Skocz do zawartości

kolumny podstawkowe do Arcam


Krzysztof Kretkowski

Recommended Posts

4 godziny temu, tomek72 napisał:

Czy aby nie przesadzacie 😉 nie żebym twierdził że kable nic nie wnoszą ... ale 😂 można dojść do wniosku że są najbardziej wpływowym elementem zestawu.

 

Kabel jest elementem szlifującym zestaw, nie wpłynie w system jak zmiana kolumn czy wzmacniacza. Jak będziesz kiedyś chciał, to daj znać, pożyczymy Ci jakąś parę, sprawdzisz sobie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ponownie - trochę to trwało ale się udało - otóż mam już KEFy Q350 i powiem szczerze , jestem w szoku.Grają mega super,różnica jest tak duża w porównaniu z tym na czym słuchałem wcześniej. Dlatego baaardzo chciałem Wam wszystkim podziękować - jestem na prawdę bardzo zadowolony,w zasadzie z Arcamem jest to idealny duet - wprawdzie obawiałem się że z basem będzie krucho , ale nic bardziej mylnego - kolumny schodzą nisko ,bas jest piękny, okrągły głęboki bardzo zaskakująco czytelny

Udało mi się zrealizować plan polegający na bardzo fajnym stereo - teraz chciałbym Was poprosić o pomoc w realizacji drugiego planu , wprawdzie wiem że jest osobny dział temu poświęcony na tym szacownym forum , ale Wasza wiedza jest ogromna i może uda mi się z Waszą pomocą go zrealizować

do meritum - w tej chwili sytuacja jest taka: zestaw stereo to Arcam delta 290 + KEF q350 (kabelki to Melodika Purple Rain - do niego podłączony jest gramofon, telewizor  poprzez HDMI- konwerter DAC FiiO D03K Taishan , PC  poprzez kartę dżwiękową zewnętrzną Behringer u-phoria 404 i odtwarzacz CD  i magnetowid stereo-gra to nieziemsko ze wszystkich źródeł ,ale bardzo chciałem mieć drugi system ,który będzie wykorzystywany tylko do filmów odtwarzanych z blu-ray ewent do gier - i teraz tak -  mam zestaw kolumn KEFa Q55 (dwa fronty centralny i ssurroundy - dostałem w spadku :) całkiem nieźle grają , chociaż do q350 to przepaść , hmm no w każdym razie grają inaczej) i baaardzo stary,wręcz muzealny i już niedomagający  ampli Onkyo TX-DS555 -dlatego proszę o poradę zależy mi na dobrym amplitunerze ,który będzie miał dobry stosunek jakości dżwięku 5.1 do tych kolumienek i nie zależy mi na internetowych możliwościach ampli bo mam to wszystko w tv lub nvidii ,ale zależy mi na dobrym dźwięku 5.1 no i złączach hdmi (chociaż teraz jest podłączony optykiem i też nie jest źle) - tylko że blu-ray jest podłączony najpierw do tv a ampli przez optyka do tv)

 

Jaki amplituner by to tego wszystkiego pasował? może być to sprzęt używany (chociaż podobno niektóre amplitunery onkyo są awaryjne) najbardziej zależy mi na dobrym 5.1 bo stereo ba suuuper - bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc i będę wdzięczny za każdą poradę

 

Jako ciekawostkę dodam - że za pomocą starego onkyo i arcama - oraz dwóch zestawów kolumn i wykorzystując żródło  tv (spotify , ) powstała możliwość tzw bi ampingu - i regulując volumem jednego bądź drugiego wzmacniacza mogę mixować brzmienia obu zestawów kolumn - bardzo ciekawe doznania dżwiękowe. (korci mnie jeszcze aby spróbować możliwość ,którą daje arcam , otóż ma on wyjścia na 2 pary kolumn z przełącznikiem (SP1 - SP2) i podłączyć go pod kolumny od kina (tylko fronty )- tylko nie wiem czy to nie spowoduje jakiś uszkodzeń wzmacniacza lub kolumn.

pozdrawiam

Krzysiek

Edytowano przez Krzysztof Kretkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowany)

Witam ponownie - ciągle poszukuję ampli do drugiego systemu który w domu buduję - mianowicie mam już fajne stereo oparte na Arcam delta 290 + KEFy q350 - mam też zestaw kolumn do KD kef (fronty Q55.2 . centralny Q 95c oraz surroundy Q85 s) mam też jakiś stary sub aktywny philipsa 968 - chciałbym kupić jakiś fajny ampli (uzywany) do 1000 - 1500 zł który zrobi mi fajne kino. w następnej kolejności bedzie potrzebny zapewne jakiś pasujący do tego sub.

Czy np Denon AVR-X1500H byłby dobry?? ( chociaż to 7,2 ) hmmm

 

Bardzo dziękuję za podpowiedzi

Krzysiek

Edytowano przez Krzysztof Kretkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...