Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 3500 zł


MilanJadczak

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Intersuje mnie zakup zestawu stereo do 3500 zł.

Moga być to różne kombinacje, mini wieże z cd wzmacniacz + streamer (nie ważne), budżet jest nieprzekraczalny i to się dla mnie liczy.

Moje wymagania to żebym miał dostęp do streamingu muzyki (spotify, tidal itp.)

Conajmniej:

jedno złącze optyczne (s/pdif)

jedno złącze rca

dwa terminale glosnikowe 

jedno wyjście dla suba

i moc wystarczająca do napędzenia kolumn przy głośności około 90-95 db

fajnie gdyby wzmacniacz dysponował złączami takimi jak hdmi, rj-45, coaxial

muzyki będę słuchał głównie ze streamingu bądź moich własnych plików, planuję też z płyt ale narazie nie mam wystarczająco dużej kolekcji aby mi się to opłacało więc póki co mogę korzystać z napędu w komputerze i przesyłać dźwięk dalej po kablu optycznym (moja karta podobno obsługuje 24 bit/192 khz także to nie będzie problem chyba. mam realteka alc1200). główne gatunki muzyczne to rap, hip-hop, w przeróżnych wariacjach od spokojnych utworów po te bardzo dynamiczne ale tego gatunku głównie będę słuchał.

od kolumn wymagam aby grały wyraziście w górnych i średnich pasmach. chodzi mi po prostu o to aby grały czysto, najbardziej mi zależy na górnych pasmach bo jestem bardzo przewrażliwiony na punkcie dźwięku który wogole nie ma góry. w rapie ten środek trochę ustępuje miejsca górnym pasmom ale nie chciałbym żeby też nie wiadomo jak ten środek zanikał , bas nie ma dla mnie żadnego znaczenia bo będę podpinał swojego suba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak duże masz pomieszczenie? Rozważasz raczej kolumny podłogowe, czy podstawkowe? 

W takim budżecie na pewno warto zwrócić uwagę na kolumny aktywne, takie jak Argon Audio Fenris A55. Mają HDMI ARC do podpięcia do PC, optyka, RCA (w tym dla gramofonu z wkładką MM), a przy tym oferują fajne, żywe i dynamiczne brzmienie :) 

Rozważając system dzielony trzeba by zrezygnować w tym budżecie z odtwarzacza CD niestety, ale trochę opcji się znajdzie. 

Zwróciłbym uwagę na niewielkie wzmacniacze w klasie D, takie jak Argon Audio SA1 i Topping MX3s. Uniwersalne sprzęty, mają Bluetooth, DACa. One też nie ukryją góry. Szukając nieco jaśniejszego grania, to warto spojrzeć na Cambridge Audio AXA35

Z kolumn sprawdziłbym nasze oferty outletowe, takie jak grajace lekką V-ką, z bdb kontrolą dołu Monitor Audio Bronze 100. Szukając nieco łagodniejszego grania zwróciłbym uwagę na Q Acoustics 3030i, to również bardzo ciekawe kolumny o uniwersalnym brzmieniu. Jaśniejsze z podłogówek to np. Wilson Raptor 7 oraz Monitor Audio Monitor 200

Warto też ponownie sprawdzić Argony, tym razem pasywne. Zarówno Alto 5 Mk2 w zestawie z SA1, jak i droższe Alto 55 Mk2. 

W kwestii sieci to podstawowa opcja będzie tą najlepszą, czyli WiiM Mini. Wsparcie dla Tidal Connect, Spotify Connect, bardzo dobra aplikacja, wyjście analogowe i optyczne :)  

Zapraszamy również do kontaktu i na odsłuchy :) Znajdziesz u nas też znacznie więcej innych propozycji, które mogą Ci się spodobać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, jak duże masz pomieszczenie? Rozważasz raczej kolumny podłogowe, czy podstawkowe? 

W takim budżecie na pewno warto zwrócić uwagę na kolumny aktywne, takie jak Argon Audio Fenris A55. Mają HDMI ARC do podpięcia do PC, optyka, RCA (w tym dla gramofonu z wkładką MM), a przy tym oferują fajne, żywe i dynamiczne brzmienie :) 

Rozważając system dzielony trzeba by zrezygnować w tym budżecie z odtwarzacza CD niestety, ale trochę opcji się znajdzie. 

