Skocz do zawartości

Co wybrać: DENON CEOL N11 DAB czy Panasonic SC-PMX802 ?


PiotrMP006

Recommended Posts

I meant ease of use. The application is simply used instead of the remote control, e.g. turning on the device, adjusting the volume, etc. There is no need for an ordinary remote control (by the way, one, not two or more...), not to mention manual "control". By the way, the Heos application is very simple and intuitive to use and works stably. The Wiima application is "perfect" for enthusiasts due to the multitude of functions, but we do not use all services... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli taka przykładowa aiyima D03 ma na pokładzie wszystko czego mi potrzeba tj. Wejście optyczne pod tv, USB pod PC i ethernetowe, to czy Waszym zdaniem nadal dobrze jest wykorzystać coaxial in i podpiąć wiim? Zastanawia się czy sam wzmacniacz z opcją streamingu nie będzie wystarczający? Czy może wiim daje dużo stabilniejsza obsługę?

I druga rzecz. Rozumiem, że tak jak napisałem powyżej, wiim łącze ze wzmacniaczem za pomocą coaxial out/in i to ze wzmacniacza wychodzę przewodami do kolumn tak?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Witam serdecznie na forum.

Nie chciałem zakładać nowego wątku więc postanowiłem odświeżyć niniejszy. 

Stoję pod podobnym dylematem.


Poszukuję sprzętu do salonu 20m² postawiłem na zestaw mini.
Obecnie mam 2 swoje typy na których chciałbym się przede wszystkim skupić.
1. Yamaha pianocraft MCR-N570D, czyli de facto 470 z lepszymi kolumnami.
2. Panasonic SC-PMX802E-S

Proszę o opinie osób które miały z nimi do czynienia. Jak obie jednostki grają w zestawie ze swoimi podstawowymi kolumnami?
Pianocraft jest znanym modelem ma sporo opinie ale często sugeruje się do nich inne kolumny. Dlaczego ?


Natomiast o Panasonic jest stosunkowo mało wiadomo i niewiele można znaleźć o nim w necie.
Czy jest tak mało popularny ? Słaby ?
Panas ma miby więcej mocy na kanał ale przy nietypowych 3 omach więc pewnie się to zrównoważy z yamahą.
Głośniki 3 drożne vs. 2 drożne dla pianocrafta.

Czy może ktoś przybliżyć ten sprzęt ?
Jak ten panasonic gra?

Na pewno proponuje nowocześniejsze rozwiązania techniczne ( nowszy bluetooth więcej wejść)
ale chodzi mi przede wszystkim o jakość dźwięku podczas słuchania.

Słuchać będę przede wszystkim radia FM, Stacji z neta, YouTube oraz czasem CD.
Nie przewiduję podłączać TV na stałe, choć na pewno spróbuję i zobaczę czy mi to będzie odpowiadało.

Będę wdzięczny za opinie i spostrzeżenia na temat ww. sprzętów.

Który z ww. zestawów polecacie ?

Witam serdecznie na forum.

Nie chciałem zakładać nowego wątku więc postanowiłem odświeżyć niniejszy. 

Stoję pod podobnym dylematem.


Poszukuję sprzętu do salonu 20m² postawiłem na zestaw mini.
Obecnie mam 2 swoje typy na których chciałbym się przede wszystkim skupić.
1. Yamaha pianocraft MCR-N570D, czyli de facto 470 z lepszymi kolumnami.
2. Panasonic SC-PMX802E-S

Proszę o opinie osób które miały z nimi do czynienia. Jak obie jednostki grają w zestawie ze swoimi podstawowymi kolumnami?
Pianocraft jest znanym modelem ma sporo opinie ale często sugeruje się do nich inne kolumny. Dlaczego ?


Natomiast o Panasonic jest stosunkowo mało wiadomo i niewiele można znaleźć o nim w necie.
Czy jest tak mało popularny ? Słaby ?
Panas ma miby więcej mocy na kanał ale przy nietypowych 3 omach więc pewnie się to zrównoważy z yamahą.
Głośniki 3 drożne vs. 2 drożne dla pianocrafta.

Czy może ktoś przybliżyć ten sprzęt ?
Jak ten panasonic gra?

Na pewno proponuje nowocześniejsze rozwiązania techniczne ( nowszy bluetooth więcej wejść)
ale chodzi mi przede wszystkim o jakość dźwięku podczas słuchania.

Słuchać będę przede wszystkim radia FM, Stacji z neta, YouTube oraz czasem CD.
Nie przewiduję podłączać TV na stałe, choć na pewno spróbuję i zobaczę czy mi to będzie odpowiadało.

Będę wdzięczny za opinie i spostrzeżenia na temat ww. sprzętów.

Który z ww. zestawów polecacie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, HamerOrunia napisał:

tak całkiem nic, żadnych sugestii odnośnie ww. sprzętu ?

Ja mam Panasonica SC-PMX802 od 4 miesięcy, przeskoczyłem z SC-PMX92.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ale już opisuje co i jak ;).

Najważniejsze w wieżach Panasonica to odrazu wymiana przewodów do kolumn bo te dołączane są bardzo cienkie i słabiej jakości. Dużo czytałem że ta wieża też musi się wygrzać by pokazać pełen potencjał i to prawda po około tych 4 miesiącach czuję że teraz to jest to, przez ten czas nie przekraczałem 30 poziomu głośności na 50 maksymalnej.

