Skocz do zawartości

Onkyo TX-SR307 + m-audio 9950 wymiana przednich kolumn, kwota 800zł


Malix7

Recommended Posts

Cześć mam na imię Artur, chciałbym wymienić przednie kolumny z tego zestawu do słuchania muzyki, gatunek bardzo różny, nie jestem nastawiony na jeden gatunek, pop, disco, rap, rock. filmy też oglądam na tym zestawie.

 Na tych kolumnach dźwięk jest jakiś taki bez wyrazu pudełkowy i jakby przytłumiony, wysokich raczej brak, bas też nijaki i średnich zero :)

Wymyśliłem sobie wymianę samych przednich kolumn na jakieś używki do około 800zł czy ma to w ogóle sens z tym sprzętem, czy coś można kupić w miarę za takie pieniądze?

Sprzęt jaki posiadam to:

Amplituner - Onkyo tx-sr307

Zestaw kolumn do kina - m-audio 9950 mk II

Odtwarzacz cd  - Sony cdp xe310

Konsola - Sony ps4

Tv - Samsung j6200

Podpinam to kablem optycznym

Pomieszczenie w jakim to stoi:

Pokój 18m2 bez drzwi i z otwartą kuchnią, około 4,5m2 do wysokości 120cm jest tylko ściana z pokojem

Pokój nie jest zagracony meblami naprzeciwko tv narożnik, na ścianie z kolumnami tv i szafka rtv, + panele i dywan.

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki i sorka że tak na dzień dobry mojej rejestracji wpadam z pytaniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur-witaj na Forum Audio.

Problem jest nie tylko z kolumnami-również Twój amplituner jest istotnym ograniczeniem. Wg mnie warto rozejrzeć się zarówno za lepszymi kolumnami jak i za amplitunerem, co niestety wiąże się z kwotą rzędu półtora tysiąca (a w każdym razie powyżej tysiąca). Oczywiście ceny dotyczą sprzętu używanego. Czy takie rozwiązania wchodzi w grę?

Jeśli nie-to spróbujemy Ci pomóc w takim budżecie jaki masz.

Pozdrawiam

PS. Przenoszę Twój wątek do działu KINO DOMOWE, bo taki masz amolituner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że to Onkyo też jest ograniczeniem, a co z nim nie tak? Za mało mocy czy po prostu słaby model?

Trochę szkoda mi go wymieniać bo jest w idealnym stanie, mam go od nowości, tak z ciekawości jakie modele amplitunera są godne polecenia, żeby się zmieścić w tym budzecie co napisałeś?

Dodam jeszcze że nie jestem jakimś maniakiem muzycznym ale czasami chciałbym sobie coś posłuchać w ramach relaksu ale na tym sprzęcie szybko się zniechęcam, bo ogólnie mi przeszkadza brzmienie tego zestawu.

PS. zastanawiałem się czy zakładać temat na stereo czy kino, dzięki za przeniesienie.

Edytowano przez Malix7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować poprzedniego posta.

Czy na początek Pylon Pearl 25 będzie dobrym rozwiązaniem już dołożyłbym do 1tyś można znaleźć używki w tej kwocie.

Znalazłem jeszcze Auna Linie 501 FS ale domyślam się że to jakiś wynalazek, niby ludzie chwalą w komentarzach ale wiadomo internet wszystko przyjmie.

Edytowano przez Malix7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu.

Bo ten amplituner nie wyciągnie z innych kolumn nic więcej.

Maudio mimo chińszczyzny. No tragiczne nie są. Znaczy sa ale nie pod wymianę.

Budżet też masz mały.

Możesz polowac na Klipsch F1. I koniecznie wymiana amplitunera szybko.

Dnia 2.11.2023 o 15:22, Malix7 napisał:

Czy na początek Pylon Pearl 25 będzie dobrym rozwiązaniem już dołożyłbym do 1tyś można znaleźć używki w tej kwocie.

Spoko ale wolał bym Klipscha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Piotr Sonido napisał:

 

Maudio mimo chińszczyzny. No tragiczne nie są. Znaczy sa ale nie pod wymianę.

.

Super zabrzmiało :)

Jaki amplituner do 800zł kupię który będzie lepszy?

Myślałem że na początek wymienię kolumny, już sie napaliłem na Tannoy m3 lub v4i, :) ale chyba trzeba zacząć od amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już mam obczajone kolumny zacznę od wymiany najpierw ich, później poszukam amplitunera i teraz konkretnie, które z wymienionych będą lepsze do moich warunków i które będą grały cieplej?

1. Klipsch F1

2. Tannoy M3

3. Tannoy M4

4. Tannoy V4i

5. quadral qlx 180 te quadrale to połowa cena innych

6. Tannoy R2

7. Elac FS 57.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś coś doda ? Bo ja już buty grzeje żeby zakładać i lecieć coś kupić a tu cisza w temacie :) Może dlatego że jestem nowy na forum 😝

Cały czas siedzę i czytam to teraz bardziej konkretnie, na placu boju pozostały:

1. Klipsch F1

2. Tannoy R2

3. Tannoy v4i

4 Magnat Quantum 605

Które z tych i dlaczego to Magnat ? :) Taki żarcik

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2023 o 09:34, Malix7 napisał:

Super zabrzmiało :)

Jaki amplituner do 800zł kupię który będzie lepszy?

