Skocz do zawartości

Denon AVC-X4800H i co dalej. Focal Aria / Polk Audio Reserve / Elac Vela / Elac Carina / SVS / Rel / Adam Audio / Focal Shape ?


amicom

Recommended Posts

Witam Serdecznie wyjadaczy, doradzaczy oraz sprzedawaczy :)

Mając dużą chęć zmiany zacząłem od wzmacniacza Denon AVC-X4800H, który jest teraz podłączony do starych głośników Jamo S606.. plus sub z tej parafi. tez Jamo
Jakoś troszkę to lepiej gra niż poprzednia konfiguracja z  Pioneer'em VSX 818.. no ale wypadałoby zrobić kolejny krok.\
Salon z aneksem kuchennym ma ok 33 m2.. więc trochę kubatury do wypełnienia.

Słuchałem Klipschy RP-8000F II, Focali Aria 926 i Polk'ów R700.. hmm, chyba najbardziej podpadły mi Arie, ale Polki też dawały radę.
Ostatnio widzę fajne ceny na Elac'i, można wyszarpać Velę 407 w dobrych pieniądzach. szkoda że reszta z tej parafii już odstaje nieco żeby komplet zamknąć w dobrej cenie.
Nie słuchałem Elac'ów jeszcze ale dużo dobrego poczytałem, mają tzw potencjał prasowy. 
Zastanawiam się nad konfiguracją ELAC Vela 407 na przody, a resztę wypełnić ELAC Carina 243 i Elac Carina central, ze względu na cenę, nie powinno byc źle, co myślicie?

Mam gdzieś w koszyku komplet Focali 948, 906 i centralny w dobrych pieniądzach.. i to też nie jest do pogardzenia
Raczej nie planuję robić Atmosów.. nie chce mi się już dodawać więcej kabli.. 

Co do subwoofer'ów to rozważam: SVS-SB 2000 (ciągle dostępny), SVS SB-2000Pro (chodź niechętnie ze względu na cenę), Rel'a ht 1205 mkii (też można dorwać poniżej 4k PLN)

Na drugim biegunie są monitory studyjne typu Adam Audio i Focal Shape, które hmmm, mogłyby dać ciekawą odskocznię i złamać pewien konwenans tworzenia kina domowego i zestawu stereo w jednym. Oczywiście wtedy Denon ograniczałby się do wyprowadzenia tylko sygnału liniowego.. ale może, chętnie posłucham komentarzy w tym temacie?? 

Aha, zdecydowanie nie zamierzam już inwestować we wzmacniacze stereo... Denon musi wystarczyć.


Oczywiście chętnie przygarnę oferty firm, które się tym zajmują :)  

Zapraszam do dyskusji i liczę na ożywienie tematu.

Pozdrawiam
Sebastian


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wiesz, ale Denon i Polk to jedno korpo. Z dużym prawdopodobieństwem Denon i Polk będą najlepiej ze sobą zestrojone. Do tego R700 to kawał, fajnej kolumny z certyfikatami Hi-Res i IMAX Enchanced. Co nie zmienia faktu Focale powinny być o wiele lepsze. Jak bardziej filmy to chyba lepiej wziąć SVS PB - otwarty. SB to zamknięty subwoofer. Widzę, że też jesteś ofiarą zakupu Jamo S606 sprzed lat ;].  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, emigrant napisał:

Nie wiem, czy wiesz, ale Denon i Polk to jedno korpo. Z dużym prawdopodobieństwem Denon i Polk będą najlepiej ze sobą zestrojone. Do tego R700 to kawał, fajnej kolumny z certyfikatami Hi-Res i IMAX Enchanced. Co nie zmienia faktu Focale powinny być o wiele lepsze. Jak bardziej filmy to chyba lepiej wziąć SVS PB - otwarty. SB to zamknięty subwoofer. Widzę, że też jesteś ofiarą zakupu Jamo S606 sprzed lat ;].  

Wcale nie czuję się ofiarą, wręcz przeciwnie, wtedy kiedy to kupowałem to było max. na co mnie było stać :), i do tej pory gra :) btw. nawet teraz rozważałem zrobić upgrade tych kolumn poprzez wymianę głośników i zwrotnic, Wilk Audio się tym zajmuje.. pytanie czy to ma sens, chodź jednej rzeczy tym kolumnom nie można odebrać, te paczki wyglądają naprawdę ładnie nawet teraz w wiśniowym kolorze drewna... no w każdym razie jakiś fornir, czy co to tam jest.

