Skocz do zawartości

Co wybrać: DENON CEOL N11 DAB czy Panasonic SC-PMX802 ?


PiotrMP006

Recommended Posts

Panasonic pozwala na najbardziej podstawowe odtwarzanie przez sieć tzn. Chromecast lub Airplay (chyba), nie ma nawet radia internetowego. Na plus jest wejście USB do połączenia z komputerem jako DAC (też chyba). Czyli zawsze musisz mieć grające źródło (PC, telefon, tablet), który streamuje do SC-PMX802.

W Denonie jest pełny streamer w systemie Heos ze Spotify Connect, obsługą Amazona i Tidal i radiem internetowym - czyli telefon/tablet działa jako pilot i Ceol "sam gra". Oczywiście Airplay, UPnP też są, jest także obsluga  dysków sieciowych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

Alternatywnie, mamy taki zestaw od Yamahy, model MCR370

https://www.tophifi.pl/systemy-mini/systemy-mini/yamaha-mcr-b370d.html

Co prawda nie będzie na pokładzie funkcji sieciowych, ale można do tego zastosować niewielki streamer jak na przykład

AudioPro Link 1 - https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/audio-pro-link1.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Panasonic gra lepiej. ale jakąś namiastke sieci masz w Ceolu.

Musi być CD? Bo jak nie to kup jakiegoś SMSL czy Loxije i lepsze kolumny. Do tego Wiim. Wszystko będzie lepsze.

Ceol ma pełnego Heos'a - tak jak w każdym Marantzu czy Denonie, choćby DNP-2000NE.

Wiim ze wzmacniaczem może i będzie "lepszy", ale nie pod względem obsługi. Tutaj wystarczy aplikacja, pilot też jest jeden do całości.

Nie wiem jak Panasonic,, ale Ceole są też dostępne bez kolumn - można od razu kupić lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega zakładający wątek, potwierdziłby brak potrzeby odtwarzacza CD, to można wyjść ponza schemat miniwieży.

Piotr Sonido wskazał dobry trop z elektroniką i streamerem.Do tego możemy możemy zaproponować Indianę Line Nota 260X i cel osiągnięty:)

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-nota-260.html

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2023 o 10:15, klimkr napisał:

Ceol ma pełnego Heos'a - tak jak w każdym Marantzu czy Denonie, choćby DNP-2000NE.

Tak, wiem. Dlatego mowie. Namiastkę sieci. Heos nie jest najlepsza platformą. Rozumiesz to kiedy przechodzisz na inne.

Dnia 31.10.2023 o 10:15, klimkr napisał:

Wiim ze wzmacniaczem może i będzie "lepszy", ale nie pod względem obsługi. Tutaj wystarczy aplikacja, pilot też jest jeden do całości.

Podkątem obsługi będzie znacznie lepszy. Bo Wiim ma perfekcyjną obsługę.

Dnia 31.10.2023 o 10:47, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jeśli kolega zakładający wątek, potwierdziłby brak potrzeby odtwarzacza CD, to można wyjść ponza schemat miniwieży.

Dokładnie tak. Na to właśnie czekamy. Bo bedzie to grało po prostu lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tak, wiem. Dlatego mowie. Namiastkę sieci. Heos nie jest najlepsza platformą. Rozumiesz to kiedy przechodzisz na inne.

 

Raczej Denon i Marantz nie oferowaliby namiastki sieci za takie pieniądze, głośniki HEOS też do najtańszych nie należą. A rozumiem dobrze - dłuższy czas używałem Wiima (jeszcze z tej partii za 100 zł na Amazonie). I mimo niewątpliwych zalet Wiima, pozostałem przy Heosie z uwagi na obsługę.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Podkątem obsługi będzie znacznie lepszy. Bo Wiim ma perfekcyjną obsługę.

Miałem na myśli wygodę obsługi. Po prostu aplikacji używa się zamiast pilota np. włączając urządzenie, regulując głośność etc. Nie jest potrzebny zwykły pilot (notabene też jeden, a nie dwa lub więcej...), nie mówiąc o ręcznym "sterowaniu". Notabene aplikacja Heos jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze i działa stabilnie. Aplikacja Wiima jest "perfekcyjna" dla entuzjastów z uwagi na mnogość funkcji, ale przecież nie korzystamy ze wszystkich serwisów...

W każdym razie w porównaniu z Panasonikiem to właśnie Heos jest,  największą różnicą i jednocześnie zaletą Ceola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2023 o 09:37, klimkr napisał:

Raczej Denon i Marantz nie oferowaliby namiastki sieci za takie pieniądze, głośniki HEOS też do najtańszych nie należą. A rozumiem dobrze - dłuższy czas używałem Wiima (jeszcze z tej partii za 100 zł na Amazonie). I mimo niewątpliwych zalet Wiima, pozostałem przy Heosie z uwagi na obsługę.

Za jakie pieniądze? To autorskie rozwiązanie Denona ktore po wykupieniu zostało także zaimplementowane do Marantza.

Problem polega w wieku tego rozwiązania. To stary system. Nie działą dobrze.  I tak oferują je za takie pieniądze. Nie ma w tym nic dziwnego.

