Skocz do zawartości

Zintegrowany wzmacniacz + DAC/streamer + HDMI ARC


Afgi

Recommended Posts

Hej

zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza stereo. Słucham Spotify oraz chce to podłączyć pod TV

mam kolumny podłogowe Sonus Faber Grand Piano Home

Mysle o czymś jak Rotel A12 lub Hegel 95 lub Cambridge CXA61.

Do tego jakiś DAC ze streamingiem (Spotify Connect i AirPlay).

chcialbym aby DAC miał HDMI ARC, aby go podłączyć tak pod TV - aby dzieci i żona mogły sterować głośnością. 
 

licze na Wasze uwagi lub porady co do zmian. Problem mam głównie z tym DACiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC z zlączem HDMI to bardzo rzadka konstrukcja. Nie wiem czy taką znajdziesz.

Co do Twoich modeli wzmacniaczy to powiem szczerze. Moim zdaniem to są za słabe modele pod te kolumny. Pod kątem klasy i brzmienia.

Te sonusy grały mocno basowo. Tu trzeba to okełznać. CXA80 albo 81 byłby jednak lepszy. albo model 851A

Hegel całkiem ciekawy pomysł może jednak uzywany a wyższy model?

Rotel raczej nie moim zdaniem.

Ciekawie to zabrzmi także z wyższymi Cyrusami albo roksanem model K3.

Szczerze to polecał bym Ci model jednak używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedź.

Z tym HDMI Arc chyba raczej mi sie nie poszczęsci. Są faktycznie jakieś żadkie modele, chociarz jest też np nowy Marantz N40 - ma on 70W w 8 Ohmach. Ale ten model to juz all-in-one. 

Rotele maja bardzo dobre opinie. Mysle, że faktycznie raczej na poziomie A14 musiałbym zacząć. ma on moc podobną do CXA81, chyba około 80W.

Hegel jest dośc drogi, więc pewnie uzywany. 

Do powyzszej listy potrzebnych elementów, dodałbym jeszcze wyjscie na subwoofer, ale chyba już tu każdy ma. 

Zastanawiam sie także nad Rotel S14 - podobnie jak ten Marantz, to all-in-one. Nie ma HDMI.

Co myslicie o takim rozwiązaniu jak Marantz N40 lub Rotel S14? Czy przy słuchaiu Spotify lub Tidal takie rozwiazanie jest juz pełne, czy lepiej iść we wzmacniacz zintegrowany i jakis dobry DAC z streamerem

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jest kilka opcji z HDMI, ale nie ma ich dużo. Podstawowymi z nich są Audiolab 7000A (do niego musisz dokupić streamer, np. WiiM Pro), a także Cambridge Evo 75. Decydując się na jakikolwiek inny wzmacniacz, to warto rozważyć opcje z wejściem by-pass, jak Atoll IN100, czy Musical Fidelity M3si, a do tego NuPrime Omnia WR-2. To streamer ze wbudowanym przetwornikiem C/A, a także właśnie HDMI ARC. Ma też całkiem przyzwoity przedwzmacniacz, który jest konieczny do obsługi głośności z poziomu TV. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu, na odsłuchy i indywidualne wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już troche za dużo na słuchanie Spotify :)

A pomijając kwestię HDMI i skupiając sie tylko na jakości brzmienia (oczywiście ogólnie podchodząc do gustów muzycznych), to co byłoby lepsze, na przykładzie:

1. all-in-one - jak Rotel S14

2A. osobny - jak np. Rotel A14 + jakiś lepszy osobny DAC/streamer (np. Bluesound Note)

2B. osobny - jak np. Rotel A14 + jakiś tani/dobry osobny DAC/streamer (np. WiiM Pro)

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiiM Pro ma według mnie słabo brzmiącego DACa. Jak już to myśl o wersji Pro Plus, ale też raczej do odsłuchania wcześniej - ja nie słuchałem więc tu nie powiem niczego.

All-In-One to wygoda, ale jednak jakieś tam zamknięcie w systemie. Poza tym jak masz awarię to masz awarię całości, a nie jednego elementu.

Jak finanse pozwalają to system dzielony bo można żonglować elementami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupiłem sub-a jeszcze. To kupie na koncu - dobiore do wzmacniacza.

Teraz mam Marantza AV i napotykam szereg problemów:

  • AirPlay kiedy słucham radia - zrywa połączenie regualrnie po około 15 min
  • HDMI pod telewizor - jeżeli oglądam na platformie wbudowanej w telewizor (chrome na Sony), rozłacza mi dźwiek. Natomiast mam też podłaczony AppleTV pośrednio przez marantza i tam dzwięk działa. Nie wiem o co tu chodzi
  • Spotify connect działa bez zarzutu

Rotela słuchałem przez chwile, był to chyba A11 Tribute, na KEFach LS50. Brzmiało to wyśmienicie, ale zawsze dobrze jest mieć jakies porównanie od razu na miejscu. 

Kwestia dźwieku do telewizora przy sprzecie bez HDMI, to raczej nie bedzie problem - i tak trzeba bedzie przełączać na pilocie na wejscie optyczne. Spotify Connect i te inne - tu raczej nie spodziewam sie problemów. Bluetootha nie planuje używać. 

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No nie każdy ma wyjście na suba :/

To jeszcze coś dochodzi.

A jaki masz sub? Nie podłączysz go wysokopoziomowo?

A Tego Rotela słuchałes? Sprawdzałeś obsługę sieciową? Bo na przykład w Marantz a wiim to jest przepaść olbrzymia. Na korzyść tańszego Wiim.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2023 o 15:59, Afgi napisał:

nie kupiłem sub-a jeszcze. To kupie na koncu - dobiore do wzmacniacza.

Suba się dopiera do pomieszczenia nie do wzmacniacza.

Co najwyżej może byc kwestia odpowiednich złącz.

Twoje problemy z AVR to zapewne kwestia ustawień.

To posłuchaj zestawu w domu. Jesli czar nie pryśnie to znaczy że to jest ten zestaw dla Ciebie własnie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Suba się dopiera do pomieszczenia nie do wzmacniacza.

Co najwyżej może byc kwestia odpowiednich złącz.

Twoje problemy z AVR to zapewne kwestia ustawień.

To posłuchaj zestawu w domu. Jesli czar nie pryśnie to znaczy że to jest ten zestaw dla Ciebie własnie.

 

 

dzieki za poradę. 

co do AVR, nie jestem pewien - to jest tak, że działa poprawnie i co jakiś czas się cos chrzani i musze resetować ustawienia. I od początku: działa, działa i cos sie chrzani :) czasem odpięcie kabli na kilka sekund pomaga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to już jest kilkuletni sprzęt. Reset na pewno pomoże, bo juz kilka razy pomógł, ale nie chce mi się przechodzić tego od nowa, szczególnie, że mam opcje oglądania przez Apple Box albo przez soft w TV - jeden z dwóch zadziała poprawnie. 

Spróbuje cos innego. Teraz mam podłączony sprzęt przed HDMI - HDMI ARC z TV do Marantz i następnie z Marantz do Apple Box. 

Podłączę to teraz tak - HDMI ARC bezpośrednio z TV do Apple Box i kabel optyczny z TV do Marantza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...