Polki powiadasz... no 1 pkt dla Polków. 
SVS PB odpada, za duże bydle, jedną pralkę i i jedną suszarkę już mam, poprzestanę na zamkniętej obudowie i będę się łudził z poczucia bycia słuchaczem stereo czasem :) 
Ale bardzo deceniam rekomendację :)
SVS 1... Rel 0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy nie masz w Jamo zamienionej polaryzacji głośnia basowego. Dolna sekcja kolumny. W większości Jamo 606 tak było. Jak wciąga membranę głośnika basowego do środka to jest źle. Trzeba zamienić plus z minusem. Sprawdzić to możesz bateryjką 9V. 

Polk też ma fajny centralny R400 także z certyfikatami Hi-Res i IMAX Enchanced. Idealny pod R700. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale w KD najważniejszy to centralny głośnik. Tutaj dużo się dzieje.... Na tył R100. 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emigrant napisał:

Sprawdź, czy nie masz w Jamo zamienionej polaryzacji głośnia basowego. Dolna sekcja kolumny. W większości Jamo 606 tak było. Jak wciąga membranę głośnika basowego do środka to jest źle. Trzeba zamienić plus z minusem. Sprawdzić to możesz bateryjką 9V. 

Polk też ma fajny centralny R400 także z certyfikatami Hi-Res i IMAX Enchanced. Idealny pod R700. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale w KD najważniejszy to centralny głośnik. Tutaj dużo się dzieje.... Na tył R100. 

Cos w tym jest, jak robilem kalibrację Audyssey to wlasnie wzmacniacz czepil sie niezgodności fazy na jednym glosniku, myslalem ze to blad i zrobilem to powtornie, ale potem zignorowalem, chyba jeszcze raz zrobie i zamienie polaryzację, bo teraz nie pamiętam, ktory to byl glosnik.

Btw, w ktorą strone masz/miales ustawione niskotonowe do wewnatrz czy na zewnatrz.. 

U mnie mam dosc blisko sciane po lewej stronie dlatego zrobilem do wewnatrz.

mowisz ze wystarcza na tyl 100 tki, ale w kompletach jak sie uda znalezc dobra cene sa przewaznie 200 tki.. chyba będzie lepiej.

Czekam jeszcze na Focale, jak mi zrealizuja zamowienie to bedzie francusko, jak nie to będę polowal na Polki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci Jamo aktualnie grają w przeciwfazie. Kup baterię 9V i sprawdzć głośniki basowe w obu kolumnach. Inaczej tego nie sprawdzisz. Plus do plusa, minus do minusa w dolnych zaciskach kolumny i jak wciąga membranę to jest źle a jak wypycha to jest dobrze. U mnie w obu kolumnach było źle jak u większości właścicieli Jamo 606. Niestety w fabryce chińskie rączki pomyliły plus z minusem... Ogólnie Jamo 606 to jedna wielka pomyłka.

Testowałem basowym na zew. i do wew. U mnie nic się nie sprawdziło, bo basowy prawie w ogóle nie gra na Onkyo 606. Nawet jak są już poprawnie poplaryzacje. Niedługo kupuję Denona X2800H i  15 letni Onkyo 606 idzie na emeryturę. Denon, bo w przyszłości wymiana Jamo na Polk R600. U mnie za mały pokój 15-16 m^2 na R700. 

Jak najbardziej R200 mogą być na tył, ale to już chyba dość spore kolumny podstawkowe bardziej na fronty może. Fakt, R100 tak jakoś nie pasuje do R700 i R400. 

Dziś kolega był na AudioVideoShow na Narodowym. Według niego najlepiej grają Focale, ale te za 200 tys. złotych :). Ogólnie Focal to raczej trochę inna liga niż Polk. Focal po prostu może zagrać lepiej niż Polk. Tylko pytanie jak taki Focal zgra się z Denonem. Do Focala to bym bardziej widział Arcama. 

 

IMG_0043.jpg.539b63dca312992054ee9b6ab67f2b5b.jpg

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateryjke mam, postaram sie sprawdzic na dniach, ale cos w tym jest ze ten basowy glosnik to raczej nie gra, teraz Denonem wymusilem sobie dzwiek z suba zeby uzupelnil bas i jest oczywiście lepiej.. chodz do lepszych glosnikow jest przepaść.. btw kiedys handlowalem sprzetem audio, mialem możliwość posluchac sobie dobrych glosnikow B&W Nautiliusow klasy 801 to bylo coś, ale to już historia. Nie moja polka.