No to szczerze? Nie rozumiem tej decyzji. Jesteś jeden na 100 :)

Dnia 4.11.2023 o 09:37, klimkr napisał:

Miałem na myśli wygodę obsługi. Po prostu aplikacji używa się zamiast pilota np. włączając urządzenie, regulując głośność etc. Nie jest potrzebny zwykły pilot (notabene też jeden, a nie dwa lub więcej...), nie mówiąc o ręcznym "sterowaniu". Notabene aplikacja Heos jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze i działa stabilnie. Aplikacja Wiima jest "perfekcyjna" dla entuzjastów z uwagi na mnogość funkcji, ale przecież nie korzystamy ze wszystkich serwisów...

W każdym razie w porównaniu z Panasonikiem to właśnie Heos jest,  największą różnicą i jednocześnie zaletą Ceola.

To jest inna s[rawa. Ja do wzmacniacza podchodzę. Aby go włączyć czy zmienić głośność. Dlaczego? Bo lubię nie jestem leniem :)

Jesli to dla ciebie kluczowe to ok. Rozumiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Chyba jeszcze nie jest wyjaśniona kwestia odtwarzacza CD, potrzebujesz czy nie :) ?

to nie autor tematu :P

Autor już chyba dawno o forum zapomniał :D

 

Dnia 4.11.2023 o 09:37, klimkr napisał:

I mimo niewątpliwych zalet Wiima, pozostałem przy Heosie z uwagi na obsługę.

Szacun, ja po zakupie pierwszego wiima, to wytrzymałem 2 tygodnie z HEOSem i pozbyłem się tego raz dwa :D a co do żony to cóż, nauczyłem ją obsługi :D zresztą wiim pro ma opcję wzbudzania wzmacniacza, któy posiada trigger in :D Ale wiem jak jest, życie to kompromisy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2023 o 09:14, klimkr napisał:

Jeszcze jest żona :)

Do klawiatury trzeba ją dać i pojdzie szybciej.

Dnia 7.11.2023 o 15:23, RLC2 napisał:

Autor tematu zadał pytanie 30.10.23r i do tej pory się nie pojawił. Coś mi się wydaje że tak już zostanie.

No i finito

Dnia 7.11.2023 o 17:40, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Może jeszcze wróci, to trochę jak z klientami w salonach, również wracają po jakimś czasie :)

 

To załozy nowy wątek. Bo tak działają fora :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jack3000 napisał:

Witam. To moze postaram sie  zastapic autora tematu. Stoje przed podobnym dylematem tzn. upatrzylem juz ceol n11, ale zaczalem czytac i czar prysl. Wiec chcialbym prosic o rade odnosnie najlepszej konfiguracji w cenie ok. 2000zl. nie zalezy mi na odtwarzaczu cd, ale kluczowe sa opcje streamingu I radia. 

Za takie pieniądze możesz otrzymać aktywny zestaw w oparciu o ELAC CONNEX https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-connex.html?tduid=Cj0KCQiAmNeqBhD4ARIsADsYfTfNMCTd3h0O1zUYp0zDYabu9mS7Xuo1sBU__lVCQfjMlY0e4GrmD8IaAvfJEALw_wcB_deviceid

gotowy, komplety system, 2.0 do którego możesz podłączyć kilka źródeł. Zabrzmi lepiej a niż nie jedna mini wieża :)

Zapraszamy Cię do naszych punktów, na testy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja, jednak zaciekawiła mnie ww dostawka wiim. Widzę,  że jest tam wejście LAN. Rozumiem, że to pracuje na jakimś swoim sofcie, które daje możliwość odpalenia np radia internetowego... zależałoby mi na tym, aby uzyskać jak najlepsza konfigurację zamiast n11. Wiem, że w takim układzie muszę zrezygnować z cd oraz tunera FM, ale jeśli jest to warte rozważenia to czemu nie. Tylko dla mojej małżowiny musiałbym zapewnić szybki dostęp do najbardziej popularnych stacji radiowych 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wczesniej napisał: kup jakiegoś SMSL czy Loxije i lepsze kolumny. Do tego Wiim. Wszystko będzie lepsze.

Czy na przykład łącząc Loxjie A30 + Wiim + dwie kolumny podstawkowe, otrzymam zestaw lepszy od kombo jakim jest CEOL N11? 

Tak jak napisałem wcześniej, nie używam CD, zależało mi na radiu FM dla żony, ale rozumiem, że to działa na takiej zasadzie jak Spotify, że instaluję jej apkę na telefonie i ma dostep do wszystkich polskich stacji radiowych tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jack3000 napisał:

Witam. To moze postaram sie  zastapic autora tematu. Stoje przed podobnym dylematem tzn. upatrzylem juz ceol n11, ale zaczalem czytac i czar prysl. Wiec chcialbym prosic o rade odnosnie najlepszej konfiguracji w cenie ok. 2000zl. nie zalezy mi na odtwarzaczu cd, ale kluczowe sa opcje streamingu I radia. 

No to nie bierzesz Ceola a SMSL i Wiim i ELAC B6.2

Gotowe :)

8 minut temu, jack3000 napisał:

Czy na przykład łącząc Loxjie A30 + Wiim + dwie kolumny podstawkowe, otrzymam zestaw lepszy od kombo jakim jest CEOL N11? 

Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, ponieważ widzę, że jedynie Loxije A30 ma Opt in, a nie chciałbym się zamykać na przyszłość. Zestaw audio ma pełnić rolę nagłośnienia w salonie (źródło z TV), a poza tym muzyka ze Spotify i radia internetowego. 

Podsumowując, 

ELAC B6.2 + Wiim Pro + ???

SMSL A300 / DA-9 czy coś jeszcze innego?

Loxje A30

AIYIMA A07PRO

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...