Skocz do zawartości

Poszukiwany zestaw kolumn 5.0 pod Arcam AVR10


MASX

Recommended Posts

Moje pomieszczenie jest dość małe ok 18m, z czego powierzchnia na której mam rozstawione kolumny to 3,4 (front) x2,4m. Za plecami kuchnia.
Wspomniany AVR10 zostaje.
Myślę nad podstawkami MA Gold lub Elac Vela, rozważę też małe podłogówki.
Sub SVS SB2000pro i sufitowe Focal dome flax sat zostają.
Co byście zaproponowali w podobnym lub nieco większym budżecie do odsłuchania?
Warunek konieczny to białe kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaki zestaw masz obecnie? Czego najbardziej Ci w nim brakuje?

Na pewno bardzo ciekawą opcją na KD mogą być Vienna Acoustics Haydn SE Signature + Theatro Grand lub Maestro Grand. O samej marce i ich brzmieniu opowiadamy w tym filmie. W dużym skrócie to fajne i bardzo przestrzenne podstawki, których zdecydowanie warto posłuchać w kontrze do Monitor Audio Gold 100. Zwłaszcza że obecnie są w naprawdę bardzo dobrej cenie :) 

Sprawdziłbym również zestaw o innym brzmieniu, oparty o Dali Rubicon 2 + Rubicon Vokal. Kolejnymi opcjami są:
Amphion Argon3S + Amphion Argon1 + Amphion Argon5C
KEF R3 Meta lub R5 Meta, a jako centralny R2 Meta

W tym budżecie znajduje się sporo opcji, więc powinno być Ci łatwo znaleźć coś pod swój gust. W razie czego zapraszamy do kontaktu, na odsłuchy, a także indywidualne wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie MA Silver 500/c350/50 6G. W kinie nie brakuje mi niczego. W stereo przy wyższym poziomie głośności przeszkadza mi lekko za ostra góra i czasami potrafią przydudnić, co dopiero od niedawna zaczęło mi przeszkadzać. Dla tego zacząłem myśleć nad fajniejszym podstawkami. Ogólnie granie Monitor Audio mi odpowiada i pomyślałem żeby przeskoczyć oczko wyżej. Do tego Silver ma świetny dla mnie centralny, myśle że z golda też powiniennem być zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz w takim razie Monitory.

Odpadnie kwestia dudnienia. Na 18 metrów i takiej amplifikacji wystarczy monitor.

Moim zdaniem zmiana na Gold 100 da dobry rezultat.

Rubicon też powinien Cie zainteresować.

Z ELACa uważam że Carina jako lżej grająca może być ciekawsza.

Albo pośrednie solano.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubakk napisał:

AVR10 nie ma DL ? Przecież odpowiednie ustawienie DL wszystko załatwia. Jak chcesz wykop weź focale , ustaw sobie filtry StormAudio , EOT

 

DL dużo daje ale nie załatwi wszystkiego. Białe Focale to zaczynają się od Kanty, która moim zdaniem nie jest warta tych pieniędzy. Z kolei Sopra to już kompletnie nie mój budżet.

Ogólnie ta chęć wymiany obecnego sprzętu nie jest podyktowana niezadowoleniem z obecnego a bardziej chęcią zmiany na coś innego.

Właśnie wróciłem z Poznania, gdzie miałem coś do załatwienia i wystarczyło czasu na zajechanie do Topa. Na nic się nie umawiałem, po za tym byłem z psem więc wpadłem tylko rzucić okiem. Były Vele 403 i 407 obie czarne. Wiem, że wygląd nie gra ale... odpuszczę sobie ; ) Nawet moja partnerka, która zaakceptowała Silver 500 w tak małym pomieszczeniu, a jak powiedziałem, że drugi sub by był ok to stwierdziła "przynajmniej będzie symetrycznie", powiedziała zdecydowanie "zapomnij" : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2023 o 15:36, MASX napisał:

Przemyśle temat i postaram się załatwić goldy. 
Mam tylko obawy że po Silver 500 zabraknie mi tego wykopu i że goldy będą za grzeczne w kinie.

No nie. Owszem będzie łagodniej. Ale usłyszysz więcej innego pasma.

Dnia 4.10.2023 o 17:13, Kubakk napisał:

AVR10 nie ma DL ? Przecież odpowiednie ustawienie DL wszystko załatwia. Jak chcesz wykop weź focale , ustaw sobie filtry StormAudio , EOT

 

właśnie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...