Skocz do zawartości

kolumny indiana Tesi 261 do Yamahy A S301 lub A S501


Przemek 100

Recommended Posts

Cześć

Jestem na etapie zakupu sprzętu i o ile co do sprzętu mam pewną jasność, to przy kolumnach się jeszcze lekko wacham.

Mam pytanie do forumowiczów - planuję kupić kolumny podstawkowe indiana Tesi 261 ( na kolumny podłogowe z uwagi na małą powierzchnię nie mam miejsca).

Pomieszczenie moje  ma ok 25m2, planuje kolumny  podłączyć do  Yamahy A S301 lub A S501 ( jeszcze nie kupiłem - szukam, jak nie kupię używanego to może nowy wzmacniacz kupię ).

Czy ktoś z Was mógłby mając doświadczenie zaproponować porównywalnej  klasy kolumny ( cenowo również) ?

Nie mam specjalnych oczekiwać co do kolumn, mają fajnie i dobrze grać, jak mi zabraknie bassu, to dokupię subwoofer . Przeznaczenie : 75% muzyka, 25% filmy i koncerty DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Jak dla mnie Heco Aurora 300 czy Kef Q350 lepiej sprawdza się w Twoim metrażu jeśli chodzi o kolumny podstawkowe. Co do Yamah, miałem te dwa modela i nawet sporo tańsze piecyki mi osobiscie bardziej cieszyły ucho. Do tych modeli sprawdziłby się SMSL AL200. 

Cześć,

przy okazji mógłbyś polecić inne wzmacniacze, które wg. Ciebie moga być alternatywą dla Yamahy /SMSL AL200 sprawdzam.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to potrzebuje sprzętu który będę wykorzystywał mniej więcej w proporcjach :

70% - muzyka,

30% - podpięty do TV i DVD - filmy, koncerty DVD

Wyjście cyfrowe - tak, jeżeli będzie HDMI - to będzie super.

Mam na stanie Streamer Yamaha MusicCast WXAD-10 - to  urządzonko załatwia mi temat BT/streamingu itp.

Budżet : 2000 - 2500 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie jeszcze dodam ELAC Debut 2.0 B6.2 , w topach widziałem w cenie 499 sztuka co jak dobrze pamiętam to naprawdę świetna cena :)
Fajnie się zgrają z jasnymi wzmakami :) jeśli możesz to idź lepiej w stronę501 niż 301 :) to jednak troszkęlepszy wzmak i da Ci na przyszłość większe pole do popisu niż 301 :)

Tesi też jest fajnym rozwiązaniem, polecane wyżej Kefy  i Heco też:) kurde tak teraz patrzę, że masz co posłuchać bo to będzie kluczowe, jak dane kolumny Ci spasują z tą Yamaszką :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...