Skocz do zawartości

Słuchawki przewodowe nauszne/wokółuszne do 200-300 zł.


Recommended Posts

Cześć,
Mam prośbę o pomoc wyborze słuchawek przewodowych do kwoty 200-300 zł. Używane będą z Iphonem 15 (posiada już port USB-C zamiast lightning), a jako, że sprzęt ten nie obsługuje dźwięku Lossless przez BT wybór padł na słuchawki przewodowe.
Zależy mi przede wszystkim na na jak najlepszym dźwięku i komforcie korzystania. Słucam metalu oraz cięższego rocka (z Apple Music, Tidal), słuchawki nie będą wykorzystywane do rozmów, wiec mikrofonu nie potrzebuję.
Wstępnie patrzyłem na Koss Porta Pro oraz tańsze modele Audio-Technica.  NIe znam się na parametrach itp, wybór padł na podstawie obejrzanych filmików na YouTube.
Czy możecie mi pomóc w tym temacie?
I przy okazji drugie pytanie. Spotkałem się podczas oglądania filmików z takim urządzeniem jak Dragonfly (np. black). Czy jego zakup i podłączenie spowoduje znaczne polepszenie jakości dźwięku po podłączeniu do iPhona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Faktycznie, Audio Technica robi dłuższe kable dla swoich klientów, ale mimo to posłuchaj sobie modelu AVC 400

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-ava400.html

Są wygodne, komfortowe, lekkie. Sądzę, że też ich charakter dźwięku mógłby Ci się spodobać. Zapraszamy w każdym razie na prezentację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2023 o 22:34, darek.s74 napisał:

Dzięki za odpowiedź. A jakbym zwiększył budżet o ok. 100,00 to lepszym wyborem dla mnie byłby model ATH-M20xBT? Z tego co czytam można używać ich zarówno bezprzewodowo jak i po kablu 

A-T M20XBT byłyby zdecydowanie lepszym wyborem. Nie wspominając już o możliwości podłączenia przewodu. 

W aktualnej cenie 349 zł, nie sposób dostać jest studyjnej precyzji czy też dobrej selekcji tego dźwięku. Jeśli masz czas, to zapraszamy Cię na odsłuchy ;)

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-bezprzewodowe/sluchawki-audio-technica-ath-m20xbt.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduję na ten model ATX-M20BT, tylko mam ostatnie pytanie. Czy jak podłączę je przewodowo za pomocą przejściówki Apple do IPhona to otrzymam zauważalnie lepszy dźwięk niż przy połączeniu Bluetooth (słuchając z Apple Music)? Pytam bo zastanawiam się czy jest sens kupować taką przejściówkę 

Edytowano przez darek.s74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie przez przejściówkę może nie dać efektu poprawy dźwięku względem BT. Trzeba by pewnie sięgnąć po jakiegoś dongle DAC. Skoro już masz wejście USB-C to powinno być znacznie większe pole manewru przy wyborze. Ale też pewnie dobry efekt osiągniesz dopiero przy budżecie na poziomie $100+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2023 o 22:01, darek.s74 napisał:

Chyba się zdecyduję na ten model ATX-M20BT, tylko mam ostatnie pytanie. Czy jak podłączę je przewodowo za pomocą przejściówki Apple do IPhona to otrzymam zauważalnie lepszy dźwięk niż przy połączeniu Bluetooth (słuchając z Apple Music)? Pytam bo zastanawiam się czy jest sens kupować taką przejściówkę 

W tej sytuacji pomyśl w przyszłości o jakimś nie drogim DAC/Wzmacniaczu (2w1) do tego modelu Audio Technica.

Polecam Ci zerknąć na uznany produkt Audioquest Dragonfly BLACK - obejrzyj sobie filmik poniżej, to może radykalnie wszystko zmienić :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...