Ciagle intrygują mnie te Elac'i teraz jest jakies zejscie cenowe teraz, moze warto pomyslec. Polki wygladaja dosc przecietnie, wielki paczki. Elaci sa naprawdę ladnie wykonczone. W gruncie rzeczy to tez ma znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info od kumpla co był na tym AudioVideoShow. Na stanowisku Denona był flagowiec AH1 i wpięte do niego Polk R700. Grało to źle. Takie jakieś dziwne skrzeczenie jak gość puścił film. Za mało wyraźna góra i skrzeczenie w środku. Wiadomo, to subiektywne odczucia i specyficzne warunki.

Najlepiej grała Emotiva. Szczęka opada. 

ten ampli MR1 - https://sklep.soundclub.pl/pl/products/kino-domowe/amplitunery/emotiva-basx-mr1-amplituner-kina-domowego-1054.html  z tego co widać toroidalny trafo...

te kolumny - https://sklep.soundclub.pl/pl/products/glosniki/podlogowe/emotiva-airmotiv-t3-1011.html

Fotka kumpla na stoisku Emotiva. 

8e63d010e931c8d4391ad1e192b9c93045464a653519af5435b797c56ed65423.jpg.cb0295ab647d9214fbede8bfaf644d1a.jpg

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś drugi dzień tego Audio Video Show w Wawie. Kolega zdaje mi relacje. Może to będzie Tobie @amicomcenne info przy wyborze kolumn, bo jest na stanowisku z zestawem audio borresen, aavik za ponad 5 mln złotych. Nie będę pisać tego własnymi słowami tylko poleci cytat kumpla.

Cytat

jestem na zestawie za ponad 5 mln, stereo audiofilskie, i jest założyciel denmark audio Group i mówi te płaskie tweetery są szybkie i dużo lepsze od kopułkowych tak jak Ci wczoraj mówiłem tu o to chodzi hehe i temu też emotiva gra tak zajebiscie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to ja zdecydowanie wolał bym Vele aczkolwiek nie wiem czy one przy kinie fajnie sięsprawdza. To jednak takie kolumny pod stereo. W kinie sa grzeczne.

Polk da więcej emocji. Pomyślał bym jeszcze o Monitor audio Silver czy to 300 czy 500 i FX na tył.

Co do suba ja wolę brzmienie REL 1205 ale  SVS 2000 też fajna konstrukcja.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr, bardzo mocno rozważałem Monitory Audio Silver 500.. ale ich cena i reszty głośników sprowadziła mnie znowu na ziemię. Polki, Focale i nawet teraz Elac'i są dostępne jednak w niższych cenach teraz, ale bardzo mnie cieszy punkt od Ciebie dla REL'a, tutaj znowu cena jest bardziej atrakcyjna.
Poczytałem i obejrzałem recenzje bardzo unikatowej marki Arendal, rzekomo firma norweska, ale produkcja chińska.

Ich subwoofer Arendal 1961 1S wygląda bardzo ciekawie, trochę mnie martwi fakt skierowania głośnika w bok, niby nie powinno mieć to znaczenia, ale z przodu obok szafki i głośników podłogowych będę miał już dość ciasno, co nie znaczy że nie mogę trochę zmienić tych ustawień.

tutaj link: 
https://arendalsound.com/product/1961-subwoofer-1s/
recenzja:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, napisz do nas - przygotujemy Ci atrakcyjną wycenę na Arie (chociaż 906 już chyba nie mamy i nie będziemy mieć) oraz Polki, ale warto też rozważyć wspomniane Monitor Audio. Co do suba, to zależy, ile muzyki będziesz słuchał. Na pewno REL HT1205 jest najbardziej uniwersalny. 

Chętnie przytulę atrakcyjną ofertę :) ale pod tym kontem jestem dość wymagający... mam internet ;)
Focal Aria 948, 906, center (kolor Black HGL albo Prime Walnut)
Polk audio Reserve R700/200/400/900, ale do rozwazenia tez R100/R300 (kolor czarny albo orzechowy)
Monitor Audio Silver 500/50/C250 (czarny raczej)
Elac Vela 407, ale równiez interesuje mnie seria Solano i Carina, w sumie Carina najbardziej mi się podoba wizualnie, też czarny raczej chodz Vela wygląda ładnie w orzechowym, czy jaki on tam jest

Sub Rel HT1205 MK2, SVS SB2000 Pro
 

Mozecie mi wyslac meila na priva albo bezpośrednio [ amicomreg(znaczek)gmail.com ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, emigrant napisał:

Gdzieś mi się przewinęła informacja jak ktoś rozebrał Monitor Audio a w środku chińska tandeta. Tylko nie pamiętam która seria o ile to ma znaczenie...

problem w tym, że to niestety dotyczy większości firm i głośników.

