Skocz do zawartości

Dźwięk 5.1 z YouTube na SONY XR-83A90J


krzysiek735

Recommended Posts

Witam
Jakiś czas temu zakupiłem Oled Sony A90j i podłączyłem go do kina domowego Harman Kardon AVR255 przewodem optycznym bo Harman nie posiada ARC.
Wiem że optykiem nie prześlę DTS ale Dolby Digital jak najbardziej. Działa to np. na Netflixie czy Bravia Core ale na YouTube nie znajduję opcji włączenia w ustawieniach przy jakimkolwiek materiale.
Jest dużo materiału w DD 5.1 ale nic nie działa. Czy You Tube na dzień dzisiejszy w ogóle nadaje DD? Mam wersję Premium i też nie mogę włączyć na żadnym materiale 5.1 Ma ktoś jakieś doświadczenie? Może aplikacja w telewizorach Sony nie wspiera 5.1. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, krzysiek735 napisał:

Jest dużo materiału w DD 5.1 ale nic nie działa. Czy You Tube na dzień dzisiejszy w ogóle nadaje DD? Mam wersję Premium i też nie mogę włączyć na żadnym materiale 5.1 Ma ktoś jakieś doświadczenie? Może aplikacja w telewizorach Sony nie wspiera 5.1. 

Też mam Sony (Google TV), jest 5.1 z YT. Jak odpalisz klip wejdź w ustawienia jak poniżej i zaznacz haczyk.

maxresdefault.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj wszystkich możliwych kombinacji z wyj audio w TV i nic to nie zmienia. Oczywiście wył i wł Tv po każdym ustawieniu. Przywróciłem oryginalną wersję YouTube i również bez zmian. Dzisiaj nawet zaktualizował się system w Tv Sony i miałem nadzieję... ech, skończyły się pomysły. Każda inna aplikacja ma 5.1 tylko nie YouTube. Widzę że meny Youtuba masz po angielsku? U mnie jest polskie ale chyba to nie ma znaczenia. 

Dodam że testuje na kocie KOJOT PL z polską muzyką 5.1. Chętnie bym tego posłuchał w tym formacie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pełne HDMI eARC.

Ale... Przed chwilą sprawdziłem i...

Nie wiem od kiedy, ale znikła mi ikonka dźwięku 5.1 do wyboru w YT. Pewnie jakaś aktualizacja to zrobiła. Dźwięk wielokanałowy jednak włącza się automatycznie. Przy klipach stereo widzę na amplitunerze że jest 2.0, a jak włączam Kojota albo dema testujące wielokanałowość to na wyświetlaczu pojawia się surround i gra prawidłowo 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to delikatny młyn się zrobił z tym YouTubem... Mi na Harmanie powinno pisać Dolby Digital jak jest 5.1 a tak nie jest tylko z YouTuba, np z Netflixa czy nawet telewizji internetowej wszystko śmiga. Sądzę że to nie jest jednak kwestia połączenia Tv/Harman czy ustawienia wyjść bo by świrowało wszędzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z YouTube nie ma Dolby Digital tylko wielokanałowy PCM, raczej nie wyświetli Ci w tej sytuacji DD, powinieneś sprawdzić ile kanałów „wchodzi” do i „wychodzi” z amplitunera, ja przy 4-ro letnim Samsungu się poddałem - brak aktualizacji i kupiłem zewnętrzny box od Apple bo i tak korzystam z Apple Music. Teraz śmiga bez problemu. Wkurzające jest to że producenci szybko zapominają o tych co TV już kupili i nie kwapią się do aktualizacji. Chociaż akurat w Sony działało.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomek72 napisał:

Z YouTube nie ma Dolby Digital tylko wielokanałowy PCM

Konkretnie to jest AAC LC 5.1 (ClipGrab oryginal audio only -> MediaInfo) a więc nie PCM. Sprawdziłem kilka przykładów. Ale amplituner przyjmuje to jako Dolby Surround. (???)

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optyk przesyła dźwięk tylko w DD.  W TV Sony, żeby przesyłał dźwięk wielokanałowy do amplitunera kablem optycznym, należy zmienić Wyjście Dolby Digital Plus na Dolby Digital.

Kiedyś, jak miałem problemy z działaniem kanału zwrotnego eARC pomiędzy TV Sony HX9505 a amplitunerem Marantz SR 5015, dźwięk przesyłałem kablem optycznym. W DD dźwięk wielokanałowy był tylko na Netflixie, natomiast w YT i C+ Online tylko stereo. Co ciekawe amplituner dla tych wszystkich platform wykrywał format DD (oczywiście jak źródło dźwięku było w formacie wielokanałowym). Obecnie mam Arcama AVR 10 i sytuacja jest identyczna, jak w przypadku Marantza.

Wygląda na to, że część platform (większość ?) nie przesyła dźwięku 5.1 w DD. Przy połączeniu kablem HDMI dźwięk wielokanałowy w DD+ działa na wszystkich platformach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po dłuższej przerwie udało mi się rozwiązać problem braku dźwięku 5.1 YouTuba. Dzięki sugestiom Pana o pseudonimie Inżynier RD (za co bardzo dziękuję), zmusiłem mój nowy TV Sony żeby dogadywał się ze starym Harmanem. Zakupiłem takie o to cudo AK330 EKSTRAKTOR HDMI DO HDMI + AUDIO ARC TOSLINK i podłączyłem kablem HDMI 2.1 do HDMI ARC/EARC w TV i to wszystko (rzeba tylko zwrócić uwagę żeby taki ekstraktor nie miał wciskanego przycisku ARC bo będziecie musieli go naciskać przy każdym właczeniu TV żeby działało).Teraz TV myśli że ma nowoczesny sprzęt pod HDMI ARC i jakimś cudem puszcza dźwięk Dolby Digital przez optyka. W aplikacji YouTube również pojawiła się ikonka 5.1 do odhaczenia. Wszystkie dema Dolby DTS itp.i trailery filmów działają jak należy. Ucieszyłem się bo już mi chodziło po głowie żeby wymienić amplituner na nowszy, jednak wole tego uniknąć bo bardzo mi odpowiada brzmienie tego Harmana i z tego co gdzieś udało mi się posłuchać to dla mnie podobnie zabrzmiał Arcam AVR 5 (przepraszam audiofilów za profanację ale takie miałem odczucia) ale cena zaporowa. No może jeszcze Onkyo TX-NR7100 grało dynamicznie i przestrzennie, jednak to wszystko astronomiczne kwoty przy wartości starego Harmana. Może komuś pomogę tym postem w podobnym problemie. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...