Skocz do zawartości

Pylon Pearl 25 + X1700H - jaki centralny i efektowne?


Grzesiek Karp

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w doborze kolumn centralnych i efektowych z oferty używanych do budowanego po kosztach kina domowego.

Komplet będzie używany w pomieszczeniu 30 m2, o nieregularnym kształcie ( L - ze słupem na środku), a satelity tylne będą przy samej kanapie na ścianie na wysokości uszu słuchaczy. Centralny będzie znajdował się pod TV w odległości 4m w linii prostej do kanapy .

Obecnie posiadam 2x Pylon Pearl 25 i w drodze amplituner Denon X1700h. Domyślam się że najlepszym wyborem będzie pozostała część zestawu Pylona, jednak z uwagi na bardzo mała dostępność na rynku wtórnym szukam alternatyw. Czy może ktoś podpowiedzieć markę, model, coś co zagra podobnie / odpowiednio w sposób pasujący do Pylon Pearl 25 i amplitunera ?

Zwłaszcza mając na uwadze jak najwiekszą "kompaktowość" tylnych kolumn. 

Użytkowanie 50 % radio, Spotify, YouTube 50 filmy seriale VOD.

Wstępnie zastanawiam się nad głośnikami od zestawu Indiana Line Nota.

Screenshot_2023-10-17-12-19-56-54_e307a3f9df9f380ebaf106e1dc980bb6.jpg

Edytowano przez Grzesiek Karp
Brak..informacja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, też tak myślałem - na centralny jestem praktycznie w 109 procentach zdecydowany. Będę się kontaktował. 

A jak kwestia SR ? 

 

I ewentualnie z jakimi kwotami wiązało by się dołożenie subwoofera do tego zestawu ? Zupełnie nie wiem w którym kierunku patrzeć. Posiadałem kiedyś Taga Harmony TSW 90 i nie podobał mi się zbyt mocno dudnił.. z 2 strony to co robi subwoofer od Sonos - wersja mini - to miazga. Ładny bass zero dudnienia, wibracji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Grzesiek Karp napisał:

Dzięki za odpowiedź, też tak myślałem - na centralny jestem praktycznie w 109 procentach zdecydowany. Będę się kontaktował. 

A jak kwestia SR ? 

 

I ewentualnie z jakimi kwotami wiązało by się dołożenie subwoofera do tego zestawu ? Zupełnie nie wiem w którym kierunku patrzeć. Posiadałem kiedyś Taga Harmony TSW 90 i nie podobał mi się zbyt mocno dudnił.. z 2 strony to co robi subwoofer od Sonos - wersja mini - to miazga. Ładny bass zero dudnienia, wibracji. 

W kwestii SR możesz spokojnie brać Pylon Pearl Monitor, a taniej coś pokroju Wilson Raptor Mini też przyzwoicie się sprawdzi. Wolałbym dołożyć do suba niż do surroundów :) W tej kwestii stricte do kina warto zainteresować się Magnat Alpha RS12, Heco Aurora Sub 30A, Klipsch SPL-120. To fajne, uniwersalne opcje. Jeśli planujesz też używać suba do muzyki, to poszedłbym w stronę SVS SB-1000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

W kwestii SR możesz spokojnie brać Pylon Pearl Monitor, a taniej coś pokroju Wilson Raptor Mini też przyzwoicie się sprawdzi. Wolałbym dołożyć do suba niż do surroundów :) W tej kwestii stricte do kina warto zainteresować się Magnat Alpha RS12, Heco Aurora Sub 30A, Klipsch SPL-120. To fajne, uniwersalne opcje. Jeśli planujesz też używać suba do muzyki, to poszedłbym w stronę SVS SB-1000.

Pewnie troszkę dla Was "niestety" ale trafiłem używanego Pylon Pearl Central w rozsądnej kwocie, szukam jeszcze satelit budżetowo, (mam na oku już jakieś wilsony) i zostaje kwestia subwoofera, na pewno chciałbym coś uniwersalnego co zagra czasem w muzyce, chociaż nie oczekuje jakiegoś trzęsienia oknami.

 

Z uwagi na to poczekam na cały zestaw aż dotrze do mnie i będę decydował czy w ogóle go potrzebuje :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2023 o 10:57, Grzesiek Karp napisał:

Pewnie troszkę dla Was "niestety" ale trafiłem używanego Pylon Pearl Central w rozsądnej kwocie, szukam jeszcze satelit budżetowo, (mam na oku już jakieś wilsony) i zostaje kwestia subwoofera, na pewno chciałbym coś uniwersalnego co zagra czasem w muzyce, chociaż nie oczekuje jakiegoś trzęsienia oknami.

 

Z uwagi na to poczekam na cały zestaw aż dotrze do mnie i będę decydował czy w ogóle go potrzebuje :)

 

Mam fronty Pylon Pearl i są super, chwilę miałem bez suba i zapewniam Cię, okłamywałem się :D koniecznie musi być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...