Myślałem że na początek wymienię kolumny, już sie napaliłem na Tannoy m3 lub v4i, :) ale chyba trzeba zacząć od amplitunera.

V4i fajny model.

To będzie amplituner starszej daty. Gdzie go będziesz kupował?

Dnia 4.11.2023 o 18:26, Malix7 napisał:

Ponieważ już mam obczajone kolumny zacznę od wymiany najpierw ich, później poszukam amplitunera i teraz konkretnie, które z wymienionych będą lepsze do moich warunków i które będą grały cieplej?

1. Klipsch F1

2. Tannoy M3

3. Tannoy M4

4. Tannoy V4i

5. quadral qlx 180 te quadrale to połowa cena innych

6. Tannoy R2

7. Elac FS 57.2

1,4

9 godzin temu, Malix7 napisał:

Panowie ktoś coś doda ? Bo ja już buty grzeje żeby zakładać i lecieć coś kupić a tu cisza w temacie :) Może dlatego że jestem nowy na forum 😝

Cały czas siedzę i czytam to teraz bardziej konkretnie, na placu boju pozostały:

1. Klipsch F1

2. Tannoy R2

3. Tannoy v4i

4 Magnat Quantum 605

Które z tych i dlaczego to Magnat ? :) Taki żarcik

 

 

1,3,4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

To będzie amplituner starszej daty. Gdzie go będziesz kupował?

V4i fajny model.

 

Allegro olx. Jeszcze jeden pomysł mi przyszedł do głowy ale to jak ogarnę kolumny.

Dzięki za podpowiedź, wstępnie jestem już umówiony na Magnaty,

Edytowano przez Malix7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnumki przytargane, jest znacząca poprawa, wygląda to trochę tak jakbym wyciągnął kolumny z pod jakiegoś koca, nie wiem jak to nazwać ale dźwięk jest jakiś taki bardziej odseparowany, na M-audio czasami czułem się jakby jeden głośnik chciał zagrać na całej częstotliwości i jakby się dławił (zagłuszał sam siebie), nie wiem czy dobrze to tłumaczę. Żeby nie było tak kolorowo to nie ma wielkiego wow :) Ale wiem że mój pokój nie jest idealny do akustyki, czas na szukanie amplitunera Wybór chyba padnie na Onkyo tx-sr608 można go kupić za śmieszne pieniądze :)

Zapytam jeszcze bo może źle coś ustawiam, wszystko mam powyłączane typu Dynamic volume, dynamic equalizer, audyssey, jedynie equalizer manual mam włączony, Czy to dobrze? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ryzykowane kupowanie tak starego amplitunera, nawet za małe pieniądze. Onkyo 60x w środku to trochę chińska tandeta. Tam trzeba uważać na wyschnięte kondki w płycie hdmi. Ja w swoim 606 już po 3 latach od nowości musiałem wymienić na nowe - 6 sztuk. Kto zna temat to wie o co chodzi. Po czasie traci parametry jakiś kondek i amplituner traci cały konfig, zeruje się. Trzeba wszystko na nowo ustawiać po utracie zasilania. Gałka głośności może szwankować, kręcisz głośniej a skokowo zaczyna się ściszać do zera - w grę wchodzi tylko pilot. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt bo niektóre egzemplarze wyglądają jakby je ze śmietnika wyciągnęli, :) Ja nie wiem co można robić ze sprzętem żeby tak wyglądał.

Czytałem o tym, dlatego zainteresowałem się nowszym modelem 707 ale tam jest jakiś wadliwy dsp cokolwiek to jest :)

No nic może zaryzykuję, albo w ogóle inną markę, ale nie znam się i jak na razie wiem że te są pod względem dźwięku polecane stare modele.

Najchętniej bym kupił jakiś starszy wzmacniacz stereo ale ni cholery nie będę miał gdzie tego postawić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Fajny model. Ale mocno wiekowy już. Tylko ze sprawdzonego źrodła.

 

Tylko jak takiego źródła szukać :)

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Jeśli nie potrzebujesz HDMI to zerknij na stare wysokie modele Pioneera: VSC-1014/2014 (lub ciut nowsze i wyższe, już z HDMI: VSX-AX2 oraz 4). 

Gdybyś chciał w przyszłości podłączyć gramofon, to nie wszystkie modele mają wbudowane pre-warto to sprawdzić.

Pozdrawiam 

Dzięki popatrzę, gramofonu to raczej nie, przynajmniej nie mam takich planów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, licz się z tym, że w takich ponad 10 letnich amplitunerach niektóre kondensatory mogą już nie trzymać swoich parametrów. Szukanie tego i wchodzenie w koszta jest bez sensu. To już elektrozłom. Nie wiem jak w modelu 609, ale w 606 padały kondensatory na płycie hdmi od temperatury, bo tam jest piekło. 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2023 o 10:05, Malix7 napisał:

Tylko jak takiego źródła szukać :)

Komis. Bo on ci da gwarancję rozruchową.

Prywaciarz sięmoże wyplnie że u niego było ok.

Dnia 11.11.2023 o 13:22, Malix7 napisał:

Wiem o tym czytam dokładnie co piszecie i w internecie też czytam, ale co zrobić? Jak patrze inne modele i inne marki to czytam o tym dsp wadliwym :(

Niestety to mocno wiekowe amplitunery.

Miałem 607 i 608 i poszły dalej do ludzi a używałem ich sporo.

Ale ja o sprzet dbam. Nie zamykam ich w szafkach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...