Skocz do zawartości

Triangle Borea BR08


Tomasz Szulc

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad zmianą kolumn w swoim zestawie. Mam Focal Chorus 816V i myślę nad przesiadką na Triangle Borea BR08. Kolumny grały by z Atoll IN200SE i Ayon CD07s. Czy było by to dobre połączenie? Salon z kuchnią około 30 M2. Zależy mi na większym basie i bardziej stonowanej górze. Muzyka od klasycznej, przez jazz, pop, rock do ciężkiego metalu. Miejsce odsłuchowe jak na zdjęciu. IMG_20230913_190153.jpg.efff7337eabf8b10709eca2d49430f35.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przejście na Triangle nie rozwiążę za bardzo problemu. Wiele cech będzie bardzo podobnych do obecnych głośników które posiadasz. Jeśli zależy Ci na większym basie (choć uważam, że w tym systemie co masz tego basu nie powinno brakować...) rozważ inne ustawienie w pomieszczeniu. Czy jesteś w stanie nad tym popracować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triangle to bardzo dobre kolumny, ale biorąc pod uwagę Twoje preferencje, nie pasują do Twoich wymagań i systemu. Bardziej poszukaj konstrukcje typu Pylon Audio Diamond 28, Q Acoustics 5040, Kef Q950.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun. Obie branży w niedzielny wieczór w pracy :D

Ale do rzeczy nie wymieniał bym na Triangle. Ok załatwiesz kwestie ostrości w górnym paśmie.

Nadal będzie jasno, rozdzielczo. Czy takiego dzwięku szukasz?

Nie wiem czy to po prostu będzie adekwatna wymiana.

Trochę taka 1:1 jeśli chodzi o klasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Przejście na Triangle nie rozwiążę za bardzo problemu. Wiele cech będzie bardzo podobnych do obecnych głośników które posiadasz. Jeśli zależy Ci na większym basie (choć uważam, że w tym systemie co masz tego basu nie powinno brakować...) rozważ inne ustawienie w pomieszczeniu. Czy jesteś w stanie nad tym popracować?

To zależy co miałbym zmienić, jakieś wskazówki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Gdybyś zmienił umiejscowienie głośników na innej ścianie? Mógłbyś wysłać nam jakieś zdjęcia w celu podpowiedzi?

Będzie ciężko to jest jedyne miejsce gdzie mogę je ustawić. Kanapa jest odwrócona w tej chwili, tzn. dłuższy bok jest naprzeciw tv i kolumn.

IMG-20230427-WA0012.jpg

IMG-20230427-WA0013.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Szacun. Obie branży w niedzielny wieczór w pracy :D

Ale do rzeczy nie wymieniał bym na Triangle. Ok załatwiesz kwestie ostrości w górnym paśmie.

Nadal będzie jasno, rozdzielczo. Czy takiego dzwięku szukasz?

Nie wiem czy to po prostu będzie adekwatna wymiana.

Trochę taka 1:1 jeśli chodzi o klasę.

No niekoniecznie. Lubię ciepłe, ale jednocześnie dość selektywne granie. Lubię, gdy średnica jest ciepła i nasycona, bas wyraźnie zaakcentowany i wypełniony a góra rozdzielcza, ale nie natarczywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tomasz Szulc napisał:

No niekoniecznie. Lubię ciepłe, ale jednocześnie dość selektywne granie. Lubię, gdy średnica jest ciepła i nasycona, bas wyraźnie zaakcentowany i wypełniony a góra rozdzielcza, ale nie natarczywa.

No to moim zdaniem wymiana Focala tak ale nie na Triangle.

Masz też dosć trudne warunki akustyczne prawdę mówiąc.

Myślę że Dali z hybrydowym wysokotonowym mogły by ci się spodobac sa selektywne ale doł i średnica jest ciepla.

Albo wymienić na Monitory ale wyzszej klasy Jak Monitor audio Gold 100 czy ELAC Vela 403.

O tym też pomyśl.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2023 o 14:18, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Dzięki za zdjęcia!

Spróbuj usiąść metr dalej a niż dotychczas (najlepiej weź krzesło i bezpośrednio za kanapą) i posłuchaj co się zmieniło i daj znać :)

 

Okej, przesunąłem kanapę do tyłu o jakieś pół metra, kolumny też o kilka centymetrów do tyłu. Do tego podniosłem je o jakieś półtora cm na kolcach do góry i... pojawił się bas, a góra się uspokoiła 😁 mało tego, bas fajnie dopełnia średnicę, gra tak jak powinno 🙂 dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2023 o 19:19, Tomasz Szulc napisał:

Okej, przesunąłem kanapę do tyłu o jakieś pół metra, kolumny też o kilka centymetrów do tyłu. Do tego podniosłem je o jakieś półtora cm na kolcach do góry i... pojawił się bas, a góra się uspokoiła 😁 mało tego, bas fajnie dopełnia średnicę, gra tak jak powinno 🙂 dzięki za pomoc!

Ekstra, bardzo się cieszę! Czułem, że może to przynieść poprawę. W takim razie odkrywaj sprzęt na nowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Chciałem tylko dodać , że TRINAGLE BOREA BR08 mam i mogę naprawdę polecić. Świetny sprzęt w cenie w której jest oferowany. 

Miałem też Zensor 7, Klipsch , ale Borea BR08 wygrała, chociaż Zensor 7 od Dali to też naprawdę wyjątkowe głośniki , mając na uwadze oczywiście przedział cenowy w którym się mieszczą. 

Edytowano przez KOZBI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, KOZBI napisał:

Chciałem tylko dodać , że TRINAGLE BOREA BR08 mam i mogę naprawdę polecić. Świetny sprzęt w cenie w której jest oferowany. 

Miałem też Zensor 7, Klipsch , ale Borea BR08 wygrała, chociaż Zensor 7 od Dali to też naprawdę wyjątkowe głośniki , mając na uwadze oczywiście przedział cenowy w którym się mieszczą. 

Cześć, z jakim sprzętem masz te kolumny? Jak bys określił dzięk tych kolumn ? Pytam bo zastanawim sie na kupnem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cześć ,

z Onkyo TX-SR608

Nie sugeruj się przede wszystkim określeniami o jakich piszesz, powinieneś koniecznie sam posłuchać zanim kupisz.  

Teoretyków też nie słuchaj :) i "biegłych znawców" którzy to kupili sobie np. sprzęt warty ponad 10, 20, 30  tys. i już przez samo to zostali ekspertami :)

Według mnie BR08 to zajebiste kolumny (zresztą cała seria BOREA jest super udana) ale  to jest moje zdanie , nie koniecznie po odsłuchu muszą się Tobie podobać. ( w co wątpię, bo nie wiem co by się miało nie podobać).  Jak szukasz kolumn co naprawdę dobrze zagrają "prawie każdy" gatunek muzyki to je kupuj.

Jak mam ci określić dźwięk tych kolumn , fajny, super, zajebisty ?  :)  , ja nie jestem "biegły ekspert" co Ci wmówi, że to jest to czego szukasz. 

Każdy słyszy inaczej , raczej napisz, czego słuchasz, jak duży masz pokój gdzie będą grały ? BR08 na pewno nie sprawdzą się w małym pokoju ,  będą się "dusić" to kolumny co lubią grać głośno, i dlatego między innymi u mnie wygrały z ZENSOR 7,  a mam salon 35m . 

Myślę spokojnie nagłośnią 40m a nawet więcej. Co nie znaczy że cicho nie grają ładnie. BOREA dostały nagrody EISA nie bez powodu za najlepszy produkt 2020/2021

Edytowano przez KOZBI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci bardzo poważnie, że nie pamiętam, szukałem czegoś po google i wskoczył mi ten temat i zdecydowałem się napisać. Czy to jest zabronione, że pytasz w jakim celu?

Ten Onkyo, tak to typowa kinówka, ale gra według mnie bardzo fajnie w stereo co potwierdziły też niemieckie testy.  Dostał także nagrodę EISA

https://www.megamedia.pl/amplituner-av-onkyo-tx-sr608.php

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KOZBI napisał:

 Cześć ,

z Onkyo TX-SR608

Nie sugeruj się przede wszystkim określeniami o jakich piszesz, powinieneś koniecznie sam posłuchać zanim kupisz.  

Teoretyków też nie słuchaj :) i "biegłych znawców" którzy to kupili sobie np. sprzęt warty ponad 10, 20, 30  tys. i już przez samo to zostali ekspertami :)

Według mnie BR08 to zajebiste kolumny (zresztą cała seria BOREA jest super udana) ale  to jest moje zdanie , nie koniecznie po odsłuchu muszą się Tobie podobać. ( w co wątpię, bo nie wiem co by się miało nie podobać).  Jak szukasz kolumn co naprawdę dobrze zagrają "prawie każdy" gatunek muzyki to je kupuj.

Jak mam ci określić dźwięk tych kolumn , fajny, super, zajebisty ?  :)  , ja nie jestem "biegły ekspert" co Ci wmówi, że to jest to czego szukasz. 

Każdy słyszy inaczej , raczej napisz, czego słuchasz, jak duży masz pokój gdzie będą grały ? BR08 na pewno nie sprawdzą się w małym pokoju ,  będą się "dusić" to kolumny co lubią grać głośno, i dlatego między innymi u mnie wygrały z ZENSOR 7,  a mam salon 35m . 

Myślę spokojnie nagłośnią 40m a nawet więcej. Co nie znaczy że cicho nie grają ładnie. BOREA dostały nagrody EISA nie bez powodu za najlepszy produkt 2020/2021

No to musze je odpuścić bo moj pokuj ma 18 m2. Wiec może dla mnie BR07 zamiast BR08?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...