Polecam stronę:

gr-research.com

niestety mam taką świadomość.

Najchętniej zrobiłbym sobie sam głośniki, ale nie mam na to czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega co łazi na te zloty audio i był te 3 dni na tym Show w Wawie to zawsze mu się podoba Focal. To po prostu gra świetnie. Tutaj chyba nie ma lipy z jakością wszystkiego.  Najlepiej to na żywo zrobić odsłuchy. Ja bym do Denon X4800H nie brał kolumn 2, czy 2,5 drożonych(w ogóle co to za dziwadło?). Tylko i wyłącznie 3-drożne i wpiąć w bi-amp.

Jak masz budżet na Focal Aria 926, czy 948 to chyba nic lepszego nie trzeba. Trzeba brać pod uwagę, że kolumna nie tylko ma grać dobrze głośno, ale i cicho. Nie każde to potrafią. Jeszcze kwestia samego amp co potrafi.

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, emigrant napisał:

Kolega co łazi na te zloty audio i był te 3 dni na tym Show w Wawie to zawsze mu się podoba Focal. To po prostu gra świetnie. Tutaj chyba nie ma lipy z jakością wszystkiego.  Najlepiej to na żywo zrobić odsłuchy. Ja bym do Denon X4800H nie brał kolumn 2, czy 2,5 drożonych(w ogóle co to za dziwadło?). Tylko i wyłącznie 3-drożne i wpiąć w bi-amp.

Niestety, muszę Cię rozczarować Focal też...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, emigrant napisał:

No lipa trochę... :(. Polk to niestety Made in China. Wiadomo produkt chiński a wyprodukowany w Chinach to dwie różne kwestie. BTW, Twój X4800H to Made in Japan, czy Made in Vietnam? Niby X4800H to najniższy/najtańszy model, który już jest produkowany w Japonii.

made in Japan, to chyba dobrze :)

IMG20231025203815.jpg.0f904b0b8722b0fdf9280964f0f9a7b0.jpg

8 minut temu, emigrant napisał:

No lipa trochę... :(. Polk to niestety Made in China. Wiadomo produkt chiński a wyprodukowany w Chinach to dwie różne kwestie. BTW, Twój X4800H to Made in Japan, czy Made in Vietnam? Niby X4800H to najniższy/najtańszy model, który już jest produkowany w Japonii.

Dzięki Piotr, bardzo mocno rozważałem Monitory Audio Silver 500.. ale ich cena i reszty głośników sprowadziła mnie znowu na ziemię. Polki, Focale i nawet teraz Elac'i są dostępne jednak w niższych cenach teraz, ale bardzo mnie cieszy punkt od Ciebie dla REL'a, tutaj znowu cena jest bardziej atrakcyjna.
Poczytałem i obejrzałem recenzje bardzo unikatowej marki Arendal, rzekomo firma norweska, ale produkcja chińska.

Ich subwoofer Arendal 1961 1S wygląda bardzo ciekawie, trochę mnie martwi fakt skierowania głośnika w bok, niby nie powinno mieć to znaczenia, ale z przodu obok szafki i głośników podłogowych będę miał już dość ciasno, co nie znaczy że nie mogę trochę zmienić tych ustawień.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to ma jakąś wartość dodaną, ale fajnie mieć sprzęt Made in Japan. 

Oglądałeś to "Oh Jamo... Is this a Joke?!"? Hehe... ciekawie co by powiedział jakby na warsztat wziął nasze Jamo 606. Strach się bać. Nasze Jamo to pewnie mało co mają  wspólnego z kolumną - raczej wyrób kolumnopodobny ;]. Chcąc dobrze trzeba od razu kuriera z nowymi kolumnami przekierować do Wilka. Tylko on zrobi taką zwrotnicę, że będzie droższa od fabrycznej całej kolumny. Tak na poważnie trzeba iść na jakieś kompromisy i pogodzić się z tym, że w środku będzie chińsko. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...