Skocz do zawartości

Yamaha KD + Stereo


Pitm

Recommended Posts

Cześć,

Jestem totalnie początkujący w temacie więc mam nadzieję uzyskać pomoc 🙂

Będę składał swój pierwszy zestaw KD i jestem już zdecydowany na amplituner Yamaha rx v6a, głównie z uwagi na to że na tylne głośniki w KD planuję Musiccast 20.

Wiem że kolumny to kwestia indywidualnych preferencji i pewnie wybiorę się posłuchać do jakiegoś salonu ale wstępnie myślałem o Indiana Line które podobno dobrze się zgrywają z Yamahą. Model np Tesi 661 z głośnikiem centralnym albo np ten nowy model Diva 5 (choć tu nie wiem jak z tym bass reflexem z przodu), ale tu chyba póki co nie ma centralnego głośnika. No i do kompletu jakiś sub (basso?) A może jest coś innego lepszego w podobnych pieniądzach do czego warto by się przymierzyć?

I druga kwestia to co poza Ampli i głośnikami? Czy potrzebuję jeszcze jakieś wzmacniacze, końcówki mocy etc? Czy jest szansa że zagra to przyzwoicie z samym amplitunerem? Nie jestem jakimś melomanem i poziom zawieszony jest dość nisko (dotychczas mini wieża Onkyo CS55 która służyła do słuchania płyt jak również tv był podłączony) ale chciałbym móc posłuchać sobie też muzyki w Stereo jakoś przyzwoicie. Jest jeszcze też kwestia odtwarzacza - z uwagi że trochę jakiś płyt CD mamy to chciałbym móc je odtwarzać. Czy potrzeba dedykowanego odtwarzacza CD czy można by to ograć np odtwarzaczem Blu-ray np Panasonic DP-UB820 który służyłby zarówno jako odtwarzacz muzyki jak i potencjalnie filmów DVD/Blue Ray? Albo jakiś inny, godny rozpatrzenia model? A może w ogóle jako odtwarzacz CD póki co dałoby się podłączyć do Ampli to moje Onkyo? 

Pokój to otwartych z jednej strony salon ok 20m.

Z góry dzięki za porady,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dobra, kumam.

To trochę inaczej, zakładając że postawie sobie to kino domowe na tym amplitunerze Yamaha rx v6a i kolumnach Indiana Line Tesi 661 to co potrzebuje do tego aby móc posłuchać również sensownie muzyki w Stereo? Wzmacniacz stereo? Coś jeszcze innego? Co można dobrać sensownego do takiego zestawu tak w cenie do ok 2k PLN (o ile można)?

I pytanie dodatkowe, mając już powiedzmy dodatkowy wzmacniacz czy cokolwiek potrzebnego to czy chcąc odtwarzac płyty CD potrzebuje również jakiegoś dobrego dedykowanego odtwarzacza czy później sam odtwarzacz już ma mniejsze znaczenie i powiedzmy może być taki Panasonic BR bądź nawet konsola a robotę pod kątem jakości dźwięku robi wzmacniacz?

Pytania mega laika ale nie mam rozeznania w temacie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to jedź do jakiegoś salonu na odsłuch. Będziesz wtedy wiedział czy ci pasuje. Ja słucham stereo na amplitunerze Harmana niski model avr132 i mi się podoba. Stereofonia jest bardzo ok. A filmy w stereo moim zdaniem to nieporozumienie. Mi  wystarcza 5.1

 Ja słucham z blu raya Sony. Podobno są różnice w brzmieniu różnych odtwarzaczy. Ale w takim budżecie to szkoda sobie tym zawracać głowę. Lepiej słuchać muzyki a nie sprzętu.

Edytowano przez pawel.klemens@gm
Brak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...