To w czym ta wieża pokazuje naprawdę pazur to gdy odtwarzamy płyty, ostatnio zakupiłem płytę Michaela Jacksona i to co dochodzi do naszych uszu z tej niepozornej wieży trzeba po prostu usłyszeć, Technics tutaj zdecydowanie robi różnicę. Wokale i instrumenty to to w czym ta wieża jest najmocniejsza. Wokalistka zespołu Evanescence gdy śpiewa utwór My Immortal są po prostu ciarki na rękach (też z płyty).Trzeba też zaznaczyć że ona wydaje dźwięk dość mocno tzw. cyfrowy czysty i gdy chcemy wysoki, ciężko tutaj szukać ciepłego winylowego brzmienia ale to mi się podoba bo dźwięk jest czysty bardzo dokładny. Wydaje mi się że w tej klasie wież nie ma nic lepszego. Zaznaczam że mam podłączony TV i najczęściej słucham płyt bo mam ich sporo a nie powiem bo na niej aż się prosi by puścić coś z naprawdę dobrej jakości dźwiękiem. Nie sprawdzałem jak działają funkcje streamingowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa i jak dotąd oprócz tych przewodów do wymiany ma małą wadę w postaci lekko piszczących cewek, ale zauważyłem zaraz po włączeniu a gdy się zagrzeje praktycznie już nic nie słychać chyba że się przyłoży ucho do jednostki. Także żeby wyciągnąć z niej maksimum koniecznie wymienić sobie na dobrej jakości i grubsze przewody. Sam mam mały pokój i ograniczone fundusze więc chciałem coś co będzie naprawdę dobrze grało za stosunkowo niewielkie pieniądze. Nie powiem bo teraz bym już jej nie oddał ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za rzeczowy post o tym konkretnym sprzęcie. Tak, kable a w zasadzie kabelki do wymiany na starcie.  W tym niższym modelu było to samo. 

I piszesz, że różnica między niższym modelem a tym jest zauważalna na plus ? 

A głośniki w porównaniu do niższego modelu czymś się różnią czy to samo tylko inny lepszy amplituner? 

 

Byłbym  wdzięczny za podobny  wpis / opis o jamaszce mcr 470 / 570  abym mógł sobie jakoś to zobrazować i dokonać wyboru. Z góry dzieki

Edytowano przez HamerOrunia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HamerOrunia napisał:

Super. Dzięki za rzeczowy post o tym konkretnym sprzęcie. Tak, kable a w zasadzie kabelki do wymiany na starcie.  W tym niższym modelu było to samo. 

I piszesz, że różnica między niższym modelem a tym jest zauważalna na plus ? 

 

Haha tak to są w zasadzie kabelki 😜. Jeśli chodzi właśnie o dźwięk względem SC-PMX92 moim zdaniem doszło o wiele więcej słyszalnych dźwięków w tle, lepsza bardziej słyszalna średnica. Słychać już w niej fajnie instrumenty jak perkusja, gitary i ma się wrażenie że Technics lepiej rozklada dźwięki po tych trójdrożnych głośnikach. Polecam ją ale do mało-średniego pokoju bo do jakiegoś salonu będzie za cicha. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisać chętnie odpowiem ;). Wiadomo też każdy ma inne ucho i wymagania i trzeba samemu posłuchać.

Kolumny są te same co w serii SC-PMX90 ;).

Yamaha mam wrażenie że ma słabsze mimo wszystko kolumny, ona by chyba też pokazała potencjał ale z właśnie lepszymi głośnikami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki, za zainteresowanie tematem. Długo się zastanawiałem nad tą yamahą mcr570 , że zdążyła się sprzedać, . . . . . więc kupiłem niespełna 2 letnią używaną yamahę mcr670. 😃

I to był jak się po kilku dniach słuchana bardzo trafiony wybór. Super sprzęt wart swojej kasy dodatkowo z możliwościami rozwojowymi, np. na lepsze kolumny (choć tym póki co dla mojego ucha nic nie brakuje). Dokupię tylko lepsze kable niż podstawowy mini jack-jack, RCA i głośnikowe ale w rozsądnej cenie około . .. hm .... 20 PLN za metr bo jednak przy takim mimo wszystko budżetowym sprzęcie raczej nie będzie to miało chyba aż tak wielkiego znaczenia. 

Może macie jakies propozycje na tani o doby kabelek  (Melodika B&W ?) czy też kable także RCA, mini jack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze zrobiłeś.

Grand Pianocraft to zupełnie inne granie niż "zabawkowa" 570-ka.

Tak jak piszesz, z czasem wymienisz kolumny (bo te fabryczne to najsłabszy klocek tego zestawu) i będziesz miał przyzwoite granie za niewielkie pieniądza.

Przewody głośnikowe , miedziane, najważniejsze żeby miały oznaczenie OFC , (można trafić także badziewie aluminiowo-miedziane oznaczone jako CCA).

RCA - np. takie

https://audiopolis.pl/monster-cable-thx-stereo-przewod-2xrca-2xrca-interkonekt-stereo.html

 

ps.

Z ciekawości zapytam.

Ile dałeś za zestaw ?

Bo jakiś czas temu mój brat , któremu podobno mini zestaw w zupełności wystarczy, kupił nowy za 3 tysiące.

A teraz dostępne są tylko używki. 

Ciekawe jak ceny się zmieniły....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2700  i jechałem po niego 200 km  ale uwazam że  warto bylo. . Widać dobry sprzet nie traci tak na wartosci.:D paragon oryginalny z niemieckiego marketu 729 € z sierpnia 2022.  .  

Bardzo mało ich nawet na rynku wtórnym jest dostepnych. W necie na allegrolokalnie ktos jeszcze wystawia niby nieuzywany za 4 tysie a to już sporo.  

Edytowano przez HamerOrunia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...