Skocz do zawartości

amplituner kina domowego 2.1. do małego pomieszczenia ok 30m2


Przemek 100

Recommended Posts

Witam Szanowne Grono Forumowiczów

Pytanie o radę kieruję do osób które mają doświadczenie lub/i użytkują amplituner lub amplituner kina domowego 2.1. w małym pomieszczeniu ok 25 - 30m2 (salon).

Nie mam większego doświadczenia w tej materii, ponieważ SONY działa mi od chyba 10lat.

Dotychczas używałem amplituner kina domowego 2.1 SONY DAV-F200 (https://www.ceneo.pl/1577751)

i bardzo miło i fajnie grało zwłaszcza przy odtwarzaniu filmów.

Małe gabaryty SONY idealnie pasowały do mojego salonu. Planuję sprzedać SONY i wymienić na nowocześniejsze używany sprzęt.

Obecnie szukam amplitunera lub kino domowe 2.1.

Generalnie musi być to 2.1 - czyli dwie kolumienki (głośniki wiszące na ścianie) + subwoofer.

Z uwagi na gabaryty pokoju, dodatkowych kolumn nie mam gdzie umieścić. Do SONY miałem podłączony adapter sieciowy Yamaha MusicCast WXAD-10, który rozwiązywał mi problem obsługi streamu, bluetootha itp, i prawdopodobnie go pozostawię - ożywił mi mojego SONY.

Szukam takiego rozwiązania, które nie musi mieć funkcji odtwarzacza sieciowego/BT/Wi-fi Yamaha mi ten problem rozwiązuje, ale chciałbym mieć amplituner lub kino domowe w małym pomieszczeniu z możliwością regulacji Bass i Sopran, wejście pod gramofon, HDMI (x3), USB, RCA, mini Jack

Zależy mi też na ciepłej barwie basu.

Budżet wstępnie - 1000 - 1800zł.

Przeznaczenie - głównie do słuchania muzyki (rock progresywny, bywa jazz, Bill Laswell, Porcupine Tree, czy podopieczni wydawnictwa Kscope Artyści - Kscope (kscopemusic.com) ) ale bywa też AC/DC i Black Sabbath, od czasu do czasu film - głównie gatunek Science fiction.

Myślałem o sprzęcie typu Yamaha lub Denon, ale nie wiem jak to wygląda w zestawie z kolumnami.

Może ktoś z Was przerabiał taki temat i podzieli się wrażeniami.

Jeszcze nie kupuję, ale staram się określić finalny budżet......

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki i porady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner kinowy to sprzęt do dźwięku wielokanałowego, przede wszystkim stosowany jako tor audio do filmów/seriali, minimalna konfiguracja to 5 głośników, więc tutaj to się mija z oczekiwaniami. Pomyśl może o głośnikach aktywnych (tj takich z wbudowanym wzmacniaczem) plus subwoofer.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, krótka poprawka, mój salon z kuchnią ma 20 m2, a bez kuchni 12-15 m2  i to jest prostokąt

Wiele wzmacniaczy stereo ma wyjście na sub - jest dla mnie cenna wskazówka, o głośnikach aktywnych też myślałem, ale w pierwszym rzucie chciałem się upewnić czy szukać w kinach domowych czy w amplitunerach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma to być typowy ampli 2.1 a nawet 2.2 to z czystym sumieniem polecam Onkyo TX-8390. Miałem i byłem bardzo zadowolony. Funcjonalność typowa dla amplitunerów KD zamknięta w stereo. Chyba że typowy wzmak stereo jak koledzy podpowiadają.

P.S. Nie zauważylem wstępnego budżetu :D Także nie było tematu :)

Edytowano przez 60d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler Akurat tutaj powiem z własnego doświadczenia że obecna cena tego ampa jest chora. Kilka lat temu miałem przyjemność zaplacić za nowy TX-8390 - 3000 zł. Oczywiście przed pandemią i przed tym całym skokiem cen. Obecnie myślę że absolutnie nie jest tyle wart. Chyba że to jest jakas wersja MK II i napchali tam turbo podzespołów ze jego wartość wzrosła ponad dwukrotnie. Może mnie coś ominęło.

Edytowano przez 60d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Butler napisał:

Nie kolego, to nie cena lekko wysoka, tylko Twój budżet za mały. Niestety, audio to względnie droga impreza jeśli ma zagrać dobrze.

@Butler, na wątku obok podśmiechiwałeś się ze sklepów, że przykładowo klient chce za 20 tys., a proponują mu za 30 tys. A teraz marudzisz, że budżet za mały i odsyłasz 'klienta' 🙂 Może jednak za te 1800zł da się kupić kolumny aktywne i nawet używany sub.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, przemeklbn napisał:

A teraz marudzisz, że budżet za mały i odsyłach 'klienta' 🙂 Może jednak za te 1800zł da się kupić kolumny aktywne i nawet używany sub.

Hehe. No nie porównywajmy bo skale zupełnie inne. Co innego składać w salonie zestaw i być ciągle naciąganym na dołożenie na budżetu, a co innego wertowanie OLX w poszukiwaniu używek. Przypomnę że mowa była na początku o 30m2 do napędzenia w dość wymagających gatunkach muzycznych. Finalnie metraż mniejszy jednak więc chyba dwie aktywne kolumny to realny cel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nigdy nie miałem do czynienia z amplitunerem, jak wspomniałem dotychczas używałem SONY DAV-F200 , a Yamaha MusicCast WXAD-10 umożliwia mi korzystanie z funkcji sieciowych.

W warunkach domowych często używam słuchawek, aby odkryć uroki muzyki :-). Niemniej jednak, zdecydowałem się na wymianę SONY i widzę po powyższych postach, że zdecydowanie amplituner jest dla mnie bardziej korzystniejszy. Budżet jest niski, ale mogę go podnieść, jeżeli będzie taka konieczność, nie znam aktualnych cen, a myślałem jednak o używanym sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...