Skocz do zawartości

Yamaha r-n800a czy r-n803d


Karol1985

Recommended Posts

Cześć, przede wszystkim, ile chciałbyś wydać? W ich budżecie znajdziesz też wiele innych ciekawych opcji, jak Audiolab 7000A, Rega Elex MK4, czy po prostu NuPrime A200. Co do kolumn, to cóż, bez wiedzy ile chcesz wydać i jaki zestaw masz obecnie, a także co chcesz w nim zmienić, to ciężko będzie doradzić coś konkretnego, co nie będzie przeglądem oferty. 

Zachęcam też do obejrzenia naszego filmu z zestawami stereo do 15 tys PLN, może znajdziesz coś dla siebie :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chciałem podbić temat, bo odpowiedź przesłana z Q21 nie do końca licuje z pytaniem. Ww. wzmacniacze w porównaniu z możliwościami Yamahy R-N803D czy R-n800A są skromne. Audiolab ma stary DAC obsługujący po sieci Wifi czy Ethernet próbkowanie jedynie 192 kHz. Plików DSF czy DSD nie posłuchasz, chyba że podepniesz PC jako serwer plików. 

REGA też słabiutko w zakresie części cyfrowej. Nie słuchałem obydwu konstrukcji, więc nie oceniam. Czy oba wzmacniacze mają możliwość sterowania z aplikacji? Czy REGA ma Wifi? Zdaje się, że nie posiada. 

Nowa seria 800A i 1000A ma Bardzo dobry DAC ESS SABRE ES9080Q 384 kHz / 32-bit. Odczytuje pliki DSD do 11.2 Mhz Czyli DSD256. Wszystko po WiFi albo lanie. Nowe modele mają też USB DAC zapewne można podłączyć Roona przez endpoint np. Raspberry Pi 3 lub 4 albo przy zastosowaniu karty muzycznej do Raspberry Pi. Analizuje sprawę czy sterownik Yamahy Steinberga do USB DAC działa na Pi. Jeżeli nie to trzeba dopłacić do karty muzycznej. 

 

Chyba, że znacie jakieś tańsze rozwiązania żeby podłączyć Roona do sprzętu, który go nie obsługuje. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bruno_natura napisał:

Chciałem podbić temat, bo odpowiedź przesłana z Q21 nie do końca licuje z pytaniem

edited

13 godzin temu, Bruno_natura napisał:

REGA też słabiutko w zakresie części cyfrowej. Nie słuchałem obydwu konstrukcji, więc nie oceniam. Czy oba wzmacniacze mają możliwość sterowania z aplikacji? Czy REGA ma Wifi? Zdaje się, że nie posiada. 

Ale moment. Sprawdzasz dwa wzmacniacze analogowe z amplitunerem stereo sieciowym. To nieco inne produkty. Rega gra wyraźnie lepiej.

13 godzin temu, Bruno_natura napisał:

Nowa seria 800A i 1000A ma Bardzo dobry DAC ESS SABRE ES9080Q 384 kHz / 32-bit. Odczytuje pliki DSD do 11.2 Mhz Czyli DSD256.

Poznajesz to po cyferkach? Ma bardzo dobry bo przetważa wysokie cześtotliwości czy gra dobrze? Bo to nie zawsze idzie w parze.

3 godziny temu, Misio38 napisał:

Odpoweidzi są takie jak to co tam komu zalega na magazynie.

No chyba że jest to Yamaha, wówczas jej polecenie, i film jest odpowiednie prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny za przetestowanie Raspberry Pi bez karty sieciowej, tylko po USB. Czy zadziała z tym złączem USB DAC. Wolałbym nie łączyć dodatkowej karty sieciowej do Raspberry Pi, zawsze to dodatkowe znieksztłacenia. w torze audio.

Szkoda, że Yamaha wspierając swój system MusicCast nie pomyślała o wsparciu protokołu RAAT pod Roona, jak by to ułatwiło życie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bruno_natura napisał:

Ja nie sprawdzam, ale w drugim poście zaproponowano alternatywę dla wzmacniaczy sieciowych. Stąd moje zdziwienie. 

Mówisz o tym na filmie?

Pomijam te posty.

21 godzin temu, Bruno_natura napisał:

Nie mogę edytować posta, ale Yamaha R-N803D posiada ESS Sabre 9006AS.

No dobra ale dalej. Co z tego wynika?

11 godzin temu, Misio38 napisał:

Ale o co ci chodzi kotek?

EEEEjjj bez takich zaczepek! :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jedna różnicę pomiędzy R-N803D i R-N800A. 

Starszy model ma Rated Output Power:

[20 Hz-20 kHz 0.019 % THD przy 8 ohmach] 

Nowa Yamaha zaś 0.07 % THD.

Ciekawe skąd taka różnica, czy 800A dalej opiera się na wzmacniaczu A-S701 jak starszy model? Chętnie obejrzę zdjęcie jej wnętrza oczywiście nie wersji Yamahy ulepszonej na PS. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bruno_natura napisał:

Co z tym Roonem? Na prawdę nikt nie ma, żeby przetestować Raspberry Pi i nowe złącze USB Dac w 800a albo 1000a?

z zalozenia RN800 musi lyknac malinke po USB. Jesli takia jest odpowiedz na twoje pytanie

9 godzin temu, Bruno_natura napisał:

Znalazłem jeszcze jedna różnicę pomiędzy R-N803D i R-N800A. 

Starszy model ma Rated Output Power:

[20 Hz-20 kHz 0.019 % THD przy 8 ohmach] 

Nowa Yamaha zaś 0.07 % THD.

Ciekawe skąd taka różnica, czy 800A dalej opiera się na wzmacniaczu A-S701 jak starszy model? Chętnie obejrzę zdjęcie jej wnętrza oczywiście nie wersji Yamahy ulepszonej na PS. 

Hehehe

O tym jest / była taka rozmowa która przekształciła się wrecz w kłótnie. Poszukaj to yło chyba w dziale amplitunery. Przypiety do głównej strony

Na chwile obecna nie ma sensu tego dalej wałkować.

Trzeba poczekać na testy lab.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

z zalozenia RN800 musi lyknac malinke po USB. Jesli takia jest odpowiedz na twoje pytanie

 

Z zalozenia to wiem, że powinno działać. Wybacz, nie interesują mnie spekulacje i filozoficzne rozważania tylko fakty. Ale jak widać Roon to jeszcze nowość w Polsce, nie mówiąc o Raspberry Pi ;)

Rzucę temat na zagraniczne forum. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2024 o 09:31, Bruno_natura napisał:

nie mówiąc o Raspberry Pi ;)

Uzywam od lat.

Dnia 31.01.2024 o 19:22, Bruno_natura napisał:

No dobra Breaking News z 31.01.2024 r. 

YAMAHA ROON TESTED CERTIFICATION

Zdaje się, że się dogadali. Czyżby Roon zaczął obsługiwać Music Cast? Czy Yamaha udostępni nową funkcjonalność, która umożliwi łączenie z Roon Core. Pewnie wkrótce się dowiemy. 

Dobre info. Jak to będzie wyglądać zobaczymy.

Roon teraz sprzedany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...