Skocz do zawartości

Sluchawki, wzmacniacze sluchawkowe, kable i ...


Recommended Posts

Witam. 

Pomyslalem, ze taki temat moze miec racje bytu. Jak np. sluchamy oczami czyli design w audio, ktory jest dosc czesto przez nas odwiedzany.

Mozna tutaj pokazac czego sie uzywa, jakich marek, modeli, czy wymieniacie kable itp.

Zapraszam

 

Moj zestaw to :

Denon AH D9200

Wzmacniacz i DAC to Singxer SDA-2

Uzywam cxc od Cambridge

Kable od Forza AudioWorks - 3 metry XLR, model Noir 

20231014_204411.jpg

20231014_204430.jpg

20231014_204451.jpg

20231014_204510.jpg

20231014_204551.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artur Brol napisał:

Forza zostala mi po Focal Clear. Ten ich oryginalny kabel, byl tak sztywny, ze nie dalo sie z nim wiele zrobic.

Chcialem czegos bardziej przyjaznego i gietkiego. Na szczescie pasuje do Denonow. 

No i chyba był zakończony jackiem 6,3mm,  a FAW jest zbalansowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

I już po testach czy raczej po porównaniu.

Muzyka użyta to pop, muzyka klasyczna i filmowa, rock i metal.

Tak po trochu.

Może od wykonania tego klocka zacznę. Niewielki ale dość ciężki, czarny, przód ze szkła lub czegoś podobnego. Nie wiem co się z nim działo ale ten przedni panel był cały podrapany - czyli wrażliwy na zadrapania.

Podczas odsłuchu, po pierwsze było słychać lekkie buczenie w słuchawkach, gdy muzyka była wyłączona.

Głośność - gra naprawdę głośno, tak myślę że tutaj klasa A się kłania, lekkie przekrecenie gałki i wyraźny wzrost głośności. W porównaniu, by Singxer SDA2 zagrał głośniej trzeba ta gałkę trochę przekręcić.

Co do jakości brzmienia. 

Niestety różnicy w brzmieniu obu nie wykryłem. 

Choć wydaje mi się że Serenade delikatnie - czasem - bardziej otwarte i pełniejsze brzmienie prezentuje. Wydaje mi się. 🤔

Tak ogólnie bardzo przyjemnie sie go słuchało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur Brol napisał:

Ma ale niestety po kablu.

Chyba tylko z NAS  można. 

Czyli to nie taki 100 procentowy streamer. Musiałbyś na stronę Hifiman zerknąć. Nie testowałem tego więc nie mogę wiele powiedzieć.

Zbyt wiele tam nie piszą o streamingu, może być delikatnie mówiąc okrojony, a próbowałeś może go używać jako zewnetrzny DAC? 

Kupiłem audio gd r 27 full upgrade, miał mi służyć jako wzmacniacz słuchawkowy. 

Przez miesiąc, może dwa nawet go nie wpinałem do systemu, później bardziej z nudów niż ciekawości go podłączyłem i mnie zmiotło 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To opisalem w Wasze systemy jak i porównanie Holo Audio z moim Gato.

Tak krótko. Też myślałem że mnie Holo zmiecie przy takiej cenie, jednak nie, nie zmiotło. Raczej zrobiłem zdziwiona minę  - owszem różnica była wyraźna ale jak dla mnie to nie jest więcej warte niż spora część przetworników. Zerknij na Wasze systemy - to całkiem niedawno było.

Serenade i Gato - różnicy nie uslyszalem. Testowałem tak jak Holo, ale nie ma wyraźnej różnicy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowany)

Byłem dzisiaj porównywać moje Denony z Hifiman Arya Organic.

Jeśli chodzi o wyrazistość dźwięku czy raczej detaliczności, bas i jakość wokali, różnica jeśli była to bardzo niewielka.

Pozatym, Hifiman Arya Organic, reszta ich sluchawek pewnie też, jest baaardzo wygodna, prawie jej na głowie nie czuć. 

Przestrzenność dzwieku - tutaj o dziwo ta różnica jest niewielka, jednak na tyle duża że sprawia że można do kieszeni sięgnąć w poszukiwaniu portfela.

