Skocz do zawartości

Czy to dźwięk wkładania kasety i włączania i wyłączania magnetofonu? Czy może co innego? Znawcy tematu potrzebni od zaraz


Recommended Posts

Cześć!

Słuchajcie, mam w podkładzie muzycznym dźwięki magnetofonu kasetowego i próbuję rozgryźć czy jest to otwieranie, wkładanie kasety i zamykanie czy może co innego?. A chcę nagrać do teledysku ten moment i chciałbym być pewny 🙂

Tutaj: Próbka dźwięku

Jest na samym początku i na końcu. Na końcu to chyba po prostu naciśnięcie STOP?

Bardzo Was proszę o pomoc 🙂

Ps.
Ktoś napisał mi, że:
"Dźwięku wkładanej kasety nie ma tam na 101%. Jestem z pokolenia kasetowców i z niejednego kaseciaka dźwięk wydobywałem. 🙂 No i dodatkowo nie ma tam tych kilku sekund na włożenie kasety i zamknięcie klapki.

Moim zdaniem nie ma momentu włożenia kasety. Jest start, potem działa automatyka elektromagnesów, dociśnięcia głowic itp., muza a na koniec przycisk stop.

Na moje ucho (mam porównanie z MDS442 - szuflada) elektromagnesy nie są takie same ja w ww. szufladzie. Automatyka przypomina bardziej sposób/rodzaj soft-startu - silnik napędza całą mechanikę a naciśnięcie przycisków powoduje "zabieranie/uruchamianie" funkcji na zasadzie koła młyńskiego. "

Edytowano przez Konstanty Drążek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz po kolei

-Play i działanie systemu dociskow lub też może to być otwieranie kieszeni. Na początku byłem pewien, że to dźwięk przycisku play i związany z tym brak konsekwencji bo przecież najpierw otwiera się kieszeń i wkłada kasety. Po kilkukrotnym przesłuchaniu już nie jestem tego taki pewien i może to być otwarcie kieszeni.

-wkładanie kasety, po czym zamknięcie kieszeni

-na końcu masz wyłączenie czyli stop i związanie z tym stuknięcie zwolnienia docisków.

Na Twoim zmiejscu w teledysku podlozylbym bardziej czytelny dźwięk otwarcia kieszeni. Z drugiej strony dokładając obraz czynisz dźwięk otwarcia kieszeni czytelniejszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...