Skocz do zawartości

Słuchawki Audio-Technica - wybór modelu do kwoty 300-400 zł


Recommended Posts

Cześć, 
Chciałbym Was poprosić o poradę który model byłby najlepszy w tej kwocie do cięższej muzyki (metal, rock). 
Słuchawki mają być przewodowe lub z możliwością podłączenia kabla, źródłem dźwięku będzie IPhone 15. Fajnie jakby były lekko basowe.
Modele nad którymi się zastanawiam to: ATH-AVC500, ATH-M20XBT, ATH-AVA400. Chyba, że ktoś może polecić jakieś inne w podobnym przedziale cenowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, darek.s74 napisał:

Cześć, 
Chciałbym Was poprosić o poradę który model byłby najlepszy w tej kwocie do cięższej muzyki (metal, rock). 
Słuchawki mają być przewodowe lub z możliwością podłączenia kabla, źródłem dźwięku będzie IPhone 15. Fajnie jakby były lekko basowe.
Modele nad którymi się zastanawiam to: ATH-AVC500, ATH-M20XBT, ATH-AVA400. Chyba, że ktoś może polecić jakieś inne w podobnym przedziale cenowym.

Witaj,

Modele AVA400 i AVC500 są bardzo podobne. M20XBT to już produkt z innej kategorii. 

Każda z nich jest łatwym obciążeniem dla smartfona, dość duży bas dostaniesz z M20XBT. W "kablowych" nie co przychylniej na dole będziesz miał efekt z AVC500.

Sądzę więc, że bez odsłuchu się tu nie obejdzie :)

Z jakiego miasta do nas piszesz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Modele AVA400 i AVC500 są bardzo podobne. M20XBT to już produkt z innej kategorii. 

Każda z nich jest łatwym obciążeniem dla smartfona, dość duży bas dostaniesz z M20XBT. W "kablowych" nie co przychylniej na dole będziesz miał efekt z AVC500.

Sądzę więc, że bez odsłuchu się tu nie obejdzie :)

Z jakiego miasta do nas piszesz?

 

Hej, dzięki za odpowiedź. Jestem z Lublina, będę musiał chyba faktycznie przejechać się na ul. Fabryczną do Waszego salonu. Kupowałem już tam ampli Yamahy i kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, darek.s74 napisał:

Hej, dzięki za odpowiedź. Jestem z Lublina, będę musiał chyba faktycznie przejechać się na ul. Fabryczną do Waszego salonu. Kupowałem już tam ampli Yamahy i kolumny.

To zapraszamy, Pan Łukasz ma duże doświadczenie ze słuchawkami, z pewnością wybierzecie właściwe rozwiązanie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2023 o 19:34, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

To zapraszamy, Pan Łukasz ma duże doświadczenie ze słuchawkami, z pewnością wybierzecie właściwe rozwiązanie :)

 

A jeszcze podpytam. Jak do ATH-M20xBT ma się model M40x? Czy warto dołożyć ok. 100 zł? Wiem że te drugie nie mają BT ale kompletnie na tym mi nie zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, darek.s74 napisał:

Wiem że te drugie nie mają BT ale kompletnie na tym mi nie zależy.

A tak z ciekawości - jaki masz plan podłączenia słuchawek kablowych do Iphone 15? Przez przejściówkę apple czy jakiś dongle dac?

Przy lepszym jakościowo połączeniu większy sens ma inwestowanie w lepsze słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Paweł Pawlik napisał:

A tak z ciekawości - jaki masz plan podłączenia słuchawek kablowych do Iphone 15? Przez przejściówkę apple czy jakiś dongle dac?

Przy lepszym jakościowo połączeniu większy sens ma inwestowanie w lepsze słuchawki.

Mam przejściówkę Apple, zobaczę jak to będzie działać. Jak nie będę zadowolony to pomyślę o jakimś tańszym DAC-u, typu używany Dragonfly Black. Miałem ostatnio Koss Porta Pro i przez tą przejściówkę nawet fajnie się słuchało. Ale niestety pies dopadł moje Kossy stąd konieczność zakupu nowych a chce spróbować czegoś innego. Ale przez chwilę miałem pomysł żeby kupić ponownie KPP bo w mojej ocenie były całkiem spoko .

Edytowano przez darek.s74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darek.s74 napisał:

Mam przejściówkę Apple, zobaczę jak to będzie działać. Jak nie będę zadowolony to pomyślę o jakimś tańszym DAC-u, typu używany Dragonfly Black. 

Jakby Ci się trafił używany Chord Mojo (nawet stara wersja) to polecam. Używam już prawie dwa lata z M50xBT i bardzo sobie chwalę. Rozglądałem się w międzyczasie za innymi słuchawkami ale po odsłuchach jednak wracałem do ATH.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, darek.s74 napisał:

A jeszcze podpytam. Jak do ATH-M20xBT ma się model M40x? Czy warto dołożyć ok. 100 zł? Wiem że te drugie nie mają BT ale kompletnie na tym mi nie zależy.

Nie robiliśmy bezpośredniego porównania ale wygląda to na dość bliźniacze konstrukcje. Jeżeli ten BT nie jest kluczowy, to może w tej cenie wspomniane 

wcześniej AVC500? 

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-avc500.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAmNeqBhD4ARIsADsYfTezr8xscVfGaya0k_QdHb8eYLU3JZlntBT33C_d2kXHo_wVG5AFXYoaAldBEALw_wcB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...