Skocz do zawartości

Planowanie kina domowego w salonie [dom w Malinówkach 5]


Brouli

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem na etapie planowania układu domu i marzy mi się kino domowe. Niestety kanapa będzie stała na środku pomieszczenia więc nie wiem jak sensownie rozstawić głośniki by uzyskać jak najlepszy efekt. Wykorzystanie to będzie głównie 80% filmy/gry i 20% odsłuch muzyki.

Na obecnym etapie mam możliwość dowolnego puszczenia przewodów przed położeniem tynku więc mogę wszystko pochować. Nie planuje podwieszanego sufitu więc raczej mierzę w system gdzie tylne głośniki zamontuje na lewej ścianie za stołem w salonie,, ale możę jakieś minimalistyczne, nierzucające się w oczy głośniki sufitowe miałyby tu również sens?

 

Na planie tego nie widać, ale schowek to schody od strony kuchni i małe pomieszczenie pod nimi.

 

Przy okazji bardzo proszę o polecenie zestawów. Budżet jakim dysponuję to 12000 zł na sprzęt.

 

plan-parter.png

Edytowano przez Brouli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Brouli napisał:

Niestety kanapa będzie stała na środku pomieszczenia więc nie wiem jak sensownie rozstawić głośniki by uzyskać jak najlepszy efekt

I bardzo dobrze, że tak będzie stała! 

Budżet pozwoli Ci na zbudowanie systemu 5.1.2 ewentualnie 5.1.4. W wątkach z ostatnich miesięcy masz przykłady zestawów w takim budżecie - najkrócej To jakiś Denon x2800/x3800, monitor audio bronze lcr i s, subwoofer Klipsch/SVS a na sufit 2 albo 4 sztuki tak żeby żona nie krzyczała. Jak chcesz 5.1.2 to starczy Ci Denon x2800 (albo podobny amplituner 7 kanalowy) jak celujesz w 5.1.4 to potrzebujesz x3800. Glosniki surround lewy na podstawce między ok em a kanapa (najlepiej ok 1 metra od pozycji odsluchu), prawy na ściance od kuchni. Oba na wysokości uszu. Druga opcja to ten zakładam niewidoczny bar (3 stołki- będzie chyba jakaś szafka obok i blat) oraz krawędź ściany przy oknie. Ważne, żeby zachować symetrie kątowa. Glosniki gorne, w przypadku 2 - nad kolanami słuchaczy. W przypadku 4 odmierz odległość od czubka głowy do sufitu i o te wartość postaraj się zamontować dwa glosniki przed i za kanapa. Na szerokość rozstaw ciut mniejszy niż glosniki frontowe. Subwoofer - nie przewidzisz gdzie zagra najlepiej więc albo postawisz gdzie będzie pasował i tam bedzie kabel plus gniazdko albo kupisz nadajnik bezprzewodowy i po zakupie sprzętu wrócisz do nas spytać jak wygląda procedurą poszukiwania miejsca na subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak najbardziej możesz iść tu nawet w system 5.1.4, ale równie dobrze 5.1.2, czy standardowe 5.1. Rozpiskę ustawienia opisał Ci wyżej PanKlor, od siebie zasugeruję jeszcze na surroundy coś niewielkiego, jak np. Cambridge Minx na dedykowanych standach. To może być dobre rozwiązanie, gdybyś chciał dać je bliżej kanapy, ale tak, by w miarę możliwości nie przeszkadzały przy codziennym użytkowaniu salonu. 

Na front możesz zastosować kolumny Monitor Audio Bronze 50 + C150 lub drożej pójść w Klipsch RP-600M II + RP-404C II. To fajne, uniwersalne zestawy, często wybierane do kina. Jako amplituner Pioneer VSC-LX305, za subwoofer optymalnie Klipsch RP-1200SW/2x SVS SB1000/taniej Klipsch SPL-120, a na sufit np. Heco AM200 i masz już skompletowany bardzo fajny zestaw :) Zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy, przy zakupie zestawu też na pewno uda się zrobić bardzo atrakcyjną cenę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Q21 napisał:

od siebie zasugeruję jeszcze na surroundy coś niewielkiego, jak np. Cambridge Minx na dedykowanych standach. To może być dobre rozwiązanie, gdybyś chciał dać je bliżej kanapy, ale tak, by w miarę możliwości nie przeszkadzały przy codziennym użytkowaniu salonu. 

 

Mam takie rozwiązanie i polecam bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...