Zwróciłbym uwagę na niewielkie wzmacniacze w klasie D, takie jak Argon Audio SA1 i Topping MX3s. Uniwersalne sprzęty, mają Bluetooth, DACa. One też nie ukryją góry. Szukając nieco jaśniejszego grania, to warto spojrzeć na Cambridge Audio AXA35

Z kolumn sprawdziłbym nasze oferty outletowe, takie jak grajace lekką V-ką, z bdb kontrolą dołu Monitor Audio Bronze 100. Szukając nieco łagodniejszego grania zwróciłbym uwagę na Q Acoustics 3030i, to również bardzo ciekawe kolumny o uniwersalnym brzmieniu. Jaśniejsze z podłogówek to np. Wilson Raptor 7 oraz Monitor Audio Monitor 200

Warto też ponownie sprawdzić Argony, tym razem pasywne. Zarówno Alto 5 Mk2 w zestawie z SA1, jak i droższe Alto 55 Mk2. 

W kwestii sieci to podstawowa opcja będzie tą najlepszą, czyli WiiM Mini. Wsparcie dla Tidal Connect, Spotify Connect, bardzo dobra aplikacja, wyjście analogowe i optyczne :)  

Zapraszamy również do kontaktu i na odsłuchy :) Znajdziesz u nas też znacznie więcej innych propozycji, które mogą Ci się spodobać. 

Cześć, odpowiadając na pierwsze pytanie jest to 15m2 jednak w dosyć specyficznym rozkładzie, muzyka będzie rozchodzić się tylko w połowie pomieszczenia (medialnej) ponieważ drugą połowę zajmuje głównie ogromna szafa i dosyć duża komoda. Wyobraź sobie pomieszczenie 5x3m i podziel je na dwa kwadraty w jednym z nich będzie stał ten zestaw.

Tak więc odpowiadając na drugie pytanie będą to definitywnie kolumny podstawkowe.

Jeżeli chodzi o konstrukcje aktywne to nie jestem ich fanem (mam z nimi złe wspomnienia i tak mi już zostało) tak więc decyzja pada na konstrukcje dzieloną.

Jeżeli chodzi o streamery to zrobiłem już pewien research i wiim mini spełnia wszystkie moje oczekiwania.

Do listy urządzeń które mnie dotychczas interesowały (nie byłem jeszcze na odsłuchach swoje założenia opieram na specyfikacji danego urządzenia) to wpadła mi w oko yamaha wxa-50, ten streamer w kombinacji z yamaha a-s501 + jakieś tańsze kolumny z reszty budżetu. Mini wieża denona n11 i jej odpowiedniki też są spoko opcją ale chyba brakuje jej trochę mocy jak na moje wymagania

Dodatkowo dopowiem że sprzęt używany też wchodzi w grę także jeżeli mogę zaoszczędzić parę stówek a sprzęt nie będzie bardzo „zajechany” to byłbym zainteresowany taką opcją.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Może być używany?

Masz chyba dość duże oczekiwania względem budżetu.

 

Tak jak napisałem w ostatniej linijce w poprzedniej wiadomości, może pod warunkiem że nie będzie mocno „zajechany”

Co do oczekiwań to może i są duże ale wierzę że dam radę jakoś się wyrobić w założonym przez siebie budżecie a żeby oczekiwania były spełnione

Edytowano przez MilanJadczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Faktycznie, tu tak naprawdę jedynie opcja używki wchodzi w grę w takim budżecie i przy tych założeniach 
Najprościej chyba yamaha pianocraft mcr-n870d i szukać okazji na OLX, czasem mieszczą się w zakładanym budżecie  :) 

Ale ta yamaha kosztuje ponad 7 tysięcy nowa. Chyba ci chodzi o 670d?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MilanJadczak napisał:

Ale ta yamaha kosztuje ponad 7 tysięcy nowa. Chyba ci chodzi o 670d?

Na model 670D jest w planach następca. Pierwsze informacje mają pojawić się w październiku. 

Ostatnia cena za 670D w zestawie fabrycznym nie przekraczała 4 tysięcy za komplet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...