Skocz do zawartości

Kolumny 5.1 JBL czy Klipsch


grzegorzkos

Recommended Posts

Cześć ,

potrzebuje porady wymieniam kolumny i zastanawiam się nad dwoma zestawam 5.1 :

JBL Stage a180 + A125c + A120 + A120p

oraz

Klipsch R-600F + R-50c + R-50m + R-121sw

posiadam amp. Denon 3100 może w przyszłości Onkyo 7100 ,

salon 30-35 m2 około 80 % to filmy

ktoś ma może ktoś słuchał obu zestawów ?

jakie wrażenia ?

dzieki :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, wątpię, że ktoś porównywał je bezpośrednio. Klipsche "zaczynają się" od linii RP, ale niższa linia też bdb radzi sobie w kinie domowym. Napisz do nas, przygotujemy Ci na nie atrakcyjną wycenę :) 

pewnie macie racje ale chociaż chciałbym usłyszeć opinie osób które je maja lub słuchali :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2023 o 07:57, Piotr Sonido napisał:

W tych dwóch zdecydowanie JBL Stage.

A dopisz do listy

ELAC F6.2

KEF Q750

monitor audio Bronze 300/500

Heco Aurora 700

:)

Właśnie jestem po odsłuchy JBL a180 oraz Klipsch R-600f i zdecydowanie JBL wypada lepiej i to znacznie lepiej ,

Chyba JBL są niedocenione na tym forum bo prawie wszyscy piszą Klipsch najlepszy jeśli oczywiście chodzi o kino i w tej kasie :) a tymczasem JBL daje radę a o stereo już nie wspomnę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

Bo R-ki Klipscha są kiepskie... Pisane było już że sens jest patrzeć dopiero od serii RP.

A to dziwne bo gdzie nie zadzwonię do wielkich sklepów HiFi prawie wszyscy mówią że JBL jest beee :) a Klipsch cudo a pytam o serię R

Edytowano przez grzegorzkos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grzegorzkos napisał:

A to dziwne

Dziwne? A co to za "wielcy" zachwalają E-rki? Fakt, mają swoje zalety i ogólnie w kinie dają radę. Ponadto łatwo ja napędzić bo są efektywne. Ale na dłuższą metę to męczące granie przez przesycone wysokie tony i mocno wycofaną średnicę. Dobre do grania typu umcyk-umcyk.... ;) Znam jednak osoby którym się to podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, grzegorzkos napisał:

Właśnie jestem po odsłuchy JBL a180 oraz Klipsch R-600f i zdecydowanie JBL wypada lepiej i to znacznie lepiej ,

Chyba JBL są niedocenione na tym forum bo prawie wszyscy piszą Klipsch najlepszy jeśli oczywiście chodzi o kino i w tej kasie :) a tymczasem JBL daje radę a o stereo już nie wspomnę 

Nie do końca. O Niższych modelach Klipsch pisze się bardzo często aby je odpuścić. JBL się nie powiela bo Q21 ich nie ma w ofercie. Wiec przez branże forumową nie są specjalnie polecane.

Jak pisałem z tej dwójki zdecydowanie JBL.

17 godzin temu, grzegorzkos napisał:

A to dziwne bo gdzie nie zadzwonię do wielkich sklepów HiFi prawie wszyscy mówią że JBL jest beee :) a Klipsch cudo a pytam o serię R

Bo nie mają w ich ofercie. Sklepy sa bardzo stronnicze. nie znajdziesz w nich dobrych porad zdalnie. To tak nie działa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2023 o 07:57, Piotr Sonido napisał:

W tych dwóch zdecydowanie JBL Stage.

A dopisz do listy

ELAC F6.2

KEF Q750

monitor audio Bronze 300/500

Heco Aurora 700

:)

Masz racje nikt nie będzie polecał produktu nie mając go w swojej ofercie :) 

szkoda że mam możliwości odsłuchu twoich propozycji  

JBL  :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...