Dźwięk jest w tych słuchawkach jakby , lekki, odciążony, wolny. Pomimo to ten bas jest obecny, moze troszeczke lepiej kontrolowany(?) , wokale są przyjemne, wyraźne, choć przy głośnym słuchaniu słowa kończące się na "s" mogą trochę być irytujace.

Nie było to jednak tak bolesne jak zakladalem.

Byłbym zapomniał. Arya gra wyraźnie ciszej od Denona. 

Denona musialem troche sciszac.

Ale to pewnie wina otwartej obudowy Hifimana.

Słuchałem na oryginalnych kablach, z wtyczka 6.3.

Wzmacniacze słuchawkowego nie było, wiec podłączyli do Macintosh MA12000 i źródłem był streamer MolaMola.

Takie małe pudełko na półce. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

Denona musialem troche sciszac.

Ale to pewnie wina otwartej obudowy Hifimana.

Nie, to zasługa czego innego.

Zakładając takie wątki jak ten warto mieć chociaż elementarną wiedzę na temat słuchawek, a tutaj jak widać mocno Ci jej brakuje.

A wystarczyło porównać parametry obu słuchawek.

No cóż….

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Artur Brol napisał:

Tobie brakuje czegos innego.

 O widzisz, nawet nie masz pojęcia o czym napisałem.

Jesteś przykładem totalnego ignoranta za co byś się w audio nie chwycił.

Dokształć się trochę na temat słuchawek i skąd mogą wynikać różnice w głośności między jedną parą, a drugą pomijam już różnice brzmieniowe, bo tych raczej od ciebie nie wymagam.

Natomiast poruszając bądź co bądź dość fajny i całkiem poważny temat, choćby przez wzgląd na wartość jaką przedstawiają słuchawki o których piszesz i nie mówię tylko o wartości materialnej, ale sonicznej warto by mieć trochę szacunku do tematu jaki się porusza, do czytających też. 
Nie masz pojęcia skąd biorą się omawiane przez ciebie różnice, więc zamiast bezsensownie komentować, sprawdź , doczytaj, albo grzecznie zapytaj.

Twój ulubiony klakier otwarcie nie powie, że popełniłeś gluta…

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo przyjemnie sie sluchalo.

Czy to Hifiman HE1000 stealth, Audivina czy Sennheiser. Denon tez, nie odbiegal za bardzo jakoscia od pozostalych.

Wpierw na Feliks Audio a pod koniec na Violectric.

Źródło ADI i streamer Rose.

Co do szczegółowości,  czystości dźwięku, ilości basu czy jakości wokali, Denon się zbyt od pozostałych nie różni.

Audiviny słuchałem bardzo krótko, jednak, jeśli są różnice w dzwieku w porownaniu ze Stealth to tylko spowodowane rodzajem konstrukcji.

Sennheiser vs Hifiman, Niemiec jest chyba troche bardziej otwarty czy jaśniejszy - nie mam na myśli problemów z wysokimi tonami. Przestrzenność dzwieku raczej taka sama.

Wygląd, to każdy widzi.

Wygoda, to chyba jedyny punkt, przy rozpatrywaniu ktorego, trzeba przyznać że Denon zostaję w tyle.

Przestrzenność dzwieku, tutaj, choć  różnica jest nie wielka, o dziwo jest na tyle duża by ręką zaczęła sięgać po portfel. Zaczęła, zaznaczam 😏

Teraz o różnicach w dzwieku, bardziej wyraźnych.

Przy jednym utworze zespołu Queensryche,  glos był bardzo blisko słuchającego, to samo na Hifiman - już bardziej oddalone, jakby zespół odsunal się kilka lub kilkanaście metrów od słuchającego.

Możliwe ze to będzie obecne w innych utworach,  czy też tak wyrazne, nie wiem.

Można powiedzieć, że Hifimana słucha się jak hm .. kolumn?

Muzyka klasyczna czy ścieżki dźwiękowe z filmów nie brzmią już tak,   jakby wszystko bylo ściśnięte.

Można powiedzieć że odzyskały wolność, co jednak spowodowało że też się wszystko od słuchającego trochę oddaliło. Przynajmniej w utworach przeze mnie uzytych.

To, już może być czymś porzadanym lub nie do zaakceptowania.

Tutaj zależy kto co lubi.

To tyle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...