Skocz do zawartości

A-S1100 na Caspian M2 lub cos innego


PKej

Recommended Posts

Dnia 22.10.2023 o 10:10, Artur Brol napisał:

Moc tej zabawki to 2 x 250 watt i 2 x 500 watt ( 8 i 4 oHm)

Niski pobór energii bo to klasa D.

No to nie ma 250W x2 :)

Skoro niski pobór energii :)

Dnia 23.10.2023 o 06:41, PKej napisał:

Z pewnoscia bedzie to musialo byc cos z precyzyjna regulacja glosnosci przy niskich poziomach.

 

A to był wygrzany model?

Bo ja Caspiana miałem prywatnie. Model 10 letni? Z tym programowalnym pilotem. Podrzewaniem PRE, gaszeniem z pilota do stand by. I regulacja była bardzo dobra i grał miedzy 8 a 9 bardzo ladnie

15 godzin temu, Carmion napisał:

Witam, a jak wygląda sytuacja z awariami w Roksan Caspian M2 ? W internecie panuję opinia że psują się dość często. 

Pokaż mi te komentarze.

13 godzin temu, Carmion napisał:

Na reduktor szumu był w top 5 najgorszych wzmacniaczy. Co prawda pierwsza wersja. Ale też widziałem używki na aukcjach po "remoncie" także się zastanawiam jak to z nimi jest. 

Ale to była kompletnie inna konstrukcja. Zupełnie coś innego

Model M2 był kilka razy z rzędu najlepszym wzmacniaczem w europie. Idąc w drugą stronę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Artur Brol napisał:

Ok, chodzilo mi ze nizszy od AB lub A klasy.

Ma, ma 😏

Screenshot 2023-10-24 082621.jpg

Nie no oczywiście to taki sarkazm był.

Bo :)

Absolutnie się zgadzam że ma niższy pobór niż AB.

W domowych waunkahc będzie pobierał zapewne w okolicach 30W więc odda 2x13W.

Gdybyś chciał dojść do tych 250W to wówczas pobór wyniósł by pewnie 550 W. Nie boj się nie grozi Ci dojście do takiego poziomu :)

Ale spoko odnosiłem się tylko do wysokiej mocy i niskiego poboru. Takie zestawienie dwóch sprzecznych linijek obok siebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

A to był wygrzany model?

Bo ja Caspiana miałem prywatnie. Model 10 letni? Z tym programowalnym pilotem. Podrzewaniem PRE, gaszeniem z pilota do stand by. I regulacja była bardzo dobra i grał miedzy 8 a 9 bardzo ladnie

 

 

Wygrzanie? To jest wina zastosowanego potencjometru ktory bierze nierowno na poczatku skali glosnosci.

Ten ktorego ja sluchalem to byl chyba jeden z ostatnich bo byl z tym jajowatym pilotem ze strebrna obwodka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PKej napisał:

Wygrzanie? To jest wina zastosowanego potencjometru ktory bierze nierowno na poczatku skali glosnosci.

Ten ktorego ja sluchalem to byl chyba jeden z ostatnich bo byl z tym jajowatym pilotem ze strebrna obwodka.

Ten pilot jest już dobrych kilka lat.

Ale zastanawiam się bo to nie możliwe aby to był problem pilota. Czy zmieniano coś takę przy potencjometrze. Bo przy długim pilocie regulacja odbywała się bardzo precyzyjnie. A mam porownanie do innych sprzętów.

@Carmion podeślesz linka do tych komentarzy , chciałbym się zapoznać.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

@Carmion podeślesz linka do tych komentarzy , chciałbym się zapoznać.

 

Widziałem na nie jednej aukcji w Polsce i za granicą że np. Wzmacniacz jest po remoncie/serwisie. No i głównie na YouTube odcinek redukcji szumu ale to już zostało wyjaśnione że chodziło o starszy wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ten pilot jest już dobrych kilka lat.

Ale zastanawiam się bo to nie możliwe aby to był problem pilota. Czy zmieniano coś takę przy potencjometrze. Bo przy długim pilocie regulacja odbywała się bardzo precyzyjnie. A mam porownanie do innych sprzętów.

@Carmion podeślesz linka do tych komentarzy , chciałbym się zapoznać.

 

 

Ale ja nigdzie nie pisalem ze to wina pilota tylko potencjometru. Nie rozumiem dlaczego przeinaczasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Carmion napisał:

Widziałem na nie jednej aukcji w Polsce i za granicą że np. Wzmacniacz jest po remoncie/serwisie. No i głównie na YouTube odcinek redukcji szumu ale to już zostało wyjaśnione że chodziło o starszy wzmacniacz. 

No własnie bo tak rodzą się plotki.

A ja też sprzedając kilka wzmacniaczy w swoich aukcjach napisałem "po przeglądzie" bo wolałem je oddać pewne.

Przekręcić podczas czytania łatwo.

20 godzin temu, PKej napisał:

Ale ja nigdzie nie pisalem ze to wina pilota tylko potencjometru. Nie rozumiem dlaczego przeinaczasz.

he?

Przecież wyraźnie napisałem że "Czy zmieniono coś także przy potencjometrze". Gdyż chodza na razie plotki że model był zmieniany w czasie produkcji.

Zaznaczyłem byłem użytkownikiem tego modelu ze starszym pilotem i tam i na tamtym potencjometrze mogłem precyzyjnie ustalać głośność.

Nie rozumiem dlaczego przeinaczasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...