płyt, może nie jest to jakaś super duża kolekcja, ale chcielibyśmy móc czasem coś włączyć. Do tej pory słuchałem tylko tych płyt na wieży Philipsa w domu rodzinnym. 

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć

jeśli stawiasz na jakość dźwięku, to zdecydowanie z Twoich propozycje zaproponowałbym Ci Magnat MC400. To oczywiście droższa elektronika od Denon, ale wyraźnie lepsza dźwiękowo, nie ma co porównywać. Jako alternatywa spójrz na niedawno wprowadzony do sprzedaży system Taga HTR-1500CD. Jest taniej, ale także bardzo dobrze pod względem dźwięku. Jest jeszcze droższa i na pewno bezkonkurencyjna propozycja - QUAD Artera Solus Play. QUAD zagra już jak bardzo porządny, dobry klasyczny wzmacniacz. 

Kolumny - jeśli podłogówki, to raczej mniejsze w Twoim pomieszczeniu. Moja propozycja to Indiana Line Nota 550X, Kef Q550, świetne duńskie System Audio Saxo 40, jeśli lubisz mocniejszy i jaśniejszy dźwięk, to Polk Audio XT60, może Dali Oberon 5.

Opcji jest wiele, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. To tylko kilka konkretnych propozycji, w naszym salonie znajdziesz setki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać przy dobrej kawie. Zapraszamy.

 

 

 

Dzięki za odpowiedź. Ta Taga HTR-1500CD wygląda obiecująco. Jakie kolumny podłogowe byście do niej polecili? Indiana Line Nota 550X się nadadzą?

Edytowano przez Johnny Lynch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

Odpuść te Indiany :) Poszukaj używek Monitor Audio Bronze

Monitor Audio Bronze 200 będą ok do Taga HTR-1500CD? Dźwięk nie będzie zbyt jasny?

@Q21 A Wy jakie kolumny byście zarekomendowali konkretnie do Taga HTR-1500CD? Nie lubię bardzo jasnego brzmienia. Wolę lekko cieplejsze, lekko basowe granie, zwłaszcza że chciałbym również zestaw podłączyć pod TV. Muzyka będzie głównie grana wieczorem na niższych poziomach głośności i fajnie jakby lekki bas było również wtedy słychać. Chętnie bym podjechał do Was za jakiś czas i posłuchał jakichś zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Johnny Lynch napisał:

Monitor Audio Bronze 200 będą ok do Taga HTR-1500CD? Dźwięk nie będzie zbyt jasny?

@Q21 A Wy jakie kolumny byście zarekomendowali konkretnie do Taga HTR-1500CD? Nie lubię bardzo jasnego brzmienia. Wolę lekko cieplejsze, lekko basowe granie, zwłaszcza że chciałbym również zestaw podłączyć pod TV. Muzyka będzie głównie grana wieczorem na niższych poziomach głośności i fajnie jakby lekki bas było również wtedy słychać. Chętnie bym podjechał do Was za jakiś czas i posłuchał jakichś zestawów.

W takim razie spójrz na Indiana Line Nota 550X, dobrze sprawdzą się w takim zestawie. Natomiast zupełnie bezkompromisowo zagrają System Audio Saxo 40, są droższe ale zdecydowanie lepsze. Z Monitor Audio można spojrzeć na Bronze 200, chociaż będzie to jednak trochę jaśniejsze brzmienie. Ewentualnie brytyjskie W Acoustics 3050.

Zapraszam na odsłuchy, na miejscu pewnie znajdziemy jeszcze wiele innych konfiguracji. Oczywiście przy zakupie zestawu zawsze możesz liczyć na dobrą cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Johnny Lynch napisał:

CD jest konieczne, razem z dziewczyną mamy około 100-120 płyt, może nie jest to jakaś super duża kolekcja, ale chcielibyśmy móc czasem coś włączyć. Do tej pory słuchałem tylko tych płyt na wieży Philipsa w domu rodzinnym. 

Rozumiem. wolałem jedynie dopytać.

Spoko.

20 godzin temu, Johnny Lynch napisał:

Dzięki za odpowiedź. Ta Taga HTR-1500CD wygląda obiecująco. Jakie kolumny podłogowe byście do niej polecili? Indiana Line Nota 550X się nadadzą?

Nie. Do Tagi musisz dobrac coś zywego a nie kolejny ciepły element toru. Bronze 200 na przykład. Razem to zagra mega muląco.

Albo wieksze QAcustic 3050i

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie. Do Tagi musisz dobrac coś zywego a nie kolejny ciepły element toru. Bronze 200 na przykład. Razem to zagra mega muląco.

Albo wieksze QAcustic 3050i

 

 

 

Mogłoby się tak wydawać ale nie do końca jest to takie proste. Nie słyszałem jeszcze tej nowej Tagi ale mam Hta700b v3 i miałem HTA1000B. Jeśli gra podobnie to mimo że to hybrydy graja bardzo detalicznie na górze. Ocieplają średnicę i mają świetny bas, taki mocny i sprężysty. Porównywałem je z Magnatem Mr780 i góra w Tagach jest dla mnie o klasę lepsza. Bardziej otwarta i gładka. Dlatego myślę że można spróbować ta Tage z cieplejszymi kolumnami zwłaszcza że autor nie lubi jasnego grania. Dodam jeszcze że ta góra pasma Tagi to chyba jej wizytówka. Mam przetwornik DA400 i on robi to samo. Nie wycofujemy góry ale jakoś tak fajnie ja podaję taką gładką i miła dla ucha. Przynajmniej ja tak to słyszę 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zwłaszcza seria nota wg mnie to się bardziej sprawdzi do Jasnej Yamahy a nie do hybrydy od Tagi. Uważam podobnie jak Piotr, Cieplejsze kolumny połączone z taką hybrydką mogą być po prostu zbyt ciemnym połączeniem. Nie każę też kupować Monitor Audio Bronze ale wg mnie to się fajnie zgra ze sobą a i Basu w takim zestawieniu nie braknie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dzień dobry Panowie.

Za Waszą sugestią zakupiłem Bronze 200, teraz pozostało mi kupić jeszcze wzmacniacz, zastanawiam się nad Magnat MC400 natomiast mam wątpliwości czy ma on odpowiednią moc, jeśli moglibyście Panowie rozwiać moje wątpliwości byłbym bardzo wdzięczny, docelowo nie wykluczam wymiany Bronze 200 na wersję Bronze 500, czy ten wzmacniacz je uciągnie? (Mam wątpliwości bo ze specyfikacji wynika, że przy 4 Ohm to jest 60 Watt to by oznaczało, że raptem 30 przy 8 Ohm - możliwe, że nie wiem o czym mówię) :)

 

Z poważaniem Wojtek K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...