Skocz do zawartości

Fajny i niedrogi zestaw aktywnych kolumn Argon Audio Fenris A55 Mk2


Recommended Posts

Mieliśmy w tym tygodniu przyjemność posłuchać dłużej Argon Audio Fenris A55 Mk2, czyli niedrogiej pary kolumn aktywnych. Wyróżniają się one na pewno żywym, dynamicznym brzmieniem oraz czymś, czego bardzo wiele osób poszukuje — HDMI ARC do podłączenia telewizora. W kolumnach znajdziemy również przedwzmacniacz gramofonowy oraz wejście optyczne, czyli komplet, który starczy sporej części użytkowników.

Główne Cechy:

  • HDMI ARC do podłączenia telewizora
  • Bluetooth 5.0 z aptX HD i AAC
  • Wejścia cyfrowe obsługujące dźwięk w wysokiej rozdzielczości do 24 bitów/96 kHz
  • Wejście gramofonowe (MM)
  • Audiofilski, w pełni cyfrowy wzmacniacz klasy D o mocy 4x80W, wykorzystujący zaawansowany procesor DSP z aktywną zwrotnicą i zapewniający nieskazitelny dźwięk
  • Nietuzinkowe głośniki niskotonowe ze specjalnym dwuwarstwowym stożkiem i systemem silnika o ultraniskim poziomie zniekształceń

argon_audio_fenris_01.jpg

argon_audio_fenris_02.jpg

argon_audio_fenris_03.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Dnia 3.11.2023 o 17:23, Jan_Kowalski napisał:

Ja by te kolumny miały się do AUDO PRO A48?

Jan

Pojedynek mógłby być naprawdę wyrównany. Przewagą AudioPro będą funkcje sieciowe (Wifi-BT-Spotify-Tidal) oraz podłączenie do telewizora np. po HDMI.

Reszta, to będą odczucia w dźwięku :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Pojedynek mógłby być naprawdę wyrównany. Przewagą AudioPro będą funkcje sieciowe (Wifi-BT-Spotify-Tidal) oraz podłączenie do telewizora np. po HDMI.

Reszta, to będą odczucia w dźwięku :)

 

Miałem możliwość posłuchać kolum A48 na żywo, jak na tak małe głośniki , zrobiły na mnie wrażenie.

Może i nie trzeba sounbaru przy oglądaniu filmów ale przy cichszym słuchaniu muzyki chyba gdzieś tych basów brakuje . Wysokie tony dużo czyściej.

Na plus WiFi i wzmacniacz klasy D (też w A55).

Super by bylo posłuchac obu zestawów (AUDIO PRO A48 i Argon Audio Fenris A55)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jan_Kowalski napisał:

Miałem możliwość posłuchać kolum A48 na żywo, jak na tak małe głośniki , zrobiły na mnie wrażenie.

Może i nie trzeba sounbaru przy oglądaniu filmów ale przy cichszym słuchaniu muzyki chyba gdzieś tych basów brakuje . Wysokie tony dużo czyściej.

Na plus WiFi i wzmacniacz klasy D (też w A55).

Super by bylo posłuchac obu zestawów (AUDIO PRO A48 i Argon Audio Fenris A55)

W tej sytuacji, może i dobrym pomysłem byłoby wypożyczenie tego modelu od Nas i od kolegów aby w domowych warunkach podjąć ostateczną